Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #450 : 28 Temmuz 2016, 19:40:09 »
''HİSAR'' hava savunma füzesi sistemi ailesi

Aselsan ve Roketsan tarafından hali hazırda geliştirilmeye devam eden ''HİSAR'' hava savunma füzesi sistemi ailesi:

-Hisar MANPADS omuzdan atmalı çok alçak irtifa hava savunma füzesi sistemi.

-Hisar-A alçak irtifa hava savunma füzesi sistemi 10 Km irtifa ve 16 Km+ menzil ''IIR'' güdümlü.

-Hisar-O orta irtifa hava savunma füzesi sistemi 15 Km irtifa 30 Km menzil ''IIR'' güdümlü.

-Hisar-O (Nokta) yüksek irtifa, orta menzilli hava savunma füzesi sistemi 20 Km irtifa 50 Km menzil ''IIR-RF'' güdümlü.

-Hisar-U yüksek irtifa, uzun menzilli hava savunma füzesi sistemi 20 Km+ irtifa 100-150 Km menzil ''IIR-RF'' güdümlü.

http://rewreward.blogspot.com/

Hisar nokta eger bilgi dogruysa patriot PAC-3 gibi bisey olacak (veya ESSM muadili)

Milgemde mi olacak?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #451 : 28 Temmuz 2016, 19:59:50 »
Olsa guzel olur

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #452 : 29 Temmuz 2016, 08:44:29 »
Cabatli53 @defencepk says,

İki I class aynı anda üretime başlıyor, İstanbul tersanesi ise kısa zamanda TF2000'e başlıyor, diyor. 2019'da kızakta olacak diyor.

It seems The schedule is changed thanks to changing threat perception.

The private shipyard receiving MILGEM production mission, will directly produce fifth, sixth, seventh and eighth Milgems (Istanbul class frigates) with military shipyard qualified personel. According to SSM strategy, It is planned to produce two I class hulls simultaneously which makes delivery quicker than current Milgem schedule.

Istanbul shipyard is constructing fourth Milgem at present to be launched into sea in next year. The accelerated schedule enables Istanbul shipyard staff to start construction of first TF-2000 destroyers in a short time.

By 2019, Turkish shipyards will have been producing following strategic warship projects simultaneously.

-TCG Anadolu mini aircraft carrier - Sedef shipyard
-I class frigates - XXX private shipyard (RMK or Dearsan or Adik...)
-TF-2000 destroyer - Istanbul military shipyard
-Assault Boat - XXX private shipyard
-U-214TN submarine - Golcuk shipyard
-Milden domestic submarine - Golcuk shipyard, maybe finalization of design process for start production

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #453 : 29 Temmuz 2016, 08:54:39 »
Bana gitgide daha cok I-sinifi olmayacakmis gibi gelmeye basliyor.

I-sinifi olsa ilk prototip askeri bir tersanede yapilir kanaatindayim, oysa simdi bunlar ozel tersanelerde yapilacak. Zaten SSM hicbir sekilde I-sinifindan bahsetmiyor, insallah oyle degildir ama bildigimiz 99m lik Milgem olma ihtimali yuksek gibi geliyor bana

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #454 : 29 Temmuz 2016, 10:02:20 »
Hocam yapılacak gemiler İ sınıfı ve VLS'li. 16 yerine 32 VLS de olabilir. Takvime gelince, İstanbul Tersanesi şu an yapımı süren 4. Ada sınıfından sonra İ sınıfıyla uğraşmıyor, mühendisleri ihaleyi kim alırsa ona yardımcı oluyorlar ve İstanbul Tersanesi direkt TF2000'e başlıyor. İ sınıflarınıysa aynı anda iki tane yapacak şekilde özel tersane yapıyor. Şu anki planlama böyle...
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2016, 10:11:30 Gönderen: The Qonqueror »

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #455 : 29 Temmuz 2016, 11:12:10 »
Benim anladığım Milgemin 5,6,7 ve 8. gemileri İ sınıfı olacak.4 Ada + 4 İ sınıfı + Tf 2000 + Lpd+Türk tipi hücum bot projesi önümüzdeki 7-8 yıl yoğun geçecek anlaşılan.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #456 : 29 Temmuz 2016, 11:26:35 »
Benim anladığım Milgemin 5,6,7 ve 8. gemileri İ sınıfı olacak.4 Ada + 4 İ sınıfı + Tf 2000 + Lpd+Türk tipi hücum bot projesi önümüzdeki 7-8 yıl yoğun geçecek anlaşılan.

+1

İstanbul Tersanesi direkt TF2000'e başlıyor.

Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #457 : 29 Temmuz 2016, 11:47:57 »
Yok ama gizemli Cabatlı53 söylüyor.  ;)
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2016, 11:49:44 Gönderen: The Qonqueror »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #458 : 29 Temmuz 2016, 12:33:49 »
SSM: Proje /Sistem Kapsamı:

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacına yönelik olarak, suüstü harbi, denizaltı savunma harbi, hava savunma harbi, keşif ve karakol görevlerini icra etmek maksadıyla 4 (dört) adet MİLGEM Gemisi tedarik edilecektir.

-------------

Simdi sorun hava savunma harbi ile ne kastediliyor olmasi. RAM sistemi de hava savunma, VLS de hava savunmaya yonelik

Su ana kadar maalesef dogru durust resmi bir dogrulama bulamadik

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #459 : 29 Temmuz 2016, 13:16:49 »
RAM'ı günümüz teknolojik ortamında 20 km lik menzili ve 9 km irtifayı hava savunma kabul etmek pek de mümkün değil olsa olsa füzesavar olur o kadar