Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #440 : 28 Temmuz 2016, 14:40:16 »
Kızak uzunluğu 115 metre olacak demiyor. Bu kızakta inşa edilecek olan gemi uzunluğu 115 metre veya da daha fazla olacak diyor.

Alıntı
Tersanenin geçerli Kapasite Raporu’nda, gemilerin inşa edileceği kızak ve/veya kuru havuzundan en az birinde inşa edilebilecek gemi boyunun 115 metre veya daha fazla olarak tespit edilmiş olması.

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2016, 14:41:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #441 : 28 Temmuz 2016, 14:56:41 »
Kızak uzunluğu 115 metre olacak demiyor. Bu kızakta inşa edilecek olan gemi uzunluğu 115 metre veya da daha fazla olacak diyor.

Alıntı
Tersanenin geçerli Kapasite Raporu’nda, gemilerin inşa edileceği kızak ve/veya kuru havuzundan en az birinde inşa edilebilecek gemi boyunun 115 metre veya daha fazla olarak tespit edilmiş olması.

Ben buradan 115 m üzerinde bir gemi inşa edileceğini çıkaramıyorum.Max 115 metrelik bir gemi inşa edileceğini anlıyorum ki zaten İ sınıfı için ilk konuşulan rakamlar 110.5m idi,demek ki 115 olarak düzeltilmiş en fazla bu olur gibi anlıyorum ben.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #442 : 28 Temmuz 2016, 15:16:10 »
Demek okumak kadar birseyi anlasilir yazmak da bir sanat. Herkez kendine gore yorumluyor :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #443 : 28 Temmuz 2016, 15:51:28 »
Maksimum değil, minimum 115 metre! Gemi boyu 115 metre veya daha fazla olacak diyor. Açık ve net! Anlaşılmayacak bir şey yok!

Demek okumak kadar birseyi anlasilir yazmak da bir sanat. Herkez kendine gore yorumluyor :)
;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #444 : 28 Temmuz 2016, 15:57:54 »
Ha bundan şunu da çıkarabiliriz: Bu konuda çok bilgili değilim, en iyi yorumu Tuco yapabilir diye düşünüyorum. Bu kızaklarda 99 metre uzunluğunda Milgemler inşa edilir. Milgemin devamı olan İ sınıfı gemiler de, ki şu an için 110,5 metre civarında olduğu söyleniyor, yine aynı kızakta inşa edilebilir. Ne de olsa aynı geminin uzatılmış hali.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #445 : 28 Temmuz 2016, 16:05:25 »
Maksimum değil, minimum 115 metre! Gemi boyu 115 metre veya daha fazla olacak diyor. Açık ve net! Anlaşılmayacak bir şey yok!

;D ;D

Sırıt bakalım şimdilik,gemi inşası başlayıp specler açıklanınca da ben sırıtacağım :).
Ben diyorum ki bu geminin boyu 115 m üzerine çıkmayacak.Aksini iddia edene hodri meydan 115,1 olsun tepeden tırnağa giydiriyorum,ne isterse.Ama aksi durumda ben alırım aynılarını.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #446 : 28 Temmuz 2016, 16:55:12 »
Sen öyle diyorsun. SSM de aksini söylemiyor zaten. 115 metre uzunluğunda veya daha fazla uzunlukta bir gemi yapabilecek bir kızaktan bahsediyor işte.İlle de 115 metre uzunluğunda gemi yapacağız demiyor. Kızak 115 metre uzunluğunda gemi için değil 120 metre uzunluğundaki bir gemi yapılabilecek kadar da olabilir. 115 civarı uygun. Zaten bu kızakta 99 metre uzunluğunda gemi de yapılabilir. Amaç kızak uzun olsun. Uzun olması kısa olmasından iyidir. ;)

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #447 : 28 Temmuz 2016, 17:00:28 »
Peki SSM'nin I sinifi istedigi nereden belli? Milgem derken ben eski 99m olan Milgem olarak algiliyorum (evet insallah I sinifi olur ama resmen Milgem diye yazmislar)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #448 : 28 Temmuz 2016, 17:35:42 »
Peki SSM'nin I sinifi istedigi nereden belli? Milgem derken ben eski 99m olan Milgem olarak algiliyorum (evet insallah I sinifi olur ama resmen Milgem diye yazmislar)

Bence de Milgem olacak. Şu 99 metre uzunluğunda olan. Ama sonrası için aynı kızağı kullanmayı düşünüyor olabilirler. O nedenle büyük olmasını istiyorlardır belki.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #449 : 28 Temmuz 2016, 18:14:20 »
VLS li ada sınıfı olabilir.
beğen