Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #340 : 02 Aralık 2014, 12:17:58 »
(İ)stif sınıfı gibi bişeyler söyleniyor ama İ sınıfı diyebiliriz sanırım.
Defence Turkey'in Amiral Bülent Bostanoğlu ile yaptığı röportajda "İ" sınıfı olarak belirtiliyor, daha sonra değiştirilir gibi geliyor.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #341 : 25 Aralık 2014, 17:37:33 »
MTU bu yaptigi durumdan yararlanmak. Ama bizim Ucak,Iha,Füze,Gemi,Denizalti,Altay ve diger kara araclari icin Motor calismalarimiz  hizla suruyor okuduklarimiz kadariyla 2 yil icinde kullanilmaya baslanacak bu motorlar.Bu gelismeleri gören Amerikan firmalari P&w Kale ile Ge de Tei ile ortak calismalara baslamisken. Alman MTU nun bu hali ya  motor gelistirebilecegimize inanclari yok yada bunun olmayacagini biliyorlar(olmamasi icin calismalari var ve ona mi güveniyorlar ?)
Muhammet METİN/Kokpit.aero

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile TEI arasında ANKA İnsansız Hava Aracı'na özgün yerli motor geliştirmesi amacıyla 27 Aralık 2012 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında çalışmalarını sürdüren TEI, motorun tasarımının şekillendiği ön tasarım fazını tamamlamak üzere. Motor projesinin tamamlanmasıyla birlikte mevcut Alman Thielert firmasına ait ANKA motoruna göre daha üstün özelliklerde olacak.

DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ İLE YÜKSEK İRTİFA

TEI tarafından ANKA İnsansız Hava Aracı için geliştirilen motor 170hp güç üretecek ve 20 bin feet yüksekliğe kadar bu gücü eksiltmeden koruyacak. İleriki dönemlerde motor gücü 200hp üzerine çıkarılacak. Bu motor sayesinde ANKA İHA, yüksek irtifalara daha düşük yakıt tüketimi ile çıkacak. Projenin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

TEI, bir süredir Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kullandığı Heron İnsansız Hava Araçlarının  Rotax 914UL motorları da dahil olmak üzere bakımını, yedek parçalarının tasarımını ve imalatını gerçekleştiriyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #342 : 25 Aralık 2014, 20:31:23 »
GE ve P&W'in daha önce de bizimle ortak çalışmalrı oldu. F-4 ve F-16 uçaklarımızın, S-70 helikoptlerlerimizin motorlarını bazı parçalarının üretimi ve bazılarının montajı Ülkemizde yapıldı. Bugün de yine zaten ortağı olduğumuz F-35 uçağının motorunun bazı parçalarını üreteceğiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #343 : 25 Aralık 2014, 21:59:17 »
Yok hocam sanki birlikte Motor gelistirilecekti yanilmiyorsam. benmi yanlis algiladim. Yoksa projeyi cunku okudugum  konulardada vardi sanki ortak motor gelisririlmesi idi. Ortak gelistirilecek motor haberini bulursam eklerim.Tei&Ge yada Kale & P&W idi.
Ama su bir gercekki MTU bir karin agrisi...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #344 : 07 Ocak 2015, 12:54:21 »
Makalenin ikinci bölümü,

Milgem ve Denizaltı Savunma Harbi İhtiyaçları

http://uskudar.biz/savunma-sanayii/milgem-ve-denizalt%C4%B1-savunma-harbi-ihtiya%C3%A7lar%C4%B1

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #345 : 09 Ocak 2015, 21:00:49 »
Milgem de  3. Gemi basladimi bilen varmi arkadaslar. Savunmatürkteki Arkadaslar 3. gemiye ait oldugunu yazdiklari bazi görseller yayinlamislar buraya koyabilirmiyim bilmiyorum. Savunmatürk Milgem Konusu 85. sayfada ki resimlerdeki geminin Milgem in devam gemisi oldugunu yaziyor. Savunmatürk teki arkadaslardan af dileyerek buraya atayim...

Resimler bunlar ben pek bisey cikaramadim ama. Insallah arkadaslar haklidir demekten baska biseyde gelmez elimden.

http://savunmaturk.net/deniz-kuvvetleri-projeleri/milgem-projesi-hakkindaki-gelismeler-ve-tartismalar-t5493.1260.html

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #346 : 09 Ocak 2015, 21:28:41 »
Bu 511 veya 512'dir

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #347 : 10 Ocak 2015, 10:45:00 »
HAYALET GEMİ 'TCG BÜYÜKADA' ADEN'DE KORSAN AVINA ÇIKIYOR

TCG Büyükada uluslararası sulardaki ilk operasyonel görevine önümüzdeki günlerde çıkacak. Aden Körfezi’ne gidecek olan TCG Büyükada, radara yakalanmama özelliğiyle ‘hayalet gemi’ olarak anılıyor...

Hayalet gemi 'TCG Büyükada' Aden'de korsan avına çıkıyor
10 Ocak 2015 Cumartesi 10:10

Milli Gemi Projesi’nin ikinci ürünü olan TCG Büyükada, uluslararası sulardaki ilk operasyonel görevine hazırlanıyor. Korsanlarla mücadele için önümüzdeki günlerde Aden Körfezi’ne gidecek olan TCG Büyükada, radara yakalanma ihtimalinin en aza indirgeyen teknolojisi sayesinde ‘hayalet gemi’ olarak anılıyor.

Türk mühendislik eseri

Silah ve teknoloji donanımıyla Türk Deniz Kuvvetleri’nin gözbebeği olan TCG Büyükada (F-512) uluslararası sulardaki ilk operasyonel görevine çıkıyor. TCG Büyükada, önümüzdeki günlerde Aden Körfezi’ne giderek deniz ulaşımını tehdit eden korsanlarla mücadele edecek. TCG Heybeliada’dan sonra donanmamıza katılan ikinci milli gemi TCG Büyükada, körfezin yanı sıra Arap Denizi ve Basra Körfezi’ni kapsayan bölgede deniz haydutluğuna karşı görev yapacak. Türk mühendisliğinin eseri olan gemi, dünyada birkaç ülkenin elinde bulunan silah ve savunma sistemiyle dikkat çekiyor.

Donanmaya 2013 yılında katılan korvet türündeki gemi, su üstü savaşı kadar denizaltılardan gelecek su altı saldırılarına da etkili şekilde karşı koyabiliyor. Hava savunma harbi, keşif gözetleme, asitmetrik tehditlere karşı savunma ve komuta kontrol görevleri gibi pek çok amaç için kullanılabilen TCG Büyükada, modern dizaynı ile radara yakalanma ihtimalini en aza indiriyor. Hizmete girmeden önce 650 saat boyunca 7 bin 200 deniz mili seyir yaparak donanmamıza katılan 100 metre boyundaki gemi, 29 mil sürat yapabiliyor. 10 tonluk bir helikopter için platform ve hangara sahip olan TCG Büyükada’da toplam 108 personel bulunuyor.

Saldırılar azaldı

Dünya deniz ticaretinin en önemli su yollarından olan Aden Körfezi, Akdeniz ülkelerini Uzakdoğu ve Asya ülkelerine bağlıyor. Körfezde Somalili deniz haydutları gemilerin faaliyetlerini tehlike soktuğu için NATO 2009’dan itibaren harekata girişti. Okyanus Kalkanı Harekâtı adı verilen çalışmalarda bölgede sürekli askeri gemilerin bulunması sağlanıyor. Türkiye de Okyanus Kalkanı Harekâtı’na sürekli gemi gönderiyor. Aden’de NATO’nun varlığı korsan saldırıları da azalttı. One Earth Future Foundation tarafından yayımlanan rapor göre, korsan saldırılar 2012 yılında 2011 yılına göre yüzde 70 düştü. Ödenen fidye miktarı da 160 milyondan 32 milyon dolara geriledi. Denizcilik Örgütü de, dünya genelindeki korsanlığın 2013 yılının ilk çeyreğinde yüzde 35 azaldığını açıkladı.

Deniz Haber Ajansı

http://www.denizhaber.com.tr/mobi/news_detail.php?id=59788

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #348 : 10 Ocak 2015, 18:19:58 »
Böbürlenmeyi ne kadar da seviyoruz. Gemide kullanılan ve dünyada sadece birkaç ülkede olan silah ve savunma sistemlerini cidden merak ettim. Ha bir de bu birkaç ülkeyi!

ilkokul çocukları gibi hava atıp gaz veren medya. Türk mühendislerinin ürünü hayalet gemi korsan peşinde! peheeeeeeeeeeyyyy :P :P
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #349 : 14 Ocak 2015, 16:00:52 »
Milli gemi TCG Büyükada Körfez ülkelerini ziyaret edecek

Donanmanın gözbebeği ve Türkiye'nin ilk milli gemilerinden TCG Büyükada, 18 Ocak-15 Nisan tarihleri arasında Körfez ülkelerinde liman ziyaretleri ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

Türkiye'nin ilk milli gemilerinden TCG Büyükada, Körfez ülkelerinde liman ziyaretleri ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Körfez ülkeleri ile ikili ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla milli gemi TCG Büyükada'nın 18 Ocak-15 Nisan 2015 tarihlerinde Aden Körfezi, Arap Denizi ve Basra Körfezi’nde liman ziyaretleri ve eğitim faaliyetleri gerçekleştireceği belirtildi.

TCG Büyükada'yı göreve uğurlamak amacıyla 18 Ocak Pazar günü Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı'nda tören düzenleneceği bildirilen açıklamada, söz konusu törene bölgede bulunan askeri birlik komutanları ve personelinin yanı sıra TCG Büyükada korvetinde görev yapan personelin ailelerinin de katılacağı ifade edildi.

Deniz Haber Ajansı
http://www.denizhaber.com.tr/milli-gemi-tcg-buyukada-korfez-ulkelerini-ziyaret-edecek-haber-59857.htm

Hadi bakim bayrak gösterelim biraz da bizim gemilerle. Yolu acik olsun...