Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #290 : 12 Şubat 2014, 17:19:17 »
Ben bu tasarımın milgem in diğer 4 gemisi olacağı şeklinde yorumluyorum.4 tanesi şuan ki tasarım 4 taneside resimdeki tasarım.16 essm ve 8x som 8x atmaca lançeri var.Tf-100 konusuna gelince milgemden farklı olacağını duymuştum ancak resimdeki gemi milgemle %70 aynı.Ayrıca RCS değerleri konusunda birşey söylemek doğru olmaz ancak son zamanlarda aselsan soğurucu sistemler üzerine yoğunluk veriyor bence faydasını görürüz.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #291 : 13 Şubat 2014, 00:42:22 »
64 essm için yer var, 16 cells x 4

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #292 : 13 Şubat 2014, 00:43:54 »
Ben bu tasarımın milgem in diğer 4 gemisi olacağı şeklinde yorumluyorum.4 tanesi şuan ki tasarım 4 taneside resimdeki tasarım.16 essm ve 8x som 8x atmaca lançeri var.Tf-100 konusuna gelince milgemden farklı olacağını duymuştum ancak resimdeki gemi milgemle %70 aynı.Ayrıca RCS değerleri konusunda birşey söylemek doğru olmaz ancak son zamanlarda aselsan soğurucu sistemler üzerine yoğunluk veriyor bence faydasını görürüz.

SOM nerede var?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #293 : 13 Şubat 2014, 19:30:20 »
Skywolf hocam dikkat edersen laançerlerden biri diğerinden daha geniş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #294 : 13 Şubat 2014, 20:13:48 »
Skywolf hocam dikkat edersen laançerlerden biri diğerinden daha geniş.

Ben pek fark göremedim. Aynı gibiler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #295 : 13 Şubat 2014, 22:10:41 »
Pendik tersanesinin tanıtıldığı haberin videosu.Haberde görüntüleri verilen geminin gelişmiş Milgem'mi yoksa TF-100'mü olduğu konusunda yorumlarınızı bekliyorum.Gemi 110 m boyunda,üzerinde 8x2 16 cell MK-41 VLS ile 8x2 16 cell SSM lançerleri dikkat çekici.Ram ve Smart-S ise Milgem'dekiyle aynı gibi görünüyor.Köprüüstü yapısı ise Milgem'den farklı,daha konvansiyonel ve RCS düşüncesinden uzak bir durumda.

Abi RCS düşüncesinden uzak tutan şey nedir bu tasarımı?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #296 : 14 Şubat 2014, 07:40:14 »
En belirgin cevap köprü üstü yapısı,ancak zaten yarı stealth olarak dizayn edilen Milgem'den daha kötü bir iz yönetimi görüyorum ben.Muhtemelen bu model Milgem'in önceki yıllardan kalma bir çalışmasına aittir.Ama eğer TF-100 modeli ise bence iz yönetimi ve RCS değerleri yetersiz.Göz var izan var değil mi ? Eğer elektronik bir sistemle anti-degausing benzeri bir yöntem kullanılarak iz azaltılıyorsa ona bişey diyemem.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #297 : 14 Şubat 2014, 10:41:26 »
Milgemden farklı olarak gördüğüm 2 şey var.Birisi köprüstü diğeri başüstü.Başüstündeki küpeştelerin eğer proje inşaa aşamasına gelirse kullanılmayacağını düşünüyorum ,zira baş topu kısıtlar bu küpeşte yapısı.Baş topun kupolası ve tekne yapısı açıkçası bana Milgem'den çok farklı gelmedi.Sadece köprüüstü yapısının farklı olması RCS değerini çok fazla etkiler mi bilmiyorum zira köprüüstü de açılı konumlandırılmış.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #298 : 14 Şubat 2014, 20:14:18 »
RSMve RSY ürün ailelerinin yanı sıra, özgünolarak geliştirilmiş olan platform ölçeğinde ileri RKA azaltımı analizleri ile platform yüzeylerinde RKA’ya katkı sağlayan bölgeler (saçılım merkezleri) hassas olarak belirlenmekte, bu bölgelere geometrik şekillendirme ve/veya RSM/RSY uygulanması ile elde edilecek RKA azaltım değerleri yüksek doğrulukla hesaplanabilmektedir.

RSM/RSY ürünlerimiz muhtelif kara, deniz, denizaltı, süpersonik hava platformlarına uygulanmıştır.

2008 yılında radar soğurucu ile ilgili yazılmış bir yazıda aşağıdaki bilgiler verilmiş.

"Geliştirdiğimiz malzemeler en fazla 2 milimetre kalınlıkta olup uygulandıkları platformlar üzerine minimum ağırlık katmaktadır. Aynı zamanda bu malzemeler değil ısıya, çıplak aleve dayanaklı olup hiçbir koşul altında alev almamaktadır. Deniz platformları için geliştirilen malzemeler suya, tuza ve yosuna; hava platformları için geliştirilenler ise ayrıca sürtünmeye ve darbeye dayanıklıdır. Bu kaplamaların en önemli özelliği ise geniş bant aralığında (2-18 GHz) yüksek soğurma sağlayıp uygulandığı cismin radar kesit alanını binde 1’e kadar düşürmesidir. Bu 100 metrekarelik bir cismin 0.1 metrekare olarak algılanması demek olup radar tarafından fark edilmesini neredeyse imkansız kılmaktadır."

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #299 : 14 Şubat 2014, 20:21:33 »
RSMve RSY ürün ailelerinin yanı sıra, özgünolarak geliştirilmiş olan platform ölçeğinde ileri RKA azaltımı analizleri ile platform yüzeylerinde RKA’ya katkı sağlayan bölgeler (saçılım merkezleri) hassas olarak belirlenmekte, bu bölgelere geometrik şekillendirme ve/veya RSM/RSY uygulanması ile elde edilecek RKA azaltım değerleri yüksek doğrulukla hesaplanabilmektedir.

RSM/RSY ürünlerimiz muhtelif kara, deniz, denizaltı, süpersonik hava platformlarına uygulanmıştır.

2008 yılında radar soğurucu ile ilgili yazılmış bir yazıda aşağıdaki bilgiler verilmiş.

"Geliştirdiğimiz malzemeler en fazla 2 milimetre kalınlıkta olup uygulandıkları platformlar üzerine minimum ağırlık katmaktadır. Aynı zamanda bu malzemeler değil ısıya, çıplak aleve dayanaklı olup hiçbir koşul altında alev almamaktadır. Deniz platformları için geliştirilen malzemeler suya, tuza ve yosuna; hava platformları için geliştirilenler ise ayrıca sürtünmeye ve darbeye dayanıklıdır. Bu kaplamaların en önemli özelliği ise geniş bant aralığında (2-18 GHz) yüksek soğurma sağlayıp uygulandığı cismin radar kesit alanını binde 1’e kadar düşürmesidir. Bu 100 metrekarelik bir cismin 0.1 metrekare olarak algılanması demek olup radar tarafından fark edilmesini neredeyse imkansız kılmaktadır."

Kimlere ait bu yazı?