Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #111 : 26 Mart 2011, 10:51:51 »
Bu ülke zamanında bir alman için Binlerce mehmetçiğini feda etti. 1. dünya savaşına girme nedeninimize ve sebep olan kişiye bir daha bakalım..

Bir anlatsana bize bir baslikta 1. Dunya Savasi'na giris sebebimizi.. Biraz o zamanki durumdan falan da bahsederek..

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #112 : 26 Mart 2011, 10:53:17 »
Ben yazıdan sonuç çıkarmadım, sadece her güzel şeyin saçma da olsa birileri tarafından Erdoğan'a mal edilmesine güldüm ve hala da gülüyorum.

Birilerinin ürettiğimiz askeri ürünlere ilgi göstermesinin nedeni bile Erdoğan olarak gösterilirken, ülke içindeki kötü gidişattan ki bunların başında terör ve ekonomi geliyor, Erdoğan'ı uzak tutmaya çalışmalarını normal karşılayabilir miyiz?

Tekrar ve son kez söylüyorum, her devlet önce kesesine, çıkarına ve yapabilirse teknoloji transferine bakar, Erdoğan'ın kara kaşına kara gözüne değil.

Hee aynı görüşte ısrar ediyorsanız, bu yorumlarınızı bir kenara yazın ve saklayın. İleride askeri satışlarda, her hangi bir ülke ile ters giden bir şeyler olursa, Erdoğan'ı suçlarım. Malum karizması yetmemiştir.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #113 : 26 Mart 2011, 13:06:07 »
miglem yapılabilirlik açısından bize en uygun gemi iş biraz büyüğünde başlıor,endonezya ve singapurun ortak yaptığı korvetle sistemler olarak aynı aynı radar aynı silahlar ufak tefek değişiklikler var ama iş bir üst sınıfa geldiği zaman şu mevcut durumda enecek lokma değil bazılarının beğenmediği Kore'nin gemisinin özellikleri
Deplasman:   8500 ton standart deplasman 11.000 ton tam yük
Uzunluğu:   165,9 m
En:   21.4 m
draft:   6.25 m
Tahrik:4 General Electric LM2500 COGAG 100.000 toplam şaft beygir gücü (75 MW)
Hız:   30 + knot (/ h 56 + km)
Menzil:5500 deniz mili (10,200 km)
Sensörler ve işlem sistemleri:   
AN/SPY-1D (V) çok işlevli radar
AN/SPG-62 atış kontrol radarı
DSQS 21BZ sonar
MTeQ  çekili sonar sistemi
Elektronik harp ve yemler:LIG Nex1 SLQ-200K Sonata elektronik harp sistemi
Silahlar:   
1 x 5 inç (127mm/L62) Mk-45 Mod 4 Naval Gun
1 x 30 mm CIWS
1 x RAM Blok 1 CIWS
4 x 4 SSM-700 Hae Sung anti-gemi füzesi
80-hücreli Mk 41 VLS
SM-2 Blok IIIB / IV
K-48-VLS
32 x Hyunmoo III kara saldırısı için cruise füzesi
16 x K-ASROC Red Shark (VLS ) izde ok
2 x 3  K745 Blue Shark Torpidolar
iki Hangar: Super Lynx veya SH-60 Seahawk
Şimdi yapmaya kalksak iş baya uzun ne devlet adamları eskitir bu işler kısmet kimeysede onun zamanda biter milgemin başlanıç tarihi ne zaman ne zaman konuşulmaya başlanmış onu hatırlarsak sadece zamanın denk gelmesi.
Kore gemisi gibi yapmak için geliştirlmesi gereken sistemler yukarda başka türlü yapmaya kalktığın zaman onun adı topgem (toplama gemi) oluyor.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #114 : 26 Mart 2011, 14:17:19 »
Ben yazıdan sonuç çıkarmadım, sadece her güzel şeyin saçma da olsa birileri tarafından Erdoğan'a mal edilmesine güldüm ve hala da gülüyorum.

Birilerinin ürettiğimiz askeri ürünlere ilgi göstermesinin nedeni bile Erdoğan olarak gösterilirken, ülke içindeki kötü gidişattan ki bunların başında terör ve ekonomi geliyor, Erdoğan'ı uzak tutmaya çalışmalarını normal karşılayabilir miyiz?

Tekrar ve son kez söylüyorum, her devlet önce kesesine, çıkarına ve yapabilirse teknoloji transferine bakar, Erdoğan'ın kara kaşına kara gözüne değil.

Hee aynı görüşte ısrar ediyorsanız, bu yorumlarınızı bir kenara yazın ve saklayın. İleride askeri satışlarda, her hangi bir ülke ile ters giden bir şeyler olursa, Erdoğan'ı suçlarım. Malum karizması yetmemiştir.

ekonomi kötüyemi gidiyor? sen 2002 den beri haber okumuyosun galiba yada transilvanyada yaşıyorsun.. en son gelişmeyi vereyim bütçe 40 yıldır ilk defa 2 ay üst üste fazla veriyor. mart ve nisanda da fazla vermesi bekleniyor. ne demek olduğunu uzun uzun açıklardımda gerek yok anlayan anlar zaten. petrolün varil fiyatı 120 doları aştığı halde....

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #115 : 26 Mart 2011, 14:25:16 »

ekonomi kötüyemi gidiyor? sen 2002 den beri haber okumuyosun galiba yada transilvanyada yaşıyorsun.. en son gelişmeyi vereyim bütçe 40 yıldır ilk defa 2 ay üst üste fazla veriyor. mart ve nisanda da fazla vermesi bekleniyor. ne demek olduğunu uzun uzun açıklardımda gerek yok anlayan anlar zaten. petrolün varil fiyatı 120 doları aştığı halde....

:D

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #116 : 26 Mart 2011, 14:32:40 »
dis ihracatin 4(?) kat artmasida bu projelerin hizlanmasinda ve yeni projelerin ortaya cikmasinda buyuk rol oynamisdir.

• DefenceTurk
  • *
  • 2
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #117 : 26 Mart 2011, 14:36:26 »

:D

evet işte benim istediğimde bu, azıcık yüzümüz gülsün hep karamsarlık hep karamsarlık, rekarno kardeşimiz ilk ateşi yaktı gülmek iyidir. ne o öle somurtup somurtup sırf istemediği kişi iktidarda diye vatan hayrına bişey olsada somurtup oturanlar..
« Son Düzenleme: 26 Mart 2011, 14:56:19 Gönderen: RekarnO »

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #118 : 26 Mart 2011, 15:14:59 »
2 ay ile ne kadar yüzünüz güldü böyle, birde 9 yılda dış borç kaç yüz milyon dolardan kaç yüz milyon dolara çıkmış, işsiz sayısı kaç milyondan kaç milyona yükselmiş, yeşil karta son 9 yılda kaç milyon insan daha mahkum edilmiş, ya da yaşadığınız illerdeki İcra Dairelerinin sayısı kaçtan kaça yükselmiş ona bakın.

Ya da boşverin yaa siz 2 ay ile gülün hatta kahkalar atın, vatandaşın anası ağlıyor nasıl olsa.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

• DefenceTurk
  • *
  • 2
MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #119 : 26 Mart 2011, 15:42:33 »
2 ay ile ne kadar yüzünüz güldü böyle, birde 9 yılda dış borç kaç yüz milyon dolardan kaç yüz milyon dolara çıkmış, işsiz sayısı kaç milyondan kaç milyona yükselmiş, yeşil karta son 9 yılda kaç milyon insan daha mahkum edilmiş, ya da yaşadığınız illerdeki İcra Dairelerinin sayısı kaçtan kaça yükselmiş ona bakın.

Ya da boşverin yaa siz 2 ay ile gülün hatta kahkalar atın, vatandaşın anası ağlıyor nasıl olsa.

aynen böyle düşünmeye devam edin.. teker teker açıklardım neyin ne olduğunuda nasılsa somurtup oturanlardansınız.. dış borç dediğiniz ımf borcu 2001de 45 milyar dolardan 2010 itibari ile 3 milyar dolara inmesi acaba dış borcun arttığınınmı azaldığınınmı göstergesi? bilmediğiniz şeylerin iddasını yapmak nekadarda hoşunuza gidiyor, kulaktan dolma şehir efsaneleri epey ilginizi çekmiş olmalıki yanlış şeylere inanmışsınız. neyse, ayrıca şükretmeyide bilmemek nasıl bir duygu acaba.