Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #680 : 08 Temmuz 2020, 18:13:22 »
Bir nevi evet hocam bizimkilerde de olsaydı 16 Vls neyse.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #681 : 09 Temmuz 2020, 11:40:49 »
Biz Pakistana Ada sınıfı değil de İ sınıfı satıyoruz diyebilir miyiz acaba ?

Ada ile İ sınıfı arasında bir tonajda 16 vls'li ve çin alt sistemleri ağırlıklı bir gemi satıyoruz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #682 : 09 Temmuz 2020, 12:23:44 »
Hocam çin bizim gemiyi inceleyip 1 yıla kalmaz Milgeme benzer gemi yapmasın beklerim valla   ;D

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #683 : 09 Temmuz 2020, 12:25:48 »
Hocam çin bizim gemiyi inceleyip 1 yıla kalmaz Milgeme benzer gemi yapmasın beklerim valla   ;D

Çok daha iyilerini yapabiliyorlar zaten. Burada dikkat çekilmesi gereken adamları yerli alt sistemler konusunda neden bu kadar az ikna edebildik.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #684 : 09 Temmuz 2020, 12:41:43 »
Para olabilir mi hocam veya istekler vs.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #685 : 09 Temmuz 2020, 13:27:04 »
Para olabilir mi hocam veya istekler vs.

Kendi envanterindeki ve almayı düşündükleri çinli gemilerle ortak altyapı için olabilir. Belki de Çin en büyük partnerleri olduğundan kalplerini kırmak istememişte olabilirler. Ama büyük ihtimal 1. ihtimal.

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #686 : 01 Eylül 2020, 23:07:29 »
Ada sınıflarına Yavuz sınıflarındaki Mk29(Adından emin değilim) atıcısı takabilir miyiz? Nasıl bir etkisi olur? Takacak yer var mı? Atıcıdan 16 Sea sparrow atılabiliyor galiba Ram yerine daha etkili olmaz mı şayet yer olmazsa Ram yerine taksak?
Tabi bunun için YAVUZ ların envanterde çıkması lazım İ sınıfı ile birlikte.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #687 : 02 Eylül 2020, 00:06:24 »
Sn. Kral14 Ada sınıflarına mk29lançeri takmak istiyor isek yada böyle bir talep olduğunu varsayalım sadece tek bir nokta var mk29lançerini takabilceğimiz oda şu şekilde mevcut Ram lançerini söküp yerine MK 29 gibi bir lançer eklenebilir başka türlü yer mevcut değil sonuçta geminin bacasının üstüne takıcak halimiz yok.

Öteki yandan böyle birşey yaptığımızı varsayalım mevcut Ram lançerinide anca ve anca 76mm topun arkasına biraz yükseltmek kayıdı ile takabiliriz 76mm top ile geminin gövdesi arasında göz kararı 3-3,5metre var. Bence aslında iki Ram sistemi eklenebilir biri normal yeri diğeri ise 76mm top arkasına yükseltme, basamak yapma kaydı ile.. Alman budenberg korveti gibi olur

Ve son olarak ayrıca neden hisar entegreli düşünmüyoruz füzeler hazır iken mesela Ram sisteminin iki yanına yada bir diğer ifade ile helikopter hangarının iki yanına yükseltme olacak şekilde 8er li hisar-o füzesi eklenebilir.

Yada 76mm top arkasına geminin kumanda kısmı ile bütünleşen yapıda 16adet hisar - o vls'si oluşturabiliriz şayet Pakistan yaptı ise biz neden o noktada yer bulamayalım
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 00:10:54 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #688 : 02 Eylül 2020, 00:12:18 »
Sn. Kral14 Ada sınıflarına mk29lançeri takmak istiyor isek yada böyle bir talep olduğunu varsayalım sadece tek bir nokta var mk29lançerini takabilceğimiz oda şu şekilde mevcut Ram lançerini söküp yerine MK 29 gibi bir lançer eklenebilir başka türlü yer mevcut değil sonuçta geminin bacasının üstüne takıcak halimiz yok.

Öteki yandan böyle birşey yaptığımızı varsayalım mevcut Ram lançerinide anca ve anca 76mm topun arkasına biraz yükseltmek kayıdı ile takabiliriz 76mm top ile geminin gövdesi arasında göz kararı 3-3,5metre var. Bence aslında iki Ram sistemi eklenebilir biri normal yeri diğeri ise 76mm top arkasına yükseltme, basamak yapma kaydı ile.. Alman budenberg korveti gibi olur

Ve son olarak ayrıca neden hisar entegreli düşünmüyoruz füzeler hazır iken mesela Ram sisteminin iki yanına yada bir diğer ifade ile helikopter hangarının iki yanına yükseltme olacak şekilde 8er li hisar-o füzesi eklenebilir.
2 RAM kabiliyet olarak bir şey katmaz gibi geldi bana.Sea sparrow lar daha uzun menzilli ve elimizde bolca da var.
Hisar dan bir şey yapılsa çok daha iyi olur tabi.
Herkes geminin orasına burasına VLS takmaya çalışıyor da ben hava savunma kabiliyetinin gelişmesi için illa VLS nın gerek olmayacağına dikkat çekmek istedim biraz da.
Pakistan yaptı ama bence onlar Ada sınıfının aynısını almıyorlar.Onlarinki daha büyük olacak bence
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 00:45:19 Gönderen: KRAL14 »

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #689 : 02 Eylül 2020, 01:22:03 »
Aslında donanma planını yaparken baştan yüksek adetlerde planlıyacaksın ki maliyetler düşücek

Ben planlıyor olsam bu gemi üretim ve inşasını minimum 8adet sadece tek bir sınıftan gemi siparişi verirdim

Bana kalsa

-12 ada sınıfı korvet

-16adet'te i sınıfı fırkateyn üretirdim genel maksat fırkateyn yerine gabya mekoların yerine

i sınıfını da imkanım eriyor yada tasarım  limitlerini zorlasaydım 113metre boy yerine 118-120metre boyunda  üretirdim.ek silah sistemlerine yer açmak için (3.vls veya baş kısmında gökdeniz ciws eklemek için)

Eğer i sınıfı gemiyi baştan tasarlama imkanım olsa:
1-76mm baştopu
2-baştopu arkasına 3xmk41vls yerli muadili
3-mk41vls arkası yüksek konumda gökdeniz ciws
4-orta gövde aynen i sınıfı fırkateyn gibi 16adet atmaca lançeri
5-atmaca lançerlerini mk141box tipi katlanabilir lançer yapacağım için bu lançerlerin önünde dikey atım hisar-o ların lançerlerini eklerdim toplam 16adet yani şu şekil:
¦¦¦¦¦¦¦¦¦] oooo>vls`ler 4lü
¦¦¦¦¦¦¦¦¦] oooo> vls'ler 4lü
oooo [¦¦¦¦¦¦¦¦¦>4'lü mk141
oooo [¦¦¦¦¦¦¦¦¦>4'lü mk141katlanabilir lançer
Geminin orta gövdesini bu şekil silah donatımı yapar hatta gerekirse katlanabilir atmaca lançerini önünde mk41vls eklerim toplamda 5 adet mk41vls lançeri olur
6-kıç kısmı helikopter hangar üstü bir gökdeniz ciws sistemi daha koyar  gemide iki adet ciws olmasını sağlarım
7- smart mk2 radarın yanına ilaveten
Aydınlatma ve hedefe kitleme amaçlı xbanda sahip aesa radarı silah tespit radarını eklerim (aydınlatma amaçlı nede olsa x band radar atış kontrol radarı dır doğal olarak) bunuda bacanın üstüne eklerim ve son olarak biri baş biri kıç olmak üzere iki adet akr_d blok 2atış kontrol radarı eklerim.

Geminin boyu 120metre olsa idi bu silah yükü ile tasarlardım fakat 5madde`de dediğim yapılırsa i sınıfı fırkateyn için ekstra vls kazanma
imkanımız olur.

Ama ben i sınıfına ve özelliklerine ve silah seçimine güveniyorum tek eksiği sature saldırılara cevap vermek için 4yüze doğru bakan Aesa özellikli atış kontrol radarı yada çafradın 4adet ayr radarı

« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 02:43:46 Gönderen: Deniz16 »