Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 359586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #850 : 06 Nisan 2023, 23:47:25 »
Sn Bürküt o günü görmekkk.Daha sevmediğim bir millet olamaz herhalde.Ve maalesef boğazımıza kadar batmış durumdayız maalesef Almanlara ve bu adamların Türkiye’de çok çok güçlü ve derin bir yapısı var.Üsküdar Mühendishanesini okumadıysanız okuyun çok çok iyi anlarsınız zaten özellikle Milden alt başlığı bu konuda çok manidar.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #851 : 07 Nisan 2023, 00:31:35 »
Bu ülkelerin çoğu Türkiye düşmanı değil idaremizin dik duruşu ile anlaşamıyorlar ondan bu kötü ilişkiler. Avusturya'da halkın oyları ile bir parti seçilmişti bütün bu ülkeler büyükelçilerini geri çektiler biricik Avusturya dan. Sonra ne oldu yorgan gitti kavga biti kimse Avusturya ya düşman kalmadı. Biz tabi ki bir Avusturya değiliz kimse bizi onlar kadar şımartmaz ama kusura bakmayın Türkiye her ülkenin nefretini içine atıp şartlar anormal değil ise ilişki kurmak isteyeceği bir ülkedir. Ben seçimlerden sonra ilişkilerin Cumhuriyet tarihimizin en iyi dönemine gireceğine çok inanıyorum. Herkes dersini aldı Batı da. AKP kendisine Ecevit ve Kemal Dervişin altın tepside sunduğu çöpsüz üzüm  mis gibi bir ülke ekonomisi aldı onunla en az 10 sene kısmende 17 sene çok sükse yaptı gıpta edilen bir dönemin sahibi oldu bu anlamda yukarda Allah var solculara borçları çok fazla ama AKP de bu batıyı öyle bir yıldırdı hizaya getirdiki olurda CHP tekrar gelirse oda altın tepside bir dış politika alacak her ülke boynuna sarılacak idaremizin. Buda bence bir adalettir alacak verecek eşitlenmesidir hak yerini bulmuş demektir.

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #852 : 07 Nisan 2023, 00:41:00 »
Daha almamız gereken yollar var.Bizim kuvvet lojistik olarak bildiği yoldan gitmek istediği için Alman sistemlerini tercih etti büyük ihtimalle ama idare edilecek gibi değiller.Silah satarlar ama nefsi müdafa bile etsen burnundan fitil fitil getirirler adamın.En başından neden Almanyayla gidildi kritik kara ve deniz sistemlerinde anlamış değilim.Hadi havacılıkta Amerikan sistemlerinin kullanılmasını anlıyorum Amerikalıların sağladığı çok iyi lojistik hizmetler vs.Ama deniz sistemlerinde İngiltere gibi görece daha iyi anlaşabildiğimiz daha az sıkıntı yaşadığımız bir ülkeyle gidilseydi baştan daha mı iyi olurdu diyorum.Belki de soğuk savaş dönemi bigün bunları yaşıyacağımızı farketmemiş olabiliriz.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2023, 00:57:27 Gönderen: Bürküt »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #853 : 07 Nisan 2023, 01:39:10 »
Yaw yine dabi dabi, Putty, sana 2013-14 öncesi binlerce başlık gazete haberi çıkartırım Amerika'dan, Avrupa'dan Tayyip Erdoğan'ı kutsayan, dünyanın en demokrat, başarılı liderlerinden gösteren babında. Ne oldu da Tayyip Erdoğan öcü, darbe hak eder, Biden ağzı ile darbe ile indiremediklerinden birleştirilmiş muhalefet ile indirilmesi gereken adam oldu. Ekonomik olarak ise çok iyi hatırlıyorum, AKP'nin ilk 2-3 senesi de baya sıkıntılı geçmişti. Ardından parasal genişleme politikası geldi ABD'nin. Yani bizi rahatlatan Kemal Deviş değil, paralsal genişleme ile dünyaya paranın pompalanması idi. Sonuçta o Kemal Derviş politikaları sırasında 10 milyar dolar için Türkiye'yi batırdılar. Ancak biz üç dört sene sonra öğrenebildik ki, o Türkiye'yi 10 milyar dolar için batırdıkları gece IMF temsilcisi Fischer ülkeden milyar doların üstünde parayı Merkez bankasından çekip, Citybank'a aktarıp hem krize tuz biber katmış, hem de ülkeyi batırıp karlarına kar katmıştı. Bu ahlaksız adam sonra Citybank CEO'su sonra da İsrail Merkez Bankası başkanı olmuş, ama daha önemlisi Abdurrahim Karslı, Abdurrrahman Dilipak beyanlarına göre, Fetöcü ekipler başta AKP'nin kurulması ve iktidarı için ABD, İngiltere ile görüşmeler yapılırken, yeni oluşumun da siyasi önü açılmıştı. Tabi bazıları Soros kuruluşu TESEV'in yerli merkezini teşkil ettiği BOP'u Ortadoğu'nun parçalanma  projesi olarak algılarken, bazıları ise Yeni Osmanlı'nın batılıların destekleri ile kurulacağına inanmış olmalılar ki, kandırıldık diyorlardı.

<a href="http://youtu.be/Q_VH8gPjtIs" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Q_VH8gPjtIs</a>

Soros ki birçok ülkede portakal devrimleri, darbeleri , karşı darbeleri ile ünlü iken, TESEV, BOP ve Genişletilmiş Kuzey Afrika yayınları, kitapları, konferansları ile ses getirip, işi o dönem Meclise Apoya  Af kanun tasarısı hazırlamaya kadar taşımış (ki sonradan okuduğum gazete haberine göre o dönem sunulamadan hazırlık aşamasında kaldı diye hatırlıyorum) , Mümtazer Türköne'nin APO paşasının adamları ile Suriye fethedilmeye uğurlanırken, TSK , Taraf ve  Zaman'da habire taşlanıp, başını çıkartamayacak şekilde asit kuyularına gömülürken, daha sonra, ya bunlar bize Yeni Osmanlı kurmuyorlarmış ya uyanması.

Aşağıdaki videoya bir bakarsanız, bir dönem Türkiye'de patlayan bombaları anımsar mısınız bilmem? Videonun altındaki kısa yoldan açabilirsiniz videoyu.

Dr. Webster Griffin Tarpley - Türkiye'nin ABD ile ölümcül kucaklaşması - Dailymotion Video

Tabi bu arada istihbarat bilgileri, notları ile  AKP ile bir dönem yaptığı tartışmalar ile parlatılıp (nedense koltuğa oturduktan sonra gelmedi o istihbarat notlarının tartışmaların devamı) , istihbarat kaseti ile koltuğundan olan Baykal yerine oturan TESEV'in kurucu üyesi, ekürisi Kılıçtaroğlu gelince, acep neden, bir zamanlar siyasetten silinen Ecevit gittiğinde çok sevilen Tayyip Erdoğan kadar mı batı tarafından sevilecek? Acep dünyada da yeniden parasal genişleme politikalarına denk gelecek mi bu sevinç patlamaları. Yoksa boş kuru kuruya bir sevgi mi olacak bu.     

<a href="http://youtu.be/Hgm2TyjekQE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Hgm2TyjekQE</a>

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2023, 01:44:10 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #854 : 07 Nisan 2023, 01:50:38 »
    Milgem-TF-2000 vb biz bunlarda ne uçuracağız? Eldeki seahawk lar yeterli mi görülüyor ya da T-929 dan birşeyler mi yapacağız? Bir plan var mı?

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #855 : 07 Nisan 2023, 02:22:02 »
Yeni TF2000’ler tasarlanırken büyük olmamasına dikkat edilmeli aslında.Artık sistemler küçülmüşken ve insansız deniz araçları ile ortak bir görev grubu planlanabilirken özellikle.Ve kesinlikle Hava savunmaya çok özel yoğunlaşılmalı en azından proje başlarken 2 adet Meteksan nazar ile daha sonra 2 adet daha geliştirilecek lazer silahları için yer bulunması lazım.Denizaltı harbine hiç girmiyorum onu yapamayız zaten mühendisliğimiz yetmeyeceğinden felan değil.İçinizdeki çok güçlü olan Alman lobisi ve eskiden gördüğüm bazı olaylar dolayısıyla.
Hava savunması için; https://t.co/ZuJKWsiizs kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konsept.

Denizaltı konusunda ki ümitsizliğim için https://alarga.uskudar.biz/kemere/ordo-classem-ab-chao.html Deniz sistemlerinde Alman tekelini tamamen kıracağımız  ve içimizdeki bazı kişileri attığımız güne kadar deniz sistemlerinin çoğundan bir şey beklemek maalesef zor.Bu alanda da Selçuk Bayraktar gibi adam lazım hatta daha iyisi lazım.Özellikle işin denizcilik kısmında Havacılık ve ona bağlı sektörlerde nispeten iyiyiz.Diğer alanlardan gelen beceri dolayısı ile.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #856 : 07 Nisan 2023, 02:35:00 »
    Milgem-TF-2000 vb biz bunlarda ne uçuracağız? Eldeki seahawk lar yeterli mi görülüyor ya da T-929 dan birşeyler mi yapacağız? Bir plan var mı?
Ben TF2000’e T925’in mutlaka hazır olacağını düşünüyorum.Daha bu gemi yeni detay tasarımı başladı.Seneye başlar ise anca yıl ortası ilk kaynak felan başlar.Sonra gecikmeler şunlar bunlar ki gemiye Allah bilir yurtdışından aldığımız sistemleri verecek mi o meçhul.Verseler bile olur sene 2029.Zaten o zamana kadar Tusaş bu projeyi üretir.Hatta TS3000 projesi devam ediyorsa ( bir ara dillendi sonra hiç konuşulmadı ben işe dandik eski nesil  Ukrayna motorları ile devam edeceğiz gibi görünüyor) öyle bir durumda o motor bile bu süre zarfında düzene oturur.Yani T925 ile iş kotarılır TF2000 de ama iş deniz kuvvetlerinin helikopter ihtiyacı ise büyük açık var.Daha Akhisar sınıfına ne koyacağız bilmiyorum.Eldeki S70 sayısı mümkün değil yetmez.2 katı olsa bile genel olarak ihtiyacı karşılamaz.Ağır sınıftan tutun ,Hafif sınıfa, ordan denizaltı harbine ordan tutun orta sınıf S70 helikopterine, saldırı helikopterine, eğitim ve test helikopterine diye sayar gideriz.Anlayacağınız TF2000 için iş çözülür ama deniz kuvvetlerininkinde çok zamana ihtiyaç var. Gökbey navalize edilip bir an önce ilk olarak Deniz kuvvetlerine verilmesi lazım.En ihtiyaç duyan kuvvetimiz çünkü.Orman Bakanlığına 0 helikopter veriyorlar ayrı sinir oluyorum.Jandarmanın eskilerini sivilleştirip ver işte sanki bir iş yapacak bakanlık.Özel personel taşımadan taşımaya harap olacak helikopterler.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
MILGEM Malezya' ya.
« Yanıtla #857 : 09 Mayıs 2023, 20:59:28 »
Alıntı
MILGEM Malezya' ya.

Malezya Kıyı Görev Gemisi seçimini ADA Sinifi Milgemlerden yana kullandı, karar Resmen LIMA 2023 Savunma Fuarında açıklanacak.

https://twitter.com/EnderunDefence/status/1655907059009822723?cxt=HHwWhoC9lcys-_otAAAA

BORAN Obüsü, ihracat yolculuğuna başladı. Kısa süre önce seri üretim sözleşmesi imzalanan BORAN Obüsü, envantere girişinin ardından süratle ihraç ediliyor.

Imzalanan iki Sözlesmeden birisi BANGLADES oldu.

https://twitter.com/EnderunDefence

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: MILGEM Malezya' ya.
« Yanıtla #858 : 09 Mayıs 2023, 21:31:57 »
Harika haber...Tebrikler ...

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: MILGEM Malezya' ya.
« Yanıtla #859 : 09 Mayıs 2023, 23:02:12 »
ihracat haberlerinin gelmesi hem ülkemiz ekonomisine, hem de ürünlerimizin gelişimine katkı sağlayacaktır. emeği geçenleri tekrardan tebrik ederim...