Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 51778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +20/-25
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #120 : 26 Şubat 2018, 10:58:26 »
Yazıyı okumuştum daha önce şimdi bir daha okudum yazılanlar doğruysa kazık yiyoruz bu projede
Avusturya olamaz sanmam denize sınırı yokki deniz altı çeliği üretsin.
Mantıken projenin ana yüklenicisi TKMS ama taa almanyadan hazır mı getirecekler yoksa ülkemizde mi üretecekler onu merak ediyorum .

Çevrimdışı PARTİKÜL

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +66/-53
  • DefenceTurk.com
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #121 : 26 Şubat 2018, 12:02:49 »
Denizaltı inşa çeliği üretmek için denize ihtiyacı yok ki. Sonuçta çelik üretiyor, demiryoluyla istediği yere nakledebilir. Aklımda kaldığı kadarıyla söylüyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +9/-0
  • DefenceTurk.com
'Almanya denizaltıları Türkiye'ye teslim ediyor'
« Yanıtla #122 : 08 Mayıs 2018, 20:06:19 »
Alman Spiegel Online haber portalı, Alman ThyssenKrupp şirketinin Türkiye'ye 6 adet denizaltı üretmeye devam ettiğini ve bunların teslim edileceğini yazdı.

Alman Sol Parti'nin Alman meclisinde verdiği soru önergesine verilen yanıta dayanan haberde, Türk donanması için denizaltı üretilmesi konusunda 2009 yılında bir anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

TÜRK-ALMAN ORTAKLIĞIYLA ÜRETİLDİ

Tagesschau internet sitesine göre, ThyssenKrump Deniz Sistemleri şirketi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında birer denizaltının inşasının başladığını bildirdi. Denizaltıların Alman-Türk ortaklığıyla üretildiği belirtiliyor.

Almanya’da 14 Mart’ta göreve başlayan yeni Merkel hükümeti, Türkiye ve Suudi Arabistan'a silah ihracatını azaltmıştı.

Alman Ekonomi Bakanlığı, Sol Parti’nin silah ihracatına ilişkin verdiği soru önergesine yanıtında, 14 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Türkiye ve Suudi Arabistan’a sadece birer silah ihracatını onayladığını bildirmişti.

Alman ThyssenKrupp şirketinin internet sitesine göre, şirket 50 binden fazla çalışanı ile şirket 150 ülkede faaliyet gösteriyor.

http://www.haber7.com/dis-politika/haber/2619518-almanya-denizaltilari-turkiyeye-teslim-ediyor