Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 136958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #80 : 25 Aralık 2014, 23:58:09 »
Zaman saçmalamış. Vestel'in Karayel İnsansız hava aracına ABDnin vermediği lazer işaretleyicinin ANKA'nın silahlandırılmasını ne gibi bir alakası var yahu?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 26 Aralık 2014, 00:34:05 »
Yok hocam geliba benim anladigim. Ankanin silahli versiyonu yapildigi icin kendinden parca alan Vestel e ambargo koymus oluyor. Sanki  ama sadece Zamanda degil birkac yerde okumustum arayinca sadece onu bulabildim. birde iyibilgi sitesinde vardi sanki.
Siz acaba düsünmüyormusunuz ambargo uygulandigini pek cok proje gercekten agir ilerlemeye ve sürekli ötelenmeye basladi. Sahsen ben bu ambargo haberlerini okumadan önce bunu düsünüyordum. Bu kadar sürekli ertelemeler falan. Özellikle Cinle yakinlasmalar sonrasinda yukardada yazdigim gibi Enerji bakaninin daha önce 3. Nükleer santrali cinle görüsüyoruz aciklamasi vardi. Gecenlerde ise 3. Nükleer Santral icin kendimiz Mili olanaklarimizla üretecegiz dedi. Söylemler baya degisti cünkü.

Emlakkariyeri.com

Türkiye, Mersin Akkuyu ve Sinop'ta yapılacak iki nükleer santralin ardından yapımı planlanan üçüncü nükleer santral için ABD'li Westinghouse Electric Company ve Çin devlet şirketi State Nuclear Technology Corporation (SNPTC) ile görüşmelere başladı.

Anadolu Ajansi

Eğitim almaya gidecek öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Yıldız, "3. ve 4. nükleer santraller yapılacak mı?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Türkiye 3. nükleer santrali sizinle beraber, yetişmiş olan mühendislerle beraber gerçekleştirecek. Bu çok önemli bir şey. Rusya ile Mersin'de Japonya ile Sinop'ta inşallah bunu başlatmış oluyoruz. 3. nükleer santralin yeri henüz tespit edilmiş değil. 2. nükleer santrali yapacak olan Japonya'ya bu görevi verdik, 4-5 alternatif yer de bunları çalışacaklar. O santralin ana moderatörlüğünü Türk mühendisleriyle beraber yapmayı düşünüyoruz. 2 tane nükleer santralin inşası sırasında yaklaşık 18 milyar dolarlık işi yine buradaki hizmetlerle karşılamış olacağız. Bu yalnızca bir elektrik üretimi değil sanayide de bir lig atlama olacak. Bunu hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız."

Bu haberler baya uzunda ben bu kadarini kestim. Ben daha önceki okudugum hicbir haber de ABD yoktu hayret
nerden nereye derken baya zorluyorlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #82 : 26 Aralık 2014, 10:48:28 »
Silahlı ANKA yapılmasını engellemek için Vestelin silahsız insansız aracına parça sağlamamak alakasız birşey. Ambargo uygulandığı için pek çok proje ağır ilerlemeye falan başlamadı. Zaten hepsi her zaman ağır ilerliyordu. Ne zaman zamanında ilerleyen bir projemiz oldu ki!

Hatırlatma: Başka yerden yaptığınız haber, alıntı vs için alıntı yaptığınız konun "bağlantı adresini" de ekleyiniz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #83 : 07 Ocak 2015, 12:58:56 »
Type 214 sınıfı denizaltı projesinin görünmeyen yüzü ve acaba kandırılıyor muyuz ? Yerli katkı oranları ve denizaltı üretim programı hakkında enfes bir yazı.

Cerbe Sınıfı Yeni Tip Denizaltı Projesi ve Yerli Katkı Oranı

http://uskudar.biz/savunma-sanayii/cerbe-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-yeni-tip-denizalt%C4%B1-projesi-ve-yerli-katk%C4%B1-oran%C4%B1

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #84 : 07 Ocak 2015, 17:48:23 »
Bir kaç hafta önce o yazıyı başka bir forumda paylaşmıştım, yazılanlar makul geldi diye savunma sanayisi düşmanı oldum, kim bilir belkide Alaman vakıflarından olduğumu düşünen bile olmuştur. :D
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 17:49:35 Gönderen: poseidon »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 08 Ocak 2015, 00:16:52 »
Yazıya diyecek bisey yok.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 27 Ocak 2015, 01:30:14 »
MERKEL, AVUSTURALYA'YA 12 DENİZALTI SATMAK İSTİYOR...

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Avusturalya'ya milyarlarca avroluk denizaltı satmak için aracılık yaptığı bildirildi.

Alman basınında çıkan haberlere göre Federal Başbakan Angela Merkel, Avusturalya'ya milyarlarca avroluk denizaltı satışı için gayret gösteriyor. Merkel'in geçen yıl Kasım ayında Brisbane'de yapılan G 20 toplantısı sırasında Avusturalya Başbakanı Tony Abbott'la konuyu görüştüğü bildirildi.

Haftalık 'Spiegel' dergisinin verdiği bilgiye göre Almanya, Avusturalya'ya toplam 14 milyar avro değerinde 12 denizaltı satmak istiyor. Bu yılın ortasına kadar ilk kararların alınması bekleniyor.

Sözkonusu 216 model denizaltılar Alman demir-çelik devi ThyssenKrupp tarafından üretilecek. Nükleer enerji ile çalışan denizaltılar henüz tasarım aşamasında. Doksan metre uzunluğundaki denizaltılar bir seferde bir ay boyunca su altında kalabiliyor.

Deniz Haber Ajansı
http://www.denizhaber.com.tr/mobi/news_detail.php?id=60071

Biz istesek nükleeri. Bin dereden su getirirsiniz. Nükleerini gectik normalini bile geciktirmek icin kıcınızı yırtıyorsunuz...
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2015, 23:27:00 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #87 : 27 Ocak 2015, 01:42:08 »
Denizhaberden bir habercilik rezaleti daha...

216 sınıfı denizaltılar nükleer güçle çalışmıyor. Yakıt hücresi teknolojisi ile çalışıyorlar! Her duyduğumuza balıklama atlayıp birilerine çamur atacak kadar paranoyaklaşmayalım! Birilerinin ipiyle kuyuya inmeyelim. Bizi  istedikleri yöne çekmelerine izin vermeyelim. Gerçekliği sorgulayıp ona göre yorum yapalım. Vs vs...

https://www.thyssenkrupp-marinesystems.com/en/hdw-class-216.html

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 27 Ocak 2015, 02:01:11 »
Camur attıgım ülke Almanyamı oluyor. Yalanmı parasını verip aldıgımız silahlara bile karısmıyormu. Anlastıgımız denizaltılar ne oldu İsrail veya baskası olsa anında yagdıran serefsizler biz olunca bin dereden su getirmiyormu. Ben daha öncede yazmıstım bu islerde bilgim yok yeni yeni ilgi duyuyorum. Nükleerdir degildir bilmiyorum. Ama bunların bize yaptıkları pislikleride bilmiyor degilim. Ne camur atıyorum nede parayonagım. O kadarda degil...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #89 : 27 Ocak 2015, 02:29:22 »
Bugün kullanmakta olduğumuz denizaltılar hangi ülkenin tasarımı acaba? Kendi tasarmımız mı? Bize engel olduğunu iddia ettiğiniz Almanların tasarımı mı? Anlaştık ve belirli oranda üretimlerini gerçekleştirmedik mi? 214 sınıfı denizaltıları tecih eden Yunanistan ve G. Kore pek çok sıkıntı yaşadı. Bu denizaltılardaki sorunların tespiti ve giderilmesi için gerçekleştirilen çalışmaların uzaması nedeniyle aksaklıkların yaşandığını düşünüyorum.

Maraşlı senelerdir savunma sanayi gelişmelerini takip ederim. Bu siteye ve bundan önce görev yaptığım başka siteye de bu konularla ilgili gelişmeleri eklerim. Savunma projelerindeki gecikmeler sadece bize özgü birşey değil. Neredeyse bütün dünyada böyle. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu başlıkta ve diğer pek çok konuda ısrarla vurguladığın şekilde birilerinin bizim projeleri engellemeye çalıştığı falan yok. Varsa bile senin hayalindeki gibi uçuk seviyede değil. Küreselleşen dünyada savunma sanayi de bir çeşit ticari kazanç yolu. Çok stratejik olmadığı sürece herkes ürettiğini satmaya çalışıyor, ki kazanç sağlayabilsin! Bugün dünyada tam olarak başlangıçta plananan takvime göre işleyen savunma projesi var mı! Önce ihtiyaca göre ihale açılır, o ihtiyaca göre belirlenen şartlara en uygun olanı seçilir. Bizim ihalelerde özellikler zamanla beklentiler değişiyor ve işlem uzuyor. Hazır bir sistemi parasını verip hemen kullanıma alacak sözleşmeler yapmıyoruz Araplar gibi! Yerli katkı payını artırmak için çok emek sarfediyor gibi görünüyoruz. Bu konudaki görüşmelere ekonomik pazarlıkları da eklersek projelerin aksamaması mucize olur.

Her aksayan projenin ardında birilerinin engellemesini düşünmek yanlış olur. Japonların savaş uçağının motor kontrol ünitesindeki sorun nedeniyle uçuşunun ertelenmesi acaba projelerini biri mi baltalıyor diye düşünmemizi mi gerektirir. O zaman F-35'in vay haline!

O nedenle biraz sakin olalım. ;)
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2015, 02:50:53 Gönderen: SKYWOLF »