Gönderen Konu: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ  (Okunma sayısı 138641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: YENİ NESİL DENİZALTI PROJESİ
« Yanıtla #230 : 23 Mart 2021, 00:05:50 »
Bu sınıf denizaltılarımız bize akdenizde çok lazım ne kadar çabuk göreve başlarlarsa o kadar iyi.

Geri kalan 3 denizaltımızı ve Milden i hasretle bekliyoruz.

Şu an denizaltılarımızda görev yapan kardeşlerimize ve ileride yapılaklarda çalışacaklara rabbimizden iman, sabır, güç, metanet, dirayet, cesaret, feraset, metanet, ruh , beden sağlığı ve başarılar diliyorum. Gerçekten çok zor bir görevi yapıyorlar.

Daha önce çalışanlardan da rabbimiz razı olsun. Özelliklede Dumlupınarda şehit olan kahramanlarımızdan.

Özellikle de insansız denizaltı yapımına hız verilmesi çok önemli. Hem insanımız için, hem de  ordumuzun başarısı için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #231 : 23 Mart 2021, 08:08:25 »

Alman ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) şirketi tarafından tasarlanan ancak çok yüksek bir yerli katkı oranı ile Türkiye’de inşa edilen REİS Sınıfı Denizaltılardan, 2027 yılına kadar 6 adet üretilecek ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek.

Altı senede altı denizaltı üretilip teslim edilecek öyle mi? Yanlış mı anladım?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #232 : 23 Mart 2021, 09:08:38 »
Hayırlı olsun,çok güzel haber...

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #233 : 23 Mart 2021, 09:49:06 »
Reis sınıfı projesi 4 gemi değilmiydi?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #234 : 23 Mart 2021, 11:34:48 »
Reis sınıfı projesi 4 gemi değilmiydi?

Altı

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #235 : 23 Mart 2021, 13:10:53 »
6. denizaltının gövdesi imal ediliyor şu an.2. denizaltı kuru havuza alınacak.1. denizaltı donatım ve testlerden sonra teslim edilecek.sonraki her yıl bir adet teslim yapılacak

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #236 : 23 Mart 2021, 13:18:08 »
bence 4 adet daha milden üretilsin 2030'a kadar 20'e yakın denizaltımız olur

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #237 : 23 Mart 2021, 14:17:46 »
6 adet Reis sınıfı ; senede 1 adet bizim normal gemi yapım hızımıza göre çok hızlı görünüyor. Ancak bu proje çok eski. 6ıncı geminin gövde çalışması devam ediyor. Her 6 gemi için gerekli ASELSAN , Havelsan elektronik, sonar, yönetim sistemi vs tersaneye teslim edilmiş durumda. Finansal açıdan bir sıkıntısı da yok gemilerin. Hemen tüm parçalar yerinde. Arkası arkasına üretim hattından çıkmayı bekliyorlar bir anlamda. Almanlar’da gemilerin bir an önce bitirilmesi taraftarı. Kendilerinden kaynaklanan gecikme dolayısıyla zaten cezai yaptırımla karşı karşıyalar.
Son geminin metal kesimi geçen sene yapıldı diye biliyorum. 2027’ye kadar 7 senede de teslim etsinler artık yani!!!

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #238 : 23 Mart 2021, 14:39:17 »
Biraz da sorunun müsebbibi biziz. Denizaltının normal tekne dizaynına göre 2.5 metre uzadı(Güney Kore de tekne formunda değişikliğe gitti ama takvim oynamadı). Özel istek ve talepler var. İnşallah seyir ve liman testlerinde sorun çıkmaz.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #239 : 23 Mart 2021, 16:49:45 »
Biraz da sorunun müsebbibi biziz. Denizaltının normal tekne dizaynına göre 2.5 metre uzadı(Güney Kore de tekne formunda değişikliğe gitti ama takvim oynamadı). Özel istek ve talepler var. İnşallah seyir ve liman testlerinde sorun çıkmaz.

Özel istekler arasinda yazilimin yerli olmasi. Buna Hans´lar  siddetle karsi cikmisti. Az kalsin ihale iptal ediliyordu bu kibirlerin yüzünden. Döner bicer Israilin
af edersin her b.. gecerli sayiliyor  bize gelince "olmaz ayol... ayip oluyor ayol".....

"Aaaaah insa ettigimiz Dolphinler nükleer yeteneklimiymis"? Ay simdi bayilacagim......"

HDW´( simdi Thyssen Krupp Marine Systems)nin en karli müsterisi Türkiye. Almanlar antlasmaya ne kadir sadik kalacaklar zaman gösterir.