Gönderen Konu: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)  (Okunma sayısı 167112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)
« Yanıtla #870 : 18 Mart 2023, 23:14:16 »
Hava Alığı yukarıda. Jet motorlu bir uçak bu. Sanki, ABD’nin B21 uçağının minyatürü olarak hava-yer görevleri için hazırlanmış “stealth” bir yapıda.
Yalnız, enteresan bir şey, o alt tarafta taşıdığı 2 adet portakal rengi bomba veya yakıt tankı. Sanki bir uçuşa gidiyor.
Tam bir derin saldırı uçağı olacak Anka-3.
Bravo Tusaş!

Şimşek olabilir mi kanatların altında taşıdığı?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #871 : 18 Mart 2023, 23:22:30 »
Stealth İHA'mız gövde içindeki silah yuvasında taşıyor mühimmatlarını... Bu resim "şu taşıdığı füzelere bak diyerek gururlanmayı seven , savunma sanayiden anlamayan , obüs'e tank diyen " ufo gören masum Türk köylüsü için sanırım...

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #872 : 18 Mart 2023, 23:28:51 »
Sn Yaşar sizce bu modelin Kızılelmada ki gibi çift motorlu modeli gelecek mi? 7 ton ağırlığı, boş ağırlığı ise mühimmat yüklü tek motorlu modeli güçsüz olmaz mı yoksa bombardıman derin taaruz uçağı için yeterli mi? Normal seyir hızında 0,5 0,6 mach civarı yapabilir mi tek motorlusu?
« Son Düzenleme: 18 Mart 2023, 23:29:29 Gönderen: Kaptan-I Derya »
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #873 : 18 Mart 2023, 23:34:52 »
Hava Alığı yukarıda. Jet motorlu bir uçak bu. Sanki, ABD’nin B21 uçağının minyatürü olarak hava-yer görevleri için hazırlanmış “stealth” bir yapıda.
Yalnız, enteresan bir şey, o alt tarafta taşıdığı 2 adet portakal rengi bomba veya yakıt tankı. Sanki bir uçuşa gidiyor.
Tam bir derin saldırı uçağı olacak Anka-3.
Bravo Tusaş!

Radar görünmezlik için alığın yukarıda olması gibi en kolay akıllıca çözümün kızılelmada olmasını bekliyordum. Göremeyince biraz yadırgamıştım ama şimdi bu modelle rahatladım.  Görünüyor ki asıl derin darbe oyuncumuz bu uçak olacak. Dikey stabilizatör falan da yok UFO gibi valla.

Motor vs nedir tam bilmiyorum ama.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #874 : 18 Mart 2023, 23:36:38 »
Ben bu uçağın hava hava muharebesinde bile çok etkileyici olacağını düşünüyorum eğer TF6000 tasarlanırken stealth karakterli tasarlanıyor ise bu uçak hem boyutları hem yapısı itibari ile hem MMU dan hem Kızıelma’dan çok çok daha stealth olacak o zaman havada AWACS ve ya geride MMU’nun olduğu veya yerde çok uzun menzilli radarların TF2000’lerin  olduğu senaryoda aldığı uydu bağlantısı ve ağ merkezli harp ile gövde altında taşıyacağı orta menzilli hava hava füzesi ile düşmana şok atışı yapıp kaçabilir. Kaçamasa bile hem pilot kaybı hemde 100 milyon dolarlık uçak yerine çok daha uygun çok daha harcanabilir bir platform gider.Karşı hasmın Rafale’sini  F16sını  Eurofighter’ını  düşürebilir.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #875 : 18 Mart 2023, 23:44:30 »
Anka 3  Mius  ileriki yillarda  insanli olanina evrilecektir

iste o  zaman  devrim olacaktir

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #876 : 18 Mart 2023, 23:58:22 »
Temel Kotil Çanakkale Zaferini ve Gazileri anmayı unuttu galiba? Neyse bu mutlu haberler içinde canımı biraz sıktı ama kurumlardaki kişiler önemsiz benim için, önemli olan Türk milleti ve vatanımızın bekası.

Yöneticilerin biri gider biri gelir.

Unutmadı, twitter hesabında görebilirsiniz.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #877 : 19 Mart 2023, 00:24:43 »
Bu tayyareye Siper-Akbaba melezi bir füze devşirip düşmanın AWACS, tanker, yük uçakları çook uzaklardan pıtır pıtır düşürebilinir.
Bir nevi sniper uçak :)

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 294
« Yanıtla #878 : 19 Mart 2023, 01:46:51 »
Amerikanın RQ-170 Sentinel  ile X47 arası bir şey. Jet motorun orda bir insan kafası var yerden yüksekliği insan boyu ise X47 ye RQ170 den daha yakın boyut olarak

Yanında insan olan resim seçmeye çalıştığım için bir tek bunu buldum İran da düşen RQ-170

X47 

« Son Düzenleme: 19 Mart 2023, 01:55:22 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #879 : 19 Mart 2023, 02:18:14 »