TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)

<< < (2/213) > >>

Ati:
Bu projeyi ciddi anlamda başlatan ilk ülke olursak müthiş bir gelişme olur. Geleceğin savaş teknolojisinin öncüsü oluruz. Bir an önce resmi olarak projeye başlanmalı. Erken kalkan yol alır.

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: Ati - 03 Nisan 2012, 22:43:57 ---Bu projeyi ciddi anlamda başlatan ilk ülke olursak müthiş bir gelişme olur. Geleceğin savaş teknolojisinin öncüsü oluruz. Bir an önce resmi olarak projeye başlanmalı. Erken kalkan yol alır.

--- Alıntı sonu ---

Ama bu haberdeki insansız hava aracının insansız bir avcı uçağı olacağını hiç sanmıyorum.

enes38:

--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 03 Nisan 2012, 22:36:50 ---
--- Alıntı yapılan: Ati - 03 Nisan 2012, 22:03:17 ---Abd'nin Hellfire vb atan Predator'u falan var ama ciddi anlamda muharip-avcı insansız savaş uçağı var mı?

--- Alıntı sonu ---

Henüz yok bildiğim kadarıyla.

--- Alıntı sonu ---
F-16 nın insansız olanını üretmeyi düşünüyorlar , bunun için görüşmeler yapılmış.

kara4915:
f -4 leri insansız olarak bir kaç yıldır afganistanda kullandıklarını bazı haber kaynaklarında görmüştüm   

AYDIN:
arkadaşlar hepinizin sevincine katılıyorum fakat sürekli inceliyorum sürekli haber dinliyor gazete okuyorum ve üzülüyorum üzüldüğüm nokta havacılık sektörü beli bir seviyeye gelmiş ve o seviyede sürekliilerleme kaydediyo fakat bizimgi hemen hemen her dalda yetişmiş elemanı olan ülkeler hala amerikayı baştan keşfetmeye çalışılıyor bir uçan aracın amaçlarını ortaya koymak çokmu zor ha evet zordur neden çünkü işi ehline de masa başında oturan yaparsa o iş seneleri bulur amaç belli oldu o amaca göre uçan aracın metarlojik airodinamik mekanik pnomatik hidrolik ve diyer kısımların projelendirilmesi ve üretim aşamasına kadar geline bilmesi için istendiği ve cidiye alındığı takdirde 5 yıl içinde prototipi yapılıp 2 yıl içindede seri üretime geçilebileceğine inanıyorum fakat 2030 diye bir tarih bana kusura bakmayın pek inandırıcı gelmedi zira geçmişe baktığımdaki bu geçmişin derinliği 70 yıl bana palavra insanların gönlünü okşamak duymak istediklerini söylemek olarak geliyor sizlerde bu soruyu kendinize haksızsam eyvallah.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git