TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi

(1/25) > >>

SKYWOLF:
ANKA'dan sonra TİSU için kollar sıvandı
Türkiye, 2030 yılına kadar insansız savaş uçağı yapmanın peşinde.
03.04.2012 - 07:02

Özellikle PKK'yla mücadelede kullanılan insansız hava aracı ANKA'yı uçurmaya başlayan Türkiye, bir de Türk insansız savaş uçağı (TİSU) için yol haritası çizdi.

Plan, Savunma Sanayii Müsteşarlığı koordinasyonunda, TSK, sanayi kuruluşları, enstitüler ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantılarda ortaya çıktı.
TİSU İÇİN HEDEF KONDU

Akşam gazetesinden Hakkı Kurban'ın haberine göre, İHA planlamalarının da yapıldığı toplantılarda, TİSU için de ana hedef ortaya kondu.

Rapordan: "2030'a kadar Türk İnsansız Savaş Uçağı'nı (TİSU) milli imkanlarla gerçekleştirmek üzere, gerekli teknolojik altyapının oluşturulması ve fizibilite çalışmalarına başlanması amaçlanmaktadır."
SİVİL ALANDA DA KULLANIM ARTACAK

Raporda ayrıca, halen 5 milyar dolarlık pazara ulaşan insansız hava sistemlerinin sadece askeri değil, sivil alanlarda da kullanımının artacağı belirtildi. Bu çerçevede, 10 yılda 50 milyar dolara ulaşacak pazarda Türkiye'nin de etkili olabileceği kaydedildi.

http://www.ensonhaber.com/ankadan-sonra-tisu-icin-kollar-sivandi-2012-04-03.html

Ati:
Çok önemli bir gelişme. Abd'nin insansız savaş uçağı projesi var mı?

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: Ati - 03 Nisan 2012, 21:04:55 ---Çok önemli bir gelişme. Abd'nin insansız savaş uçağı projesi var mı?

--- Alıntı sonu ---

Sorulur mu? :)

Ati:
Abd'nin Hellfire vb atan Predator'u falan var ama ciddi anlamda muharip-avcı insansız savaş uçağı var mı?

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: Ati - 03 Nisan 2012, 22:03:17 ---Abd'nin Hellfire vb atan Predator'u falan var ama ciddi anlamda muharip-avcı insansız savaş uçağı var mı?

--- Alıntı sonu ---

Henüz yok bildiğim kadarıyla.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git