Gönderen Konu: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler  (Okunma sayısı 196921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler
« Yanıtla #210 : 24 Ocak 2018, 20:57:56 »
insallah dogrudur Türkiye icin dönüm noktasi olur

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Türkiye, Rusya'ya askeri simülatör sevkiyatı yapabilir
« Yanıtla #211 : 26 Nisan 2018, 19:21:29 »
Türkiye, Rusya'ya askeri simülatör sevkiyatı yapabilir
https://tr.sputniknews.com/savunma/201804261033196846-turkiye-rusya-askeri-simulator-sevkiyat/
Havelsan iş geliştirme ve satış departmanı müdürü Erhan Abdullah Kanat, Rusya ve Türkiye arasında MiG-29 savaş jetleri ve Sukhoi Superjet-100 sivil taşımacılık uçakları için simülatör tedarikini görüştüklerini belirtti.
Antalya'da düzenlenen uluslararası havacılık fuarı Eurasia Airshow'da Sputnik'e konuşan Kanat, Türkiye'nin önde gelen hava elektronik ve yazılım şirketlerinden biri olan Havelsan'ın 'sivil taşımacılık uçakları için eğlence cihazları yazılımlarının geliştirilmesi konusunda Rusya'yla uzun süredir işbirliği yaptığını söyledi.

Kanat, bu fuardaysa askeri simülatörlerin (Havelsan'da) geliştirilmesi ve tedariki konusunda çok verimli görüşmeler yapıldığını ifade etti.

Kanat, "Ruslar askeri uçaklar, helikopterler, denizaltılar için simülatörlere ilgi gösterdi. Özellikle de MiG-29, Sukhoi Superjet-100 uçakları için bu tür platformları geliştirme olanaklarını masaya yatırdık" diye konuştu.

'İŞBİRLİĞİNİN KARŞILIKLI OLMASI KANISINDAYIZ'

Havelsan'ın Rusya'ya kontrol kulelerinde kullanılmak üzere ekipman da önermek istediğini söyleyen Kanat, "Bununla birlikte işbirliğinin karşılıklı olması gerektiği kanısındayız ve sadece kendi ürünlerimizi satmayı düşünmüyoruz. Rusya sivil havacılık alanında dünya ikincisi ve karşılıklı yarara dayalı işbirliği imkânları, ulaşılan seviyeye göre çok daha geniş. Bu havacılık fuarında ilişkilerimizde yeni bir düzey yakalamayı başaracağımızdan eminim" ifadelerini kullandı.

Antalya Havalimanı'nda dün kapılarını açan Türkiye'nin ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow-2018, 29 Nisan'a kadar devam edecek.
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #212 : 11 Mayıs 2018, 08:19:50 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #213 : 14 Mayıs 2018, 11:56:06 »
İbrahim Sünnetçi'nin İTÜ SAVTEK 2o18 ile ilgili notları
https://mobile.twitter.com/5nci_Boyut/status/995639594992496641?s=17
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 11:57:15 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #214 : 14 Mayıs 2018, 13:18:11 »
çok güzel bilgiler var ben dün gece hepsini okudum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #215 : 23 Mayıs 2018, 03:58:16 »
Alıntı
Boeing ile 737MAX uçakları irtifa dümeni üretimi için anlaşma imzaladık. Bu anlaşmayla, havacılık alanında dünyanın önde gelen uçak üreticileri için kritik sorumluluklar üstlenerek ülke ekonomisine sağladığımız katkılara bir yenisini daha ekledik.

TAI ile BOEİNG arasında 200 milyon dolarlık işbirliği anlaşması imzaladı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Türkiye sınırını koruyan en son teknolojiler
« Yanıtla #216 : 28 Mayıs 2018, 08:31:59 »
Türkiye sınırını koruyan en son teknolojiler

SSM tarafından geçen yıl yapılan teslimatlarla güvenlik güçlerinin kullanımına yeni silah, araç ve ekipmanlar sunuldu. Güvenlik güçlerinin teknolojik olanakları, yerli savunma sanayisi ürünleri öncelikli olmak üzere artırılıyor. Modern bir savunma sanayisinin geliştirilmesi ve güvenlik güçlerinin ihtiyaç duyduğu silah, araç ve gereçlerin temini için faaliyet gösteren Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), geçen yıl yoğun bir teslimat programı izledi.

Bakın yapılan son teslimatlarla birlikte Türk askeri hangi son teknolojilerle kendini savunuyor?

Avcı Kaska Entegre Kumanda Sistemi (prototip)
4 adet

Kaska Entegre kumanda Sistemi, gece görüş, video, semboloji gösterimi ve hassas kafa takibi özellikleri sayesinde helikopter pilotlarının durumsal farkındalığını ve görev etkinliğini arttırmak amacı ile geliştirilmiş vizör yansıtmalı bir sistemdir. AVCI Sistemi ile platform uçuş bilgileri, silah sembolojileri, hedef tespit sistemi(FLIR) ve gece görüş görüntüleri, uçuş kaskına entegre edilmiş göze yakın vizör üzerinde pilota gösterilmektedir.

T129 ATAK helikopteri
9 adet

Sikorsky S-70
5 adet

C130 askeri nakliye uçağı
2 adet

Airbus A400M
2 adet

ASELPOD Hedefleme Sistemi (prototip)
2 adet

İHA ve SİHA
20 adet

Milli Piyade Tüfeği MPT-76
7000'den fazla adet

Cobra II zırhlı araç
200 adet

Kirpi zırhlı araç
300'den fazla adet

K+ füzesi
200'den fazla adet

Bora füzesi
50'den fazla adet

Zırhlı yükleyici
16 adet

Ejder Yalçın zırhlı araç
150'den fazla

TCG Bayraktar: İlk Milli Tank Çıkarma Gemisi

TCG Alemdar Denizaltı kurtarma gemisi

Araç tipi ve sırt tipi karıştırıcı sistemler ile İHASAVAR sistemi projeleri kapsamında ise 500'e yakın sistem teslimatı yapıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-turkiye-sinirini-koruyan-en-son-teknolojiler-40849434?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=kutu6_gorsel&&utm_term=Hurriyet.com.tr+B%C3%BClten+G%C3%BCne+Ba%C5%9Flarken28.05.2018_07%3A55%3A46_auto&utm_campaign=emarsys

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #217 : 14 Ağustos 2018, 08:32:28 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
AYNA Projesi
« Yanıtla #218 : 16 Eylül 2018, 22:16:35 »
Alıntı

Ismail Demir
‏Onaylanmış hesap @IsmailDemirSSB
2 sa.2 saat önce

Savunma sanayiimizin daha da özgürleşmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Savunma Sanayi Başkanlığımız ile  İTÜNOVA Teknoloji A.Ş. arasında Alüminyum Yeni Nesil Alaşım Geliştirilmesi (AYNA) Projesi Sözleşmesi imzalandı.

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1041381014885621760
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 22:20:55 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #219 : 17 Eylül 2018, 15:16:52 »
Savunma Sanayimiz tarafından planlanan veya yürütülmekte olan projelerin sayısı gün geçtikçe artması bizleri heycanlandırdığı kadar gururlandırmakta.
Ancak sizler de farkında olmalısınız ki planlanlaması yapılmış olan  projelerin azımsanamayacak miktarı planlanmış olan tarihlerde ya başlanamamış ya da projelere başlanıp sonlandırılamamakta. Pek çok organizasyonda olduğu gibi  Savunma sanayimiz bünyesinde hatalar yapılmakta . Bu hataları da mali sıkıntılar, ambargolar , siyasi populizim , projeksiyon eksiklikleri ...... diye genel olarak sıralayabiliriz.

Silahlı kuvvetlerimizin  mutlak surrete ihtiyacı olan ve hiç bir nedenle sekteye uğramadan Savunma sanayimiz tarafından üretilmesi ve en kısa sürede hizmete girmesini düşündüğünüz kalemleri öncelik sırasına göre belirtirmisiniz . '' böylelikle belki o projeleri daha yakından takip imkanımız oluşur''