Gönderen Konu: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler  (Okunma sayısı 196781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Ynt: Finansman bulunsun, yerli uçak ve motoru üretilir...
« Yanıtla #50 : 25 Ocak 2011, 15:24:16 »
Adapazarında Uzel traktör var, skywlf bilir..Bir aralar yurt dışına pazarlamıştım. Kendi motorlarını üretiyorlar..hemde çok karışık ve büyük yerlerde değil. Normal fabrikalarda..

Aslında zaten motor yapıyoruz. Mesela Ford un motoru eski şehirde yapılıyor sanırsam..

Yapmak ayrı tasarlamak geliştirmek ayrı.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #51 : 25 Ocak 2011, 18:25:46 »
Adapazarında Uzel traktör var, skywlf bilir..Bir aralar yurt dışına pazarlamıştım. Kendi motorlarını üretiyorlar..hemde çok karışık ve büyük yerlerde değil. Normal fabrikalarda..

Aslında zaten motor yapıyoruz. Mesela Ford un motoru eski şehirde yapılıyor sanırsam..

Yapmak ayrı tasarlamak geliştirmek ayrı.
İnceledim, her iki traktör fabrikası da kendi özgün traktör çizimlerini yapıyor, kendi özgün motorlarını çiziyor, geliştiriyor ve çeşit çeşit üretiyor. Tamamı da yerli.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #52 : 25 Ocak 2011, 18:58:11 »
Ben uzun zamandır Kore'nin uçak projesine katılmayı savunuyorum. Biz Kore projesini savunurken çoğu kişi Eurofighter ile yatıp kalkıyordu..    Nerden nereye geldik.

Ülkemiz büyük ihtimalle Kore'nin uçak projesine ortak olacak, ben böyle düşünüyorum. Kore ile motor geliştirme konusunda işbirliği yapılırsa güzel neticeler ortaya çıkabilir. Lisans haklarına sahip olduğumuz bir motor üretebiliriz. Aksi halde tek başımıza motor geliştirmek istersek çok zorlanırız. bugüne kadar hiç  motor deneyimimiz yok, üretsek dahi performansı düşük olabilir.  

Bize en az F35 ayarında bir uçak lazım... Ona göre motor dizayn etmeliyiz.. Performans olarak F35 motorundan aşağısı bizi kurtarmaz.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #53 : 25 Ocak 2011, 19:58:22 »
Elin adami aya gitti geldi simdi marsa gidiyor, biz hala motor yapilirmi yapilamazmi diye tartisiyoruz kardesler millet 150 sene önce motor yapti ne sacmalik bu ya
koc , sabanci  bilmem nice milyarder var bu memlekette vatani düsünmeyenlerin Allah belasini versin baska bir sey demiyorum .Basbakan koc sirketine resmen söyledi yap bir araba diye
hic orali degiller satin elin malini vatandasa verin birbirinize her yil takdirnameyi bilmem üstün basari yok yilin isadami hepsi bos lakirdi .
yaziklar olsun ya
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #54 : 25 Ocak 2011, 20:55:13 »
Elin adami aya gitti geldi simdi marsa gidiyor, biz hala motor yapilirmi yapilamazmi diye tartisiyoruz kardesler millet 150 sene önce motor yapti ne sacmalik bu ya
koc , sabanci  bilmem nice milyarder var bu memlekette vatani düsünmeyenlerin Allah belasini versin baska bir sey demiyorum .Basbakan koc sirketine resmen söyledi yap bir araba diye
hic orali degiller satin elin malini vatandasa verin birbirinize her yil takdirnameyi bilmem üstün basari yok yilin isadami hepsi bos lakirdi .
yaziklar olsun ya

Üstadım,

1. Konumuz uçak ve motoru mu, yoksa yerli araba mı?
2. Dünya kaç ülke jet motoru yapmaktadır bir fikriniz var mı?

Ne yazık ki bu işler sövüp saymakla olmuyor?
Hiç Asil Çelik Olayı diye bir şey duydunuz mu? Bu ülkede ağır sanayi yatırımlarına giren firmaların başına neler gelir biliyor musunuz?

Olaylara daha sakin ve serin kanlı yaklaşınız? Olayların bilmediğiniz yönlerinin olabileceğini de göz önüne alınız?

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #55 : 25 Ocak 2011, 20:57:28 »
eyer 1930(?) lardaki ucak isi yatmasaydi belki bizimde su anki hedefimiz mars,en azindan ay olurdu.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #56 : 25 Ocak 2011, 21:01:20 »
eyer 1930(?) lardaki ucak isi yatmasaydi belki bizimde su anki hedefimiz mars,en azindan ay olurdu.

Mars, Ay olmazdı da, böyle de olmazdı. Ben bu durumda her zaman için Embraer'i veriyorum. Adamların da uçak macerası bizle hemen hemen aynı yıllarda başladı. Biz sonradan traktör satarken onlar yılmadı. Sonuç olarak şu an Boing' Airbus resmen dünyada yeni rakip.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #57 : 25 Ocak 2011, 21:04:38 »
en azindan suankindan cok daha buyuk tecrubemiz olurdu.

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
Savunma Sanayiinde İnanılmaz Yükseliş
« Yanıtla #58 : 18 Şubat 2011, 16:33:37 »

Savunma sanayiinin öncü kuruluşlarından TAI, F-16 ların modernizasyonundan, milli uydu yapımına kadar birçok projeyi başarı ile yürütüyor.

Hızla gelişen Türk Savunma Sanayii birbiri ardına yeni projeler geliştiriyor.

Sektörün önde gelen kuruluşlarından TAI, havacılık alanında ilklere imza atmaya devam ediyor.

Pakistan Hava Kuvvetlerine ait F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu TAI tesislerinde sürüyor.

Türk Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan F-16 Blok 30’lara TAI’de tamamen milli yazılım yüklenecek ve milli mühimmat kullanımına uygun hale getirilecek.

37 adet F-16, 4 yıl sonra teslim edildiğinde, tamamen yerli üretim mühimmat ile donatılacak.

İlk milli insansız hava aracı ANKA ise, yine TAI’de üretiliyor.

İlk 5 uçağın test uçuşları bu yıl sonunda tamamlanacak ve 2012’de Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilecek.

9 ülkenin ortak projesi olan Müşterek Taarrruz uçağı F-35 lerin gövdelerini üreten TAİ, son teknoloji cihazlar kullanıyor.

Dünyada üç ülkede bulunan kompozit sarım makinesi bunlardan sadece biri.

TÜBİTAK-TAI işbirliği ile yapılan Türkiye’nin ilk yerli uydusu da hazır.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ilk yerli uydumuzla ilgili şu açıklamada bulundu:
"Uydu yapıldı. İlgili kuruluşların kalibrasyon testlerinden geçti. Fırlatılacak hale geldi."

TAI ayrıca ürettiği uçak ve helikopter parçalarını dünyanın önde gelen firmalarına satarak, önemli bir ihracat potansiyeline ulaşmış durumda.

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=59d162b6-d7a1-4bec-84bf-52cea6a1ee12
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 15:56:41 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #59 : 18 Şubat 2011, 16:34:57 »
Buraya dikkat ;D

TÜBİTAK-TAI işbirliği ile yapılan Türkiye’nin ilk yerli uydusu da hazır.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ilk yerli uydumuzla ilgili şu açıklamada bulundu:
"Uydu yapıldı. İlgili kuruluşların kalibrasyon testlerinden geçti. Fırlatılacak hale geldi."
8)