Gönderen Konu: Nansen Sınıfı Fırkateynler /Nansen Class Frigates  (Okunma sayısı 27734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Nansen Sınıfı Fırkateynler /Nansen Class Frigates
« Yanıtla #50 : 15 Aralık 2018, 01:45:43 »

Başaracaklar gibi görünüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #51 : 27 Şubat 2019, 21:00:33 »
Azmettiler ve başardılar...

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 21:01:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #52 : 01 Mart 2019, 22:50:58 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #53 : 02 Mart 2019, 23:59:14 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Batan gemi Norveç’e pahalıya mal oldu
« Yanıtla #54 : 20 Mayıs 2019, 21:04:45 »
4 ay su altında kalan Norveç fırkateyni KNM Helge Ingstad’in onarımı için 1,6 milyar dolar gerekiyor.

Norveç Donanmasına ait KNM Helge Ingstad savaş gemisi geçtiğimiz yılın kasım ayında Malta bandıralı tanker ile çarpışması sonrası karaya oturmuş ve dört ay su altında kalmıştı. Savunma Bakanlığı tarafından yapılan incelemelerden sonra hazırlanan raporda geminin tamir masrafının inşa maliyetinin 3 katı olduğu belirtildi.

Deniz Kuvvetleri Genel Müfettişi Amiral Haakon Bruun-Hanssen, neredeyse tamamı dört ay boyunca sualtında kalan fırkateynin onarımının maliyetinin 1,6 milyar ABD doları olacağını ve beş yıl kadar sürebileceğini söyledi. Amiral Bruun-Hanssen, benzer yeteneklere sahip yeni bir geminin inşa süresinin beş yıldan biraz fazla süreceğini, Helge Ingstad’ın onarımı ile tamamen yeni bir gemi satın alma arasındaki seçimin kolay olmadığını belirtti.

2000 yılında İspanyol Navantia firması ile beş gemiyi kapsayan anlaşmada firkateynin tahmini maliyeti 500 milyon dolardı.

Hjeltefjorden fiyordunun deniz tabanından kaldırılan ve bu yıl Mart ayında Haakonsvern donanma üssüne taşınan geminin gövdesindeki delikler kapatılmış sonrasında Nisan ayında gemi tekrar suya geri dönebilmişti.

Norveç donanmasının Fridtjof Nansen sınıfının beş fırkateyninden biri olan KNM Helge Ingstad (F313), Kasım 2007’de hizmete girdi. 134 metre uzunluğundaki gemi tam yükte 5.290 tondur.

http://defenceandtechnology.com/2019/05/18/batan-gemi-norvece-pahaliya-mal-oldu/

Çevrimdışı SavunmaSanayiST

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 24 Haziran 2019, 09:11:04 »
Helge Ingstad envanterden çıkartılacak

https://bit.ly/2Ruu3Ap

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Helge Ingstad fırkateyni hurda için ihaleye çıkacak.
« Yanıtla #56 : 02 Ağustos 2020, 21:18:50 »
Alıntı
Norveç Donanmasına ait, Helge Ingstad fırkateyni hurda için ihaleye çıkacak.

https://www.aftenposten.no/norge/politikk/i/e8beoa/knm-helge-ingstad-lagt-ut-paa-anbud-for-opphogging

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 453
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 02 Ağustos 2020, 22:05:06 »
2018'den beri bu konu açık. Bi hurdacı parçalasa da kurtulsak...
Biz İ sınıfı devreye girsin diye dokuz doğuruyoruz adamlar 2 kat yetenekli gemiyi şilep ile tokuşturuyor...