Gönderen Konu: Project 1144 Orlan - KIROV SINIFI KRUVAZÖRLER /KIROV CLASS CRUISER  (Okunma sayısı 20915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Project 1144 Orlan - KIROV SINIFI KRUVAZÖRLER /KIROV CLASS CRUISER

Bu gemiye multi kruvazör veya XXL destroyer mi demeli? Gemiye yaklaşmak bile çok tehlikeli. Her tür silah var. Ruslar basmış parayı yapmış gemiyi.

Kirov denince aklıma red alert 2 deki  'KİROV' zeplini geliyor nedense :D KİROV REPORTİNG  ;D

« Son Düzenleme: 20 Mart 2012, 17:59:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
KIROV SINIFI KRUVAZÖRLER /KIROV CLASS
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2011, 14:29:03 »
o zeplini bilmem ama bu sınıf gemiden bir tanesi bizi taş devrine göndermeye yeterde atar üzerine birde makara yapar.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2011, 16:35:15 »
o zeplini bilmem ama bu sınıf gemiden bir tanesi bizi taş devrine göndermeye yeterde atar üzerine birde makara yapar.

biz taş devrine  gidermiyiz  bilmiyorum ama  2 tane  harpoon  yada  1 tane  torpido  o  gemiyi  denizin  dibine  götürür. yıl 2011 uçak  gemileri  bile  yanında  destroyer  ve  denizaltı  olmadan  gezemiyor  bu  dev  gemi  30 yıl  öncesine  ait  gibi duruyor
« Son Düzenleme: 30 Mart 2011, 16:41:22 Gönderen: enes38 »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2011, 17:54:40 »
yapılış amacı farklı kimse nükleer gemiyi salmaz tek başına,zaten ortalıktada gözükmesine gerek yok
evet  yapılış amacı farklı  , bu gemi  okyanusta kullanılmak  üzere yapılmış   500+ km  mesafeden  balistik  füze  atmak için  tasarlanmış  yani iç denize  girerse  tesbitide  imhasıda bir  fırketeynden  zor  olmaz ,  peki bizim okyanusa  olan mesafemiz  ne kadar?  yoksa okyanusa sınırımızmı  varda  bizi  taş devrine  gönderiyor?  en kralı  olsa  akdenize  girer  zaten akdenize  girdikten sonrasındada  donanmamız  karşılar.
gemiyi  küçümsemiyorum  ama  bizi  taşdevrine  gönderebilecek  kadar  büyütmen ve  bu geminin karşısında  çaresiz  kalmışız  gibi  düşünmen  bana  komik  geldi.

Çevrimdışı Burak3200

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2011, 18:00:01 »
Bu gemilerden bize gerekir mi peki açık deniz görevleri için?

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2011, 18:22:57 »
Elimizdeki Fırkateynler zaten açık deniz görevleri için yapılmış gemiler. Ama bizim gemiler alan savunması yapıyorsa bu gemi de tek başına bölge savunması yapabilir. Üzerindeki sistemler neler özellikle radarların ne kadar işe yaradığını bilmiyorum ama Bir fırkateynden yani bizim elimizdekilerden birkaç özellik dışında fazlası yok. Üzerindeki füzeler hariç durum bunu gösteriyor.

2x nükleer tahrik zaten başlı başına bir sistem.. Bizim gemiler açık denizde 60 gün kalabiliyorsa bu gemi 1 yıl kalabilir. Üstünlük burdan kaynaklanıyor.

Birde yine bizim gemilerle karşılaştıracaksak bizim gemiler Fırkateyn sınıfı, bu gemi ise muhrip(destroyer) dir. Tonaj ve silah yükü ayrıca görevleri aynı anda icra edebilme kabiliyeti Fırkateynlerden üstün tarafı.. 50 li yıllardan sonra amerika hariç hiç bir ülke muhrip sınıflandırmasını yapmıyor sanırım..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2012, 22:13:40 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2012, 22:15:34 »

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2016, 21:17:27 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2012, 22:16:21 »
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2016, 21:18:09 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2012, 22:16:57 »