Gönderen Konu: MEKO 200 SINIFI FIRKATEYNLER / MEKO 200 CLASS  (Okunma sayısı 39010 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: MEKO 200 SINIFI FIRKATEYNLER / MEKO 200 CLASS
« Yanıtla #50 : 20 Temmuz 2018, 08:36:27 »

Avustralya'nın TOOWOOMBA fırkateyni...
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2018, 08:22:51 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #51 : 18 Ağustos 2018, 08:23:54 »

F240 Yavuz Boğazda...
Fotoğraf Özcan Sucu'dan
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #52 : 30 Ağustos 2018, 13:23:16 »
Yörük Işık, Zafer Bayramı Geçit Töreninden Salihreis'i fotoğraflamış. Kendisine güzel fotoğrafları için teşekkürler...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #53 : 30 Ağustos 2018, 13:23:51 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 06 Eylül 2018, 08:20:55 »
F246 Salih Reis

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #55 : 06 Eylül 2018, 08:22:25 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 06 Eylül 2018, 15:10:25 »

Avustralya'nın TOOWOOMBA fırkateyni...

Avustralya her ne kadar denizciliğe önem verse de adamlar bile mekolara aktif faz dizinli radar koymuşlarken bizim i sınıfına Çafrad'ın Faz-I sınırlandırılmış ucuz halini koymamız kaynak müsrifliği olmaz herhalde daha fazla tehdit altında olmamızda düşünülünce.

Keza daha önce böyle bir uygulamanın maliyetinden dem vurulmuştu ama.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 06 Eylül 2018, 21:02:40 »
SMART-S ile değiştirdik daha ne yapalım olmayan radarı mı takalım gemiye. Faz dizin radar varda takmadı mı Aselsan. Ayrıca 3D SMART-S içinde iyi diyorlar bütün dünyanın bildiği sevdiği bir radar daha ne olsun.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2018, 21:03:32 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 06 Eylül 2018, 22:43:30 »
SMART-S ile değiştirdik daha ne yapalım olmayan radarı mı takalım gemiye. Faz dizin radar varda takmadı mı Aselsan. Ayrıca 3D SMART-S içinde iyi diyorlar bütün dünyanın bildiği sevdiği bir radar daha ne olsun.

Ben mekolar için demiyorum zaten Smart-s ile değiştirdik diyorsunuzda. Ben İ sınıfı için dedim. Keza bu gemi egede muhtemel bir freem tehditine karşı kullanabileceğimiz en gelişmiş gemi olacak. Grek bu gemilerin taşıdığı silahlar düşününce bunlara gerekli üstünlüğü sağlamak için ;

Çafrad'ın kule kısmındaki Faz-I kısmı- ki bir sene içinde hazır olacakdı galiba- kullanmak önemli. Keza geminin  vls'lerine essmden başka silahlar eklememiz ve güdümlememiz gerekebilir acil ihtiyaçtan. Kuledeki muhtemel radar için Çfr'nin biraz daha geliştirilmişi veya Umr'nin biraz daha sınırlandırılmış menzildeki bir versiyonu olabilir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 07 Eylül 2018, 10:25:25 »
Bir ek yapmak istiyorum =

https://www.tapatalk.com/groups/worldarmedforcesforum/atnutuk-and-others-saar-6-vs-i-class-frigate-what--t269713.html#p3253025

Waffta güzel bir başlık açılmış akdenizdeki enerji kavgasında sa'ar 6 ve İ sınıfının muhtemel rakip olacağını ve karşılaştırmasını içeren bir tartışma var. Yunanlılarda belharra ve freem ihtimaliyle tartışmaya dahil olmuşlar. Son günlerdeki abd-yunanistan yakınlaşması sonucu Batı artık Yunanistanı son kapı olarak görürse yunanistan her ne kadar kötü durumda olsa da çeşitli formüllerle bu gemi onlara verilebilir. Heleki bu enerji kaynakları yunanistanın ekonomik geleceği için çok önemliyken.

Açıkcası bu başlığı okuyunca i sınıfının şu an ki halinin gelecek için yetersiz olacağı ve ilk aşamada olmasada teknolojiler tamamlandıkça kesinlikle cafrad Faz-I,  hisar sınıfı, süpersonik atmaca, gezgin veya som-er muhtemel deniz versiyonu ile (Motor üzerinde bazı çalışmalarla böyle bir varyant olabileceği söyleniyordu.) donatılması lazım.