Gönderen Konu: Cehennem Silahı  (Okunma sayısı 2992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Cehennem Silahı
« : 02 Mart 2012, 18:46:00 »
Cehennem Silahı

Savaşların kaderini değiştirecek...
02 Mart 2012 Cuma, 08:59:37

HT GAZETE

Amerikan Donanması’nın geliştirdiği yeni nesil süpersonik silah, sesten 7 kat daha hızlı giden mermileriyle, savaş teknolojisinde çığır açacak nitelikte. Donanma Yüzey Savaşı Merkezi’nce geliştirilen ‘elektromanyetik ray silahı’nın 2017 yılından itibaren Amerikan savaş gemilerine yerleştirilmesi planlanıyor. Merminin itme gücünü, yarattığı manyetik alanla sağlayan silah, günümüzde kullanılan silahların ihtiyaç duyduğu kimyasal patlayıcılara da gereksinimi ortadan kaldıracak.

Video için tıklayınız...>>  http://video.haberturk.com/haber/video/cehennem-silahi/58713

MALİYETİ 240 MİLYON DOLAR
Namlu çıkış hızı 9020 kilometreye ulaşan 10 kilogramlık mermiye patlayıcı başlık yerleştirme çalışmalarını sürdüren uzmanlar, silahın soğutma ve art arda atış kapasitesinin iyileştirilmesinin ardından kullanıma hazır olacağını belirtiyor. Araştırma-geliştirme çalışmalarına 2005 yılında başlanan silahın bugüne kadarki maliyetinin 240 milyon doları bulduğu kaydedildi.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/720924-cehennem-silahi-video
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 18:46:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı turani

• turani
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDEYİZ.
Cehennem Silahı
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2012, 19:15:20 »
Maliyeti şimdiden almış başını gitmiş. Abd nin bu silahida uçak hurdaligina atacağını tahmin ediyorum.
BEN VE MİLLETİM TANRININ KIRBACIYIZ, TANRI YOLDAN ÇIKAN DEVLETLERİ CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR "HUN İMPARATORU ATİLLA"