Gönderen Konu: GÖZCÜ ve ÇALDIRAN İnsansız Hava Araçları  (Okunma sayısı 110561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Heron'ların yerine istihbaratı Gözcü ve Çaldıran toplayacak
« Yanıtla #40 : 26 Kasım 2011, 16:42:47 »
Güzel haber. Bizim 168 tane mini İHA mız varmış. İyi bir sayı.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #41 : 26 Kasım 2011, 17:51:57 »

Sonunda çaldıran garajdan çıkıp gök yüzünde süzülecek, baykar makina sonunda emeğinin karşılığını alacak. ülkemize milletimize hayırlı olsun. sertifika işini nasıl hallettiler merak ediyorum... ülkede şehitler verilirken sertifika işi bana hep saçma gelmişti sertifikası yok diye garajda  bekletilen ihanın   görüntüleri özgürlüğünü bekleyen bir mahkumu andırırdı.  neyse sonunda doğru yol bulundu. Hayırlı olsun.

http://www.youtube.com/user/halukbayraktar1#p/a/u/0/wosmbQXseag

Çevrimdışı orhancebi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #42 : 27 Aralık 2011, 19:48:47 »
Arkadaşlar bir önceki sayfada taktik iha çaldıranla ilgili sözleşme imzalandığı haberi vardı.Baykar makinanın internet sitesine bakarken imzalanan sözleşmenin 20 Aralık 2011 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği müjdesi verildiği müjdesini gördüm.Hayırlı olur inşaallah.Yalnız haberde 2 adet taktik iha sistemi için sözleşme imzalandığı belirtiliyor.2 adet taktik iha sistemi kaç adet çaldıran iha içeriyor ki acaba?

Taktik İHA Projesi İmzalandı!

Heyecan ve dertleriyle bu süreci bizimle paylaşan gönül ortaklarımıza duyurulur:

2007 yılında SSM tarafından rekabet esasına dayalı olarak başlatılan Taktik İnsansız Hava Aracı Geliştirme programı kapsamında, firmamızın geliştirmiş olduğu Bayraktar-Çaldıran Taktik Sınıfı İnsansız Hava Aracı Sistemi ile 2009 yılının Eylül-Ekim tarihlerinde  hedeflenen tüm uçuş performans kriterlerinin başarıyla tamamlanması sonrasında, 2010 Ocak Savunma Sanayi İcra Kurulu'nda 2 Adet Taktik İHA Sistemi için firmamızla sözleşme yapılmasına karar verilmiştir.

20 Aralık 2011 tarihinde Taktik İHA Sözleşmesi yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Sistemin 2 yıl içerisinde ülkemizin hizmetine sunulması planlanmaktadır.

Bayraktar-Çaldıran Taktik İHA Sistemi özgün olarak geliştirilen güdüm kontrol, elektronik donanım ve yazılım sistemleri ile 2009 yılında Sinop Havalimanı'nda gerçekleştirdiği hangardan çıktığı andan itibaren otomatik taksi, otomatik kalkış, uçuş ve iniş kabiliyetlerini başarıyla sunmuş bir İHA Sistemi olarak kendi klasmanında en ileri teknoloji düzeyine ulaşmıştır.

Baykar Makina Ar-Ge ekibi olarak havacılıkta yaşanan çağ dönüşümünü ifade eden İnsansız Hava Aracı Sistemleri Teknolojileri alanında ülkemizi lider konuma ulaştırmanın azim ve kararlılığındayız.

http://www.baykarmakina.com/content/taktik-iha-projesi-imzalandi

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 27 Aralık 2011, 21:50:59 »
Böyle önemli ve stratejik bir ürünün sertifikasyonunu hangi ülke verir bunu isteyen adam kişi veya kurum tamamen art niyetli düşünceye sahip insanlardır bence ABD israil veya üretici başka bir ülke ne kadar iyi bir sistem olsada size o sertifikayı vermeyeceği gibi kullanmış olduğunuz üstün sistemleri kendi sistemine aktarırlar.üzülerek izliyorum.

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #44 : 27 Aralık 2011, 22:34:10 »
Yanlış hatırlamıyor isem her bir sistem 6 İHA içeriyor..

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #45 : 04 Temmuz 2012, 20:50:47 »
ihaleyi vestel karayel kazandi diye hatirliyorum acaba vestelin teslimatlarinda bir sorun olustumu?