Gönderen Konu: A400M PROJESİ  (Okunma sayısı 137610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: A400M PROJESİ
« Yanıtla #200 : 03 Ekim 2018, 22:42:20 »
İhtiyacın fazla olmadığı ve satmakta zorlanacağımız ürünleri üretmek yerine satın almak daha mantıklı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 04 Ekim 2018, 00:28:14 »
İhtiyacın fazla olmadığı ve satmakta zorlanacağımız ürünleri üretmek yerine satın almak daha mantıklı.
2 tanesi bile kısa vadede götürür bizi dicem ama 1ini kesin bir yerlere VİP yaparlar. Bari alma gibi bir planları varsa 3 tane alsınlarda 2si garibim askerime kalsın
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #202 : 04 Ekim 2018, 00:36:15 »

Sizinle ayni fikirdeyim

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #203 : 04 Ekim 2018, 15:49:55 »

böylesi daha mantıklı üretmeyi düşüneceksek bile önce gereksinim kapsamında almalıyız hava savunma sistemlerinde nasıl hisar u yu beklemiyorsak 2 yada 3 tane ağır taşıma uçağı almak mantıklı olur 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türk Hava Kuvvetleri’nin 7’nci A400M uçağı teslimat için gün sayıyor

Airbus, Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edeceği 7’nci A400M uçağının testlerinin önemli bölümünü tamamladı. Uçak, Türk Hava Kuvvetleri tarafından önümüzdeki günlerde kabulleri tamamlandıktan sonra Kayseri Erkilet’e uçacak.

Geçici olarak A4M080 tesciline sahip uçak ilk uçuşunu 28 Haziran 2018 tarihinde yapmıştı.

Halen Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterinde 7 adet A400M bulunuyor. Yüksek kargo kapasitesine sahip uçaklar, uzun menzilli operasyonların ekonomik olarak yapılmasını sağlıyor.

Türkiye’nin hem tasarımcı hem de imalatçı olarak görev aldığı projede Hava Kuvvetleri’ne toplam 10 uçak teslim edilecek.

http://www.kokpit.aero/a400m-yedinci-turk-hava-kuvvetleri
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türk Hava Kuvvetleri 7. A400M'i teslim aldı
« Yanıtla #205 : 17 Ekim 2018, 23:49:47 »
Türk Hava Kuvvetleri 7. A400M'i teslim aldı

Türk Hava Kuvvetleri’nin yeni A400M Atlas tipi askeri nakliye uçağı yapılan yer ve uçuş testlerinin ardından bugün teslim edildi.

TUAF268 uçuş kodu ile Sevilla’dan kalkan uçak, A400 tipi nakliye uçaklarının üssü olan Kayseri’ye doğru yola çıktı. Teslim edilen bu uçakla birlikte Türk Hava Kuvvetleri’ndeki A400 kargo uçağı  sayısı 7’ye yükseldi.

http://www.kokpit.aero/yedinci-a400m-ucagi-geldi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #206 : 06 Kasım 2018, 22:07:02 »
Defence News’ün haberine göre İspanya ile Güney Kore ‘takas’ modeli ile ilgili görüşmeler yapıyor. İspanya tarafı, A400M’de sipariş verdiği ancak kullanmayacağı uçakları G. Kore’ye önerdi. İspanya toplam 27 adet A400M siparişi vermişti. Bu uçaklardan 13’ünü de kullanmayacağını açıklamıştı.
İspanya, 4 veya 6 adet A400M karşılığında G. Kore’den Türk Hava Kuvvetleri tarafından da kullanılan KT-1 turboprop uçakları ve jet eğitimi için de T-50 uçakları alacak. İspanya 34 KT-1 ve 20 adet de T-50 istiyor. Projenin toplam büyüklüğü ise 890 milyon dolar.

Bu ucaklarla Türkiyede ilgilenir mi acaba ? Sonucta 10 tane A400'ün TSK'ya yetmeyecegi aşikar. Ukrayna ile ortak üretilmesi söz konusu olan kargo uçağıda tam bir muamma.

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 22:08:17 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #207 : 06 Kasım 2018, 22:17:07 »
Ben de bir zamanlar alalim diyordum ama artik ayni fikirde degilim. 10 tane a400m başımızdan aşar. Gerek yok ek siparişe.

Bir de bizim dusen ucagi bedelsiz telafi edecekler degil mi? Ne oldu o is?
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 22:19:57 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #208 : 06 Kasım 2018, 22:43:59 »
Ben de bir zamanlar alalim diyordum ama artik ayni fikirde degilim. 10 tane a400m başımızdan aşar. Gerek yok ek siparişe.

Bir de bizim dusen ucagi bedelsiz telafi edecekler degil mi? Ne oldu o is?
Savunma Bakanlığının kaç adet alım isteği oldu bilinmez SSB ve SSİKten 10 adet sipariş gelmiş.10 adette alım sözleşmesi imzalanmış. Test uçusunda düşen uçagın sorumluluğu tabiki AİRBUS şirketinindir ve düşen ucagın yerine yeni uçağı vermek zorundadır. Takvimde değişikliğe neden olsada siparişte bir sıkıntı yaratmaz.

bende A400 Atlas aşığı değilimdir ama Savunma Bakanlıgının yada SSBnin ,  C17 globemaster 3 veya C5 galaxy alacagını düşünmüyorum. İhtiyacımız tabiki tank- obüs gibi 50+- 60+ tona sahip araçlarımızı taşıyabilecek sistemler ama onlarda cok pahalı. Açıkcası bir C5 galaxy'yi kim istemez keşke alsalar.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #209 : 06 Kasım 2018, 22:48:05 »
Arastirdim, sorumlulugu ustlenip msn075 kodlu ucagi teklif etmisler. Ucak uretilmis ama ortada yok. Biz takvimi bir uçak geriden takip ediyoruz. İlginç.

10+10 mu yani? Benim bildigim ilk anlasmada opsiyon yoktu. Ama varsa da uygulanacagini sanmam artik.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''