Gönderen Konu: A400M PROJESİ  (Okunma sayısı 137566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
A400M Ankara'yı Selamladı
« Yanıtla #110 : 30 Ağustos 2014, 20:43:31 »
A400M Ankara'yı Selamladı

Ankara'da düzenlenen 30 Ağustos Bayram Kutlamaları'nda tören geçişine ilk defa A400M askeri nakliye uçağı da katıldı. İşte 'Atlas'ın geçişi...

A400M Ankara'yı selamladı!

Türk Hava Kuvvetleri'ne geçtiğimiz aylarda teslim edilen A400M askeri nakliye uçağı, 221. Filo'da hizmete girdi. Türkiye'nin tasarımından imalatına ortak olduğu projede aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı da A400M'in ikinci kullanıcısı oldu. Halen 221. Filo teslim edilecek 2. uçağı bekliyor.

Törende ise A400M ilk geçişini yaptı. Ortaya bu fotoğraflar çıktı. Fotoğraflar: Ümit KOZAN/DHA

Kaynak: www.kokpit.aero

http://kokpit.aero/a400m-ankara-yi-selamladi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Malezya'nın A400M Uçağı Son Üretim Hattında
« Yanıtla #111 : 24 Eylül 2014, 18:44:40 »
Malezya'nın A400M Uçağı Son Üretim Hattında

Airbus Military 23 Eylül tarihinde Malezya için üretilen ilk A400M uçağının 2015 yılında teslim edileceğini duyurdu. Kanat, yatay kuyruk, kokpit, gövde ve iniş takımlarından oluşan tam donanımlı ana bölüm şu an Sevilla'daki son montaj hattında yer testleri için hazırlanıyor.

Malezya Kraliyet Hava Kuvvetleri (RMAF) için üretilen ilk Airbus A400M uçağı MSN022'nin 2015 yılının ilk çeyreğinde teslimatının ardından aynı yıl içerisinde ikincisinin, 2016 yılında da üçüncü ve dördüncü uçağın teslim edilmesi bekleniyor. A400M programına 2005 yılında dahil olan Malezya, bu uçağın ilk ihracat müşterisi konumunda. Dört uçağın Malezya'ya yaklaşık maliyeti 2,5 milyar ABD doları kadar.

Şu an Seville Airbus DS Uluslararası Eğitim Merkezi'nde öğretim gören Malezyalı pilot kursiyerlere önümüzdeki haftalarda bakım mühendisleri ve teknisyenleri de katılacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2014, 20:17:36 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Almanya'nın İlk A400M Uçağı Motorları Çalıştırdı
« Yanıtla #112 : 30 Eylül 2014, 12:57:43 »
Almanya'nın İlk A400M Uçağı Motorları Çalıştırdı

Airbus, üretim programına uygun olarak Almanya'nın Kasım ayında teslim edilecek olak ilk A400M Atlas uçağının motorlarını çalıştırarak pistte hareket ettirdi. 28 Eylül tarihinde İspanya Sevilla'nın yakınlarındaki San Pablo son montaj hattından çıkan MSN18 numaralı uçağın dört motoru da aynı anda çalıştıırlarak yer testlerine başlanıldı.

Almanya; Fransa, Türkiye ve İngiltere'yi takip ederek, Europrop Uluslararası TP400-D6-motorlu nakliye uçağı almak için bekleyen sekiz müşterinin dördüncüsü olacak. Almanya bu uçakları şu an kullanmakta olduğu C-160 Transal nakliye uçaklarının yerini almak üzere kullanacak. Başlangıçta 53 uçak sipariş eden Almanya, daha sonra bu sayıyı 40 adede düşürdüklerini açıklamıştı.

İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri için üretilen MSN15 kodlu uçak da önümüzdeki haftalarda göreve başlıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
Ynt: A400M PROJESİ
« Yanıtla #113 : 22 Ekim 2014, 20:44:11 »
Türk Hava Kuvvetleri A400M ile ikinci yurt dışı uçuşunu nereye yaptı?

Türk Hava Kuvvetleri’nin ikinci kullanıcısı olduğu Airbus A400M askeri nakliye uçağı, bu kez farklı bir görev uçuşuyla karşımıza çıktı. A400M'in rotası neresiydi? Ne taşıyordu? Cevabı Kokpit.aero'da...

Türk Hava Kuvvetleri A400M ile ikinci yurt dışı uçuşunu nereye yaptı?
Muhammet METİN/Kokpit.aero

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Ekim 2014 tarihinde Afganistan'a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında 3 adet makam aracı, envantere yeni giren Airbus A400M tipi nakliye uçağı ile Afganistan'ın başkenti Kabil'e taşındı. Günü birlik gerçekleştirilen ziyaret sonrasında A400M resmi makam araçlarını tekrar Ankara Esenboğa Havalimanı'na getirdi.

AYNI ANDA İKİ UH-1H HELİKOPTERİNİ TAŞIDI

Kayseri Erkilet 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndaki 221’inci Filo bünyesinde görev yapan A400M nakliye uçağı geçtiğimiz ağustos ayında 7’nci Ana Jet Üs K.lığından 2 adet UH-1H Helikopterini aynı anda 3’üncü Ana Jet Üs K.lığına taşıyarak bir ilki gerçekleştirmişti.

kaynak: http://kokpit.aero/a400m-ucaginin-yeni-gorevi-ne-oldu

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #114 : 22 Ekim 2014, 20:46:52 »
Yok artık ben böyle görgüsüzlük görmedim ya. milyonlarca doları adamın egosunu tatmin etmek için harcamışlar meğer. Birde Kuzey Kore liderine laf ederler...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri İlk A400M Uçağını Aldı
« Yanıtla #115 : 19 Kasım 2014, 03:35:22 »
İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri İlk A400M Uçağını Aldı

İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin ilk A400M uçağı Brize Norton hava üssünde. ZM400 servis numarası verilen Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin ilk Atlas'ı 17 Kasım tarihinde yeni evine geldi. İngiltere'nin ikinci A400M uçağı da geçtiğimiz ay ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. Bu yıl sonuna kadar ikinci ve üçüncü A400M uçaklarının Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmesi bekleniyor. En fazla 32 ton faydalı yük taşıma kapasitesine sahip olan Atlas, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin çoktan emekli olmuş olan  Lockheed Martin C-130K Hercules uçaklarının yerini alacak.

İngiltere teslimatlarda program ortakları Fransa ve Türkiye'yi takip ediyor. Almanya'da bu yıl sonuna kadar ilk uçağını alacak. Ayrıca Belçika, Lüksemburg, Malezya ve İspanya da diğer Atlas müşterileri arasında.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fransızlar A400M Uçağını Silahlandırmayı Düşünüyorlar
« Yanıtla #116 : 21 Kasım 2014, 15:13:08 »
Fransızlar A400M Uçağını Silahlandırmayı Düşünüyorlar

http://www.opex360.com/2014/11/18/lavion-de-transport-a400m-sera-t-il-adapte-aux-operations-speciales/

Fransızca bilmediğim için çeviremedim. Ancak Google çeviri ile tercümeden anladığım kadarıyla Fransızlar C-160 ve C-130 uçaklarının birkaçını özel kuvvetleri için Gunship haline getirmeyi planlıyorlar. Ancak eski olan C-160'ları bu konuda yetersiz gördükleri için A400M uçağının benzer şekilde silahlandırılabileceğini düşünüyorlar.

Fransa'nın 50 A400M uçağı alma planı var.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Malezya'nın İlk A400M Uçağı Hazırlanıyor
« Yanıtla #117 : 09 Aralık 2014, 06:13:17 »
Malezya'nın İlk A400M Uçağı Hazırlanıyor

Kraliyet Malezya Hava Kuvvetleri Komutanı Genel Dato 'Sri Hacı Roslan Bin Saad, Malezyanın ilk A400M uçağını incelemek için Airbus Savunma ve Uzay'ın İspanya Sevilla'daki nihai montaj hattını ziyaret etti.

Bazı testleri tamamlanmış olan uçak bundan sonra yakıt sistemi, iletişim ve basınçlama testleri için açık havaya çıkacak. Bu testler de tamamlandığında MSN 22 olarak adlandırılan uçak ilk uçuşuna hazır hale gelmiş olacak. Uçağın 2015 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor. Malezya'nın 4 A400M uçağı siparişi bulunuyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Almanya İlk A400M Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #118 : 19 Aralık 2014, 15:28:55 »
Almanya İlk A400M Uçağını Teslim Aldı

Alman Hava Kuvvetleri'nin ilk A400M uçağı ilk uçuşunda.

Airbus Savunma ve Uzay, Almanya tarafından sipariş edilen ilk Airbus A400M askeri nakliye uçağını resmi olarak teslim etti. Alman Hava Kuvvetleri 18 Aralık tarihinde Airbus'ın Sevilla'daki A400M son montaj hattında uçağı kabul etti.

Airbus Savunma ve Uzay CEO'su Bernhard Gerwert teslim töreninde açıklamalarda bulundu; "Biz Almanya'ya ilk A400M teslim son derece gurur duyuyoruz. A400M Almanya'nın hava hareketliliğinin yürürlükteki modernizasyonunda önemli bir rol oynayacaktır. A400M, önümüzdeki yıllarda Alman Hava Kuvvetleri'nin taşıma görevlerini yüklenecek."

A-400M uçakları, Alman Hava Kuvvetleri'ndeki C-160 Transal uçaklarının yerini alacak. Almanya'ya teslim edişen uçak ile bugüne kadar teslim edilen A400M sayısı dokuza yükselmiş oldu. Şu an dört ülke aktif olarak A400M uçaklarını kullanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #119 : 26 Aralık 2014, 18:12:51 »
Koca devle ilgili yeni haber

Kokpit Aero dan
Askeri uçak böyle boyandı!

Avrupalı imalatçı Airbus’ın askeri nakliye uçağı A400M’in yeni kullanıcısı Alman Hava Kuvvetleri. Bu uçak nasıl boyanıyor? İşte o anlar…

Askeri uçak böyle boyandı!
Türkiye’nin de tasarımcı ve imalatçı olarak katıldığı A400M Projesi’nde ana üretim hattı, İspanya’nın Seville kentinde. Uçağın imalatının tamamlanmasının ardından test uçuşları gerçekleştiriliyor. Bu süreci, boyama izliyor.

İşte Almanya için imal edilen A400M’in boyama videosu…

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: www.kokpit.aero
http://kokpit.aero/dev-ucak-boyle-boyandi
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2014, 20:49:31 Gönderen: мคяครℓเ »