Gönderen Konu: A400M PROJESİ  (Okunma sayısı 146766 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: A400M PROJESİ
« Yanıtla #80 : 09 Temmuz 2013, 16:44:04 »
Biz de daha fazla alacaktık A400M uçaklarından. Ama ekonomik nedenlerle sayısı oldukça düşürüldü. İleride ihtiyaca göre sayının artacağını düşünüyorum. CN235'ler kendi sınıfı için zaten kendisinden beklenen teknik özelliklere sahip. Onlarda herhangi bir sorun yok.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2013, 16:44:44 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #81 : 09 Temmuz 2013, 16:51:59 »
Ki büyük ihtimal alacağızda bence.

beklenen teknik özelliklere sahip.
Ben beklenmeyenlerdeyim biraz..  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #82 : 09 Temmuz 2013, 16:54:24 »
Ki büyük ihtimal alacağızda bence.

beklenen teknik özelliklere sahip.
Ben beklenmeyenlerdeyim biraz..  :)

Sen kullanmıyorsun ki!  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #83 : 09 Temmuz 2013, 16:58:57 »
Savaşta ne olucağı belli olmaz. :) Ki biz platformları sadece gereğince kullanmıyoruz en güzel örneği mesela gören projesi. Bazı uçaklarımızın SIGINT/ELINT çevrilmesi vs. Ha ISR, C2, C4ISR kabiliyetimiz artarkende transport kabiliyeti düşüyor hafif nakliyede sorun olabilir.

Gerçi bana kalsa ben 24 saatte ordunun 3de1'ni en az 2500-4000km alanda transfer yeteneğine getirebilmeyi tercih ederim ama neyse.  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #84 : 09 Temmuz 2013, 18:46:40 »
Savaşta ne olucağı belli olmaz. :) Ki biz platformları sadece gereğince kullanmıyoruz en güzel örneği mesela gören projesi. Bazı uçaklarımızın SIGINT/ELINT çevrilmesi vs. Ha ISR, C2, C4ISR kabiliyetimiz artarkende transport kabiliyeti düşüyor hafif nakliyede sorun olabilir.

Gerçi bana kalsa ben 24 saatte ordunun 3de1'ni en az 2500-4000km alanda transfer yeteneğine getirebilmeyi tercih ederim ama neyse.  :)

Olur mu hiç öyle şey. Savaş zamanı ayrı barış zamanı ayrı diye bir ordunun yapılandırılması mı olur. Ordu her an savaşa hazır olacak şekilde yapılandırılıyor.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #85 : 09 Temmuz 2013, 19:31:27 »
Öyle bir şey demedim canım. Savaş zamanı zaten bu gücü elde etmeye çalışırsanız savaşın ilk dakikalarında savaş dışı kalırsınız benim derdim ordunun önemli bir kısmını olağanca büyük bir harekat çapında savaşabilir pozisyonda görmek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
A400M’den işgal operasyonu
« Yanıtla #86 : 17 Temmuz 2013, 15:42:50 »
A400M’den işgal operasyonu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi de ziyaret eden Airbus Military’nin ağır nakliye uçağı A400M çok farklı bir teste imza attı.
A400M’den işgal operasyonu!

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin Boscombe Down Üssü’nde A400M, düşman pistinin ele geçmesi için yapılan hızlı konuşlandırma testinden başarıyla geçti.

Derin alçalma ile yaklaşan A400M, tekerlekleri piste değmesinin ardından çok kısa mesafede durdu. Uçağın motorları çalışırken kargo kapağı açıldı. Kabinden dışarı çıkan zırhlı personel taşıyıcı ve arkasından gelen keşif aracı ile römorku hızla inerek operasyona başladı.

Bu teknik, özel kuvvetler tarafından yapılan baskın operasyonlarında kullanılıyor. Stratejik noktalar az ama harekat kabiliyeti yüksek kuvvetler tarafından baskın operasyonu ile ele geçiriliyor.

ENTEBBE OPERASYONU

Askeri bu tür operasyonların en ünlüsü İsrail tarafından yapılan Entebbe Baskını'ydı. Air France'a ait Tel Aviv-Paris seferi yapacak uçak, Uganda'ya Entebbe Havalimanı'na kaçırılmıştı. Hava korsanlarının yahudi olmayan yolcuları bırakmaları ve uzayan müzakerelerle zaman kazanan İsrail, gece karanlığında Entebbe Havalimanı'na baskın yaptı. 58 dakikalık operasyonda tüm hava korsanları öldürülürken 3 rehine hayatını kaybetti. Kurtarılan tüm rehineler meydana inen kargo uçaklarına bindirilerek götürüldü.

http://kokpit.aero/a400m-isgal-operasyonu#.UeZ3I4HgJm4.facebook

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #87 : 09 Ağustos 2013, 11:02:45 »
Türk Hava Kuvvetleri'nin ilk A400M uçağı motor testlerine başladı arkadaşlar. Uzun zamandır beklenen uçağımız yakında geliyor. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #88 : 09 Ağustos 2013, 11:09:39 »
İlk testten görüntüler >> http://bit.ly/Mnp4dX

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #89 : 09 Ağustos 2013, 12:04:29 »
İhtişama bak işte yav... Gerçi bu uçak gerçek testleri görmesi için bizim pilotların eline geçmesi lazım ilk.. :)