Gönderen Konu: İstanbul’a 3. Havaalanı  (Okunma sayısı 2457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İstanbul’a 3. Havaalanı
« : 20 Ocak 2012, 19:30:59 »
İstanbul’a 3. Havaalanı

İstanbul’a yapılması planlanan üçüncü havalimanının kapasitesinin 100 milyon yolcuyu aşacağı açıklandı.
20.01.12 - 14:46:35

İSTANBUL - Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, işletmenin sosyal tesislerinde düzenlenen basın sohbet toplantısında, 2011 yılını değerlendirerek 2012 yılı yatırım planları hakkında bilgi verdi.
YOLCU SAYISI ARTIŞI

DHMİ olarak 2011'de 1 milyon 331 bin 835 uçağa hizmet verdiklerini belirten Birdal, ''Türkiye genelinde 2010 yılındaki yolcu sayısı 102 milyon 705 binden 2011 yılında yüzde 14,4 artışla 118 milyon 425 bine yükseldi. Atatürk Havalimanı yolcu sayısı itibariyle Türkiye genelinde birinciliği bu sene de muhafaza etti. Toplam inen kalkan yolcu trafiğinde Atatürk Havalimanı birinci, Antalya Havalimanı ikinci, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı üçüncü oldu'' dedi.

Birdal, 2011 yılında 410 milyon liralık yatırım yaptıklarını, bu yatırımlarla havaalanlarının alt ve üst yapısını güçlendirdiklerini söyledin karının 820 milyon lira olacağını tahmin ettiklerini, kurumlar vergisi, temettü ödemesi, bütçe katılım payı için yapılan ödemelerin toplamının da 841 milyon lira civarında olduğunu kaydetti.

http://emlak.ensonhaber.com/istanbula-3havaalani-2012-01-20.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
İstanbul’a 3. Havaalanı
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2012, 16:06:19 »
Ben bu gibi yatirimlarin her zaman dogru oldugu kanisindayim.Cunku ozellikle yazin arabayla degilde ucakla gelirken coluk cocuk felak oluyoruz kalabaliktan.Bence guzel bir yatirim.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.