Gönderen Konu: Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile kuvvetli bir Türk birliği yapmalıyız  (Okunma sayısı 38552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
"KKTC" Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne, diğer "gözlemci üyelerin" aksine davet edilmedi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleşecek zirveye, TDT'nin gözlemci üyeleri Türkmenistan ve Macaristan'ın liderleri davet edilirken, bir diğer "gözlemci üye KKTC"den hiçbir isim davet almadı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in ev sahipliğinde "Türk Devri" sloganıyla gerçekleşecek zirveye, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev da katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti;
“Aile meclisimiz geçtiğimiz yılki Semerkant Zirvesi'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne oy birliği ile gözlemci üye statüsü vererek tarihi bir karara imza atmıştı. Sizlere bu kararın alınmasında sağladığınız destek vesilesiyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu kararla Türk dünyası tecrit edildikleri halde öz vatanından vazgeçmeyen Kıbrıs Türkleri'nin yalnız olmadıklarını herkese göstermişti. Büyük Türk ailesinin ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türkleri ile dayanışma içinde hareket etmek hepimizin yükümlülüğüdür. Müteakip zirvemizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni karar verdiğimiz şekilde gözlemci üye statüsü ile aramızda göreceğimize inanıyorum. Bu konuda sizlerin dirayetli liderliğine güveniyorum.  ;D ;D ;D

Hiçbir şey anlamadım gözlemci üye statüsü verilen KKTC ; Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne gözlemci üye olarak davet edilmemiş mi?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
"KKTC" Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne, diğer "gözlemci üyelerin" aksine davet edilmedi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleşecek zirveye, TDT'nin gözlemci üyeleri Türkmenistan ve Macaristan'ın liderleri davet edilirken, bir diğer "gözlemci üye KKTC"den hiçbir isim davet almadı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in ev sahipliğinde "Türk Devri" sloganıyla gerçekleşecek zirveye, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev da katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti;
“Aile meclisimiz geçtiğimiz yılki Semerkant Zirvesi'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne oy birliği ile gözlemci üye statüsü vererek tarihi bir karara imza atmıştı. Sizlere bu kararın alınmasında sağladığınız destek vesilesiyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu kararla Türk dünyası tecrit edildikleri halde öz vatanından vazgeçmeyen Kıbrıs Türkleri'nin yalnız olmadıklarını herkese göstermişti. Büyük Türk ailesinin ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türkleri ile dayanışma içinde hareket etmek hepimizin yükümlülüğüdür. Müteakip zirvemizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni karar verdiğimiz şekilde gözlemci üye statüsü ile aramızda göreceğimize inanıyorum. Bu konuda sizlerin dirayetli liderliğine güveniyorum.  ;D ;D ;D

Hiçbir şey anlamadım gözlemci üye statüsü verilen KKTC ; Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne gözlemci üye olarak davet edilmemiş mi?

Aynen oyle KKTC davet edilmedi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Bahçeli duymasın...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Makarna: Erdoğan beni Afrika’dan kovdu ve nükleer santralleri için uranyum bulamıyorum. Senden dünya kadar uranyum almaya hazırım hemde güzel fiyata ama şu Erdoğan kazakistan’a gelmeden evet hemen şu işi bitirelim. Seninle anlaşırsak Avrupa birliği nezdinde benden ne istersen iste.

Anlaşılan o ki zavallı Fransız halen Libya’ ve yunan için Ege dayağından kendine gelememiş.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Biz Türkler devletçiliğimizle övünüyoruz ama diri tutup palazlandıramadıkça pıtır pıtır devlet kurmanın bir anlamı yok.
İngiliz de çok devlet kuruyordu Afrika'da falan. Böl ve yönet yapmak için.

Müesses nizam içinde KKTC'yi yüceltebileceğimiz bir alan kalmadı gibi. KKTC en uygun zamanda anavatana katılmalıdır.
Kıbrıs Türk'ünün olmadığı masa devrilir!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Turkiyeden-Kibrisa uzunca bir sureden beri devam etmekte olan bir goc mevcuttur.  Turkiye uzerinde bulunan nufusu yogunlasmis sehirlerdeki vatandaslari yuzolcumu 750.000km kareolan Turkiye Cumhuriyetinde daha elverisli olanaklar mevcut iken niye kibris gibi olanaklari her cihetten kisitli ve daha pahali bir yere yerlestirerek cozum ariyorsunuz?

Maksat kibrisin kuzeyindeki Turk nufusu artirmak ise sorun yok nufusumuz o kadar artti ki  bizleri yonetenler dahi resmi nufusumuzu aciklamaktan cekiniyorlar . " Saka degil gercek " KKTC nufusu gayri resmi olarak 400.000 ile +600.000 arasi oldugu telafuz edilmektedir.

Türkiye'nin nüfusu ile Yunanistan'ın nüfusunu kıysalarsak, bu kadar nüfus fazla değil ki! Her cihetten kısıtlı ve pahalı olmamasını, oranın bir cazibe merkezi haline getirilecek yollar bulunmalı. Hani bazı akılsızlar tarafından yayılmacı olmakla da suçlanıyoruz ya, boşa gitmesin, gerçekten yayılmacı olalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Iki devletli çözüm olayını arkasında yatan plan Hatay'a benzer bir birlesme hedefi olmalı diye düşünüyorum yoksa bana pek mantikli gelmiyor...

KKTC bağımsız olarak BM tarafından taninirsa, alacaklari olasi birlesme kararı da uluslararası kamuoyu tarafından kabul edilmek zorunda kalır...KKTC tanınmadan yapilirsa kabul gormez...

KKTC anavatana baglanmak ister mi o ayri konu...aman birlesmeyin biz sizi ABye aliriz gibi...inanacak çıkar sasirmam...

Neyse dünya düzeni epey degismedikce uzulerek söylüyorum KKTCnin tanınma htimali düşük...
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2023, 20:49:27 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Bizim Türk Cumhuriyetleri de pek güven vermiyor. Uzun vadeli devlet politikaları olmadığına, buna dair planlamaları olmadığına inanıyorum. Olsa bağımsız enerji yollarını sağlamak bakımından Azerbaycan ve Türkiye dışında kendilerini destekleyecek KKTC'nin varlığına da muhtaç olduklarını bilmeleri gerekir. Orta Asya Cumhuriyetlerinin enerjileri bağımsız pazarlama bakımından eleştirdiğimiz  Arapların gerisinde oldukları açık. Yine KKTC'nin davet edilmemesinde , ABD'nin geçenlerde yaptığı Orta Asya Cumhuriyetleri toplantısının etkisi var mı acaba?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2023, 23:09:51 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
ABD'nin geçenlerde yaptığı Orta Asya Cumhuriyetleri toplantısının etkisi var mı acaba?

CB Ersin Tatar, Kazakistan'da gerçekleşen TDT'nin 10. Yıl Dönümü Zirvesi'ne “KKTC”nin davet edilmemesiyle ilgili Kıbrıs'ın güneyini ve Avrupa Birliği’ni suçladı. Kaynak: Tatar, Kazakistan'ın davet etmediği zirveyle ilgili AB ve güneyi suçladı

** Gerek Turki devletler gerekse her zaman savundugumuz Filistin devleti dahil musluman ulkelerin hemen hemen hic birinden Kibris davamiza gerekli destegi goremedik. "Ya hep sesiz kaldilar ,ya da gozumuzun icine baka baka hasimimiz olan kibris cumhuriyeti ile birlikte olmayi tercih ettiler"

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Türkiye KKTC nin tanınmasını istemiyor. Türkiye Kıbrıs ı ilhak etmek için almıştır orada bir devlet kurmak için değil. Olması gerekende budur KKTC nin tarihi bir dayanağı yoktur oradaki türkler Konya dan filan oraya yerleştirilmiş Osmanlı vatandaşlarıdır. Türkiye samimi olarak KKTC ye inansa bir düzine devlet KKTC yi tanımıştı çoktan ama o devletlerde bizden işaret almadıkları için tanımıyorlar. Kazakistan olayı işe şöyle okuyun kötü bir şey yok. Kazakistan diyor ki tanı diyorsan tanırım ama hem tanınmasını istemeyip hem de KKTC ye inanmış gibi numara yapamam demek istiyor. Ciddi davrandıkları için KKTC nin katılmasına izin vermediler çünkü biliyorlar KKTC geçici paravan bir devlettir Türkiye bile KKTC ye inanmamaktadır. Kazakistan yaptığımıza saygı duyuyor ama bizimle KKTC evciliği oynamıyor bu onların oyunu değil çünkü alet olmak istemiyorlar haklılar bence. Olması gereken Kıbrıs'ın bu yarısının ilhak edilmesidir ama buna hangi hükümet cesaret edecek onu seçemiyorlar. Ayasofya'yı ibadete açmak kolay meydan okuma KKTC yi ilhak etmek zor iş her hükümet sonrakilere bırakıyor bu işi böyle böyle bu güne geldik tık yok.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2023, 22:10:48 Gönderen: re »