Gönderen Konu: TSK'da Kaç Adet Hawk Bataryası Var?  (Okunma sayısı 19873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'da Kaç Adet Hawk Bataryası Var?
« Yanıtla #20 : 13 Ocak 2012, 14:00:20 »
Niye yapmıyoruz veya şimdiye kadar yapmadık? Atmosfer dışına savaş amacıyla uzay aracı göndermek için önce o teknik alt yapıya sahip olman lazım. Bunu söylüyorum. Amaaan, neyse! :D
Tubitak bu yilin sonunda 1500 km menzilli balistik fuze denemesi yapicagini acikladi.Ayrica 2 sene icinde 2500 km menzilli fuze denemeside yapicaklarini soylediler.
Niye yapmıyoruz veya şimdiye kadar yapmadık? Atmosfer dışına savaş amacıyla uzay aracı göndermek için önce o teknik alt yapıya sahip olman lazım. Bunu söylüyorum. Amaaan, neyse! :D
Tubitak bu yilin sonunda 1500 km menzilli balistik fuze denemesi yapicagini acikladi.Ayrica 2 sene icinde 2500 km menzilli fuze denemeside yapicaklarini soylediler.

Bununla ilgili bir kanyak gösterebilir misin?
Tabi bulurum simdi.Az once haberleri izliyordum,Ntv´de Tubitak´in bolgede esitlik saglamak icin bu yil sonunda 1500 2 yil icindede 2500 km fuze uretecegini soylediler.Kaynak hemen bakiyorum.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 13 Ocak 2012, 14:01:38 »
Haber henuz yeni oldugu icin kisa bi aciklama yapmislar.
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/01/13/tubitaktan-milli-fuze-mujdesi
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2012, 14:02:51 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 13 Ocak 2012, 14:46:43 »
Maşallah  :D  1  yıl  içerisinde  1500 km  menzilli  2  yıl  içerisinde  2500 km  menzilli  füze  üretebilecek  kadar  ileri bir  teknolojimiz  vardıda  bunlar  neyi  bekliyordu  ???

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 13 Ocak 2012, 15:17:12 »
Maşallah  :D  1  yıl  içerisinde  1500 km  menzilli  2  yıl  içerisinde  2500 km  menzilli  füze  üretebilecek  kadar  ileri bir  teknolojimiz  vardıda  bunlar  neyi  bekliyordu  ???

Proje gizli yurutulmus olabilir,isi garaniye alincada gecmisteki gibi 1 yil icinde denicez falan diyebilirler.Ama Som´u ureten ulke icin balistik fuzenin zor bir is oldugunu dusunmuyorum.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 13 Ocak 2012, 15:35:37 »

Proje gizli yurutulmus olabilir,isi garaniye alincada gecmisteki gibi 1 yil icinde denicez falan diyebilirler.Ama Som´u ureten ulke icin balistik fuzenin zor bir is oldugunu dusunmuyorum.
haklısın bende  projenin  gizli olduğunu düşünüyordum  , diğer konuyada  bunu belirten mesaj  atmıştım  ,  sevindirici bir  haber  ,  başbakan  birde  yüksek irtifa hava savunma  sistemi  yapılmasını  söylese bari :)