Gönderen Konu: TSK'da Kaç Adet Hawk Bataryası Var?  (Okunma sayısı 19945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'da Kaç Adet Hawk Bataryası Var?
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2012, 05:45:51 »
Ben bir çalışma yapmıştım. Türkiye'nin kendi füze kalkanını kurması için kaç batarya S-400 gerektiğine dair. yaklaşık 24 batarya S-400 ile tüm sınırlarımızı, önemli barajlarımızı, ankarayı ve istanbulu koruyabiliyorduk. Bence bu iş bir an önce halledilmeli. 24 batarya S-400 alınmalı.
Hocam s 400 suan icin satilmiyor.Ayrica naptiniz siz 24 batarya S 400 falan yavas ucalim biraz.Bizim alicagimiz fuze muhtemelen ileride pac 2 yada pac 3 olacaktir.Bizim almayi dusundugumuz batarya sayisi ise 4 + 4 olarak alinacakti.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2012, 05:49:31 Gönderen: seyyah »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2012, 06:01:44 »
Biz daha kendi uydumuzu üretemezken "yap bakalım uzay gemini" demek bir abes kaçıyor. Hepimiz isteriz bunu ama kolay değil. Biz daha kendi teknolojimizle 1000 km menzilii füze üretemiyoruz. Uzaya nasıl uzay gemisi gönderelim? Uzay gemisi göndermek için önce bunun uzaya nasıl gideceği ile ilgili bir sürü teknik bilgin olmalı. Bizde o bilgi yok. Elalem salak değil o bilgileri vermezler. O yüzden önce o bilgileri edinmeliyiz.
Hocam ne ictiyseniz aynisindan bende istiyorum.Biz burda Turkiye´nin uzay projesini tartismiyoruz.Burada tartisgimiz ulkemizin hava savunmasi.Ama genede sizin yanlislarinizi duzeltmek istiyorum.Hocam Dünya´daki 3 büyük teknoloji sıralaması şöyle yapılmaktadır, 1. Uzay ve Havacılık 2.Bilgisayar 3. Nukleer.Umarim anlamistirsiniz,kisa ve öz.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2012, 08:55:04 »
Demekki  her bataryada  6 lançer  var ve her lançerde  3  füze  olduğuna   göre  her bataryada  18  adet  füze  oluyor  ,  18(füze) x 4  batarya = 72  adet  füze   :P   

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2012, 20:39:20 »
Biz daha kendi uydumuzu üretemezken "yap bakalım uzay gemini" demek bir abes kaçıyor. Hepimiz isteriz bunu ama kolay değil. Biz daha kendi teknolojimizle 1000 km menzilii füze üretemiyoruz. Uzaya nasıl uzay gemisi gönderelim? Uzay gemisi göndermek için önce bunun uzaya nasıl gideceği ile ilgili bir sürü teknik bilgin olmalı. Bizde o bilgi yok. Elalem salak değil o bilgileri vermezler. O yüzden önce o bilgileri edinmeliyiz.
Hocam ne ictiyseniz aynisindan bende istiyorum.Biz burda Turkiye´nin uzay projesini tartismiyoruz.Burada tartisgimiz ulkemizin hava savunmasi.Ama genede sizin yanlislarinizi duzeltmek istiyorum.Hocam Dünya´daki 3 büyük teknoloji sıralaması şöyle yapılmaktadır, 1. Uzay ve Havacılık 2.Bilgisayar 3. Nukleer.Umarim anlamistirsiniz,kisa ve öz.

Siz beni anlamadınız sanırım. Aydın uzaya gemi gönderelim demiş. Bende "atmosfer içine füze gönderemezken atmosfer dışına nasıl gönderelim" dedim. "O iş için adım adım gitmek gerekiyor" dedim. Siz benim uzay projesini tartıştığımı nerden çıkardınız? Teknoloji sıralamasıyla ne alakası var? Ya ben anlamadım, ya siz anlamadınz...

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2012, 20:43:06 »

Siz beni anlamadınız sanırım. Aydın uzaya gemi gönderelim demiş. Bende "atmosfer içine füze gönderemezken atmosfer dışına nasıl gönderelim" dedim. "O iş için adım adım gitmek gerekiyor" dedim. Siz benim uzay projesini tartıştığımı nerden çıkardınız? Teknoloji sıralamasıyla ne alakası var? Ya ben anlamadım, ya siz anlamadınz...
Atmosfer icine fuze gonderemedigimizi nerden cikardiniz?

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #15 : 12 Ocak 2012, 20:47:13 »
Kaç km menzilli? 200 km civarı. Şimdi 200 km lik füze göndermekle atmosfer dışına füze göndermek aynı şey mi? Aynı şey olsaydı onlarca ülke uzaya çıkardı.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 12 Ocak 2012, 21:12:26 »
Kaç km menzilli? 200 km civarı. Şimdi 200 km lik füze göndermekle atmosfer dışına füze göndermek aynı şey mi? Aynı şey olsaydı onlarca ülke uzaya çıkardı.
Hocam sizi temin ederimki 1000 km fuze yapamiyacak en son ulke biziz.Biz Dunya´da en kritik teknolojilerden birtanesi olan SOM´u yapmis bir ulkeyiz.Ayrica bizim milli fuzemiz var,bunlarin uzerinde calisildiginda menzilleri artirilir.Peki simdi siz benim dediklerimden farkli ne soylediniz?Kendiniz diyorsunuz ki fuze gondermekle atmosfer disina fuze gondermek ayni seymi.Bakin ben ne yazmistim bir onceki yazimda, Dunya´da en kritik 3 teknoloji 1.Uzay ve Havacilik,2.Bilgisayar,3.Nukleer.Ama siz bana bunu niye yazdigimi sormustunuz.Bunuda anlamadiginiz icin sordugunuzu biliyorum.Ama simdi anladiginizi umuyorum. :)

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2012, 21:34:26 »
Niye yapmıyoruz veya şimdiye kadar yapmadık? Atmosfer dışına savaş amacıyla uzay aracı göndermek için önce o teknik alt yapıya sahip olman lazım. Bunu söylüyorum. Amaaan, neyse! :D

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 13 Ocak 2012, 13:39:32 »
Niye yapmıyoruz veya şimdiye kadar yapmadık? Atmosfer dışına savaş amacıyla uzay aracı göndermek için önce o teknik alt yapıya sahip olman lazım. Bunu söylüyorum. Amaaan, neyse! :D
Tubitak bu yilin sonunda 1500 km menzilli balistik fuze denemesi yapicagini acikladi.Ayrica 2 sene icinde 2500 km menzilli fuze denemeside yapicaklarini soylediler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 13 Ocak 2012, 13:44:20 »
Tubitak bu yilin sonunda 1500 km menzilli balistik fuze denemesi yapicagini acikladi.Ayrica 2 sene icinde 2500 km menzilli fuze denemeside yapicaklarini soylediler.

Bununla ilgili bir kanyak gösterebilir misin?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com