Gönderen Konu: BelaRus Silahlı Kuvvetleri:  (Okunma sayısı 20321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
BelaRus Silahlı Kuvvetleri:
« Yanıtla #20 : 25 Haziran 2012, 23:51:33 »
 Sayın picasso , Konu Bir Şekilde F-22'Ye Gelmişken Bir Ekleme Yapmak İstiyorum , F-22 Radarlarda Tam Olarak Görünmeyen Bir Uçak Değildir , Elbette F-22'Yi Gören İzleyen Radarlar Mevcuttur , Bunun En Büyük İspatlarından Biride Pentekon'un Geçenlerde Düşen Bir F-22 İçin '' Alaska Üzerinde Eğitim Uçuşu İçra Eden Bir F-22 Uçağının Radarlarımızda Kayboldu '' Açıklamasıdır , Yani F-22 Bile Radarlarda Görünüyor Ama İleri Bir Teknolojiye Sahip Ve O Teknoloji Sadece ABD'de Olduğunu Ve Şu Sıralar Bütün Ağırlığını Sukhoi Su-Pak-Fa Üzerinde Yoğunlaştıran Rusya'nın Geliştirme Aşamasında Olduğunu Biliyorum

Pentagonun söylemek istediği uçaktan sinyal alamadıklarıdır. Her uçağın takip edilebilmesi için yaydığı sinyaller vardır. Dost düşman tanıma sistemleri vs de buna dahil. Muhtemelen gazetecilerin yazım hatasıdır. F-22 radar kesit alanı en düşük olan uçak. Ona göre daha az stealth olan F-35 bile radarda bir beyzbol topu kadar görünür. Tabi bütün bunlar mesafeye göre değişir. F-22 ise minik bir noktacıktan ibarettir radar ekranında.

f-22`nin nokta olarak gorunup gorunmemesi radar sistemine de baglidir,radar sistemin iyi ise ve at gozuyle bakmiyorsan cok net ve kesin olarak gozukur.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 25 Haziran 2012, 23:53:22 »
adam etmene gerek yok zaten kendin olda once sonra bakalim ne kadar olabildigini.1960`larin basinda s-200 sistemi tasarima baslamisti,1967`de uretime girdi.konteyner sistemi olan s-300 icindeki roketlerin uzak donem aktif surede kalmasini ve fazla ypranmamasini saglamak icin gelistirilen sistem 1970`lerde baslamistir.

haa f-117`nin nasil vuruldugu konusundaysa sana ogretecegim cok sey vardir,bu konuda cok rivayetler vardir.sirp versiyonunu da amerikan versiyonunu da okudum ve biliyorum hatta amerikan versiyonunun belgeselini bile izlemistim.

Sen önce Google Hazretlerinden araştırarak S 300'ün füzenin adı değil, füze sisteminin adı olduğunu öğreniver de, başkasına öğretmen kalsın.  ;D ;D ;D

fuze diyen adammi var,senin yazindan okudum ilk defa! :D :D :D,roketlerden olusan sistemdir benden sana akil sozu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #22 : 26 Haziran 2012, 00:02:13 »
adam etmene gerek yok zaten kendin olda once sonra bakalim ne kadar olabildigini.1960`larin basinda s-200 sistemi tasarima baslamisti,1967`de uretime girdi.konteyner sistemi olan s-300 icindeki roketlerin uzak donem aktif surede kalmasini ve fazla ypranmamasini saglamak icin gelistirilen sistem 1970`lerde baslamistir.

haa f-117`nin nasil vuruldugu konusundaysa sana ogretecegim cok sey vardir,bu konuda cok rivayetler vardir.sirp versiyonunu da amerikan versiyonunu da okudum ve biliyorum hatta amerikan versiyonunun belgeselini bile izlemistim.

Sen önce Google Hazretlerinden araştırarak S 300'ün füzenin adı değil, füze sisteminin adı olduğunu öğreniver de, başkasına öğretmen kalsın.  ;D ;D ;D

fuze diyen adammi var,senin yazindan okudum ilk defa! :D :D :D,roketlerden olusan sistemdir benden sana akil sozu

ya kardesim fantezilerin harika valla aferin,s-300 sistemin ismi tamam, zaman ben derim ki f-16 ucagin degil ucan cismin ismi,toyota camry arabanin degil tekerlekli tenekenin ismi.6/10 arasiymis,24 veya 40 mis mis.istersen dedim ya 100 tane s-300`u 1 radar sistemine bagla,araba satin aldin icine 3 tane cd/dvd oynatici koydurttun bir anda cesitli muzik dinlemek icin birisi sana niye yaptin bunu dermi.once eski dedin sonra cagin gerisinde dedin,simdi cesitli sayilari uretmeye basladin.

Roketlerden oluşan 100 tane S 300ü 1 radar sistemine bağla...
Hatta "standart olarak 1 bataryada 4 adet s-300 olur"

Offf offff, uzmana geeeeeel...
Koşun gelin savunma sistemleri dersi var.
Hem de beleeeş...
 ;D ;D ;D

Allah iyiliğini versin. Gece gece iyi güldürdün beni.  :) :)

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 26 Haziran 2012, 00:14:18 »

ya kardesim fantezilerin harika valla aferin,s-300 sistemin ismi tamam, zaman ben derim ki f-16 ucagin degil ucan cismin ismi,toyota camry arabanin degil tekerlekli tenekenin ismi.6/10 arasiymis,24 veya 40 mis mis.istersen dedim ya 100 tane s-300`u 1 radar sistemine bagla,araba satin aldin icine 3 tane cd/dvd oynatici koydurttun bir anda cesitli muzik dinlemek icin birisi sana niye yaptin bunu dermi.once eski dedin sonra cagin gerisinde dedin,simdi cesitli sayilari uretmeye basladin.

Roketlerden oluşan 100 tane S 300ü 1 radar sistemine bağla...
Hatta "standart olarak 1 bataryada 4 adet s-300 olur"

Offf offff, uzmana geeeeeel...
Koşun gelin savunma sistemleri dersi var.
Hem de beleeeş...
 ;D ;D ;D

Allah iyiliğini versin. Gece gece iyi güldürdün beni.  :) :)

gel istersen ders veririm,biraz once dedin ya birisini uzman diye onunla gel sizlere ders veriyim bu konuda dedigin beles para almacam ;D ;D ;D

uzan arkadas dedigin adamin ruscasi varsa su sayfayi okusun bir zahmet.http://www.almaz-antey.ru/catalogue/millitary_catalogue/
s-300 sisteminin ureticisi olan Almaz-Antey`in resmi sayfasi.
orda da roketlerden olusan s-300 hava savunma sistemi olarak yaziyor,bazi yazilari okuyamiyorsun biliyorum  ;D ;D ;D
ROKETLERDEN OLUSAN S-300 HAVA SAVUNMA SISTEMI OLARAK GECIYOR.

NOT:at gozuyle bakma,gozunde problem varsa gozluk tak!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #24 : 26 Haziran 2012, 00:19:05 »

gel istersen ders veririm,biraz once dedin ya birisini uzman diye onunla gel sizlere ders veriyim bu konuda dedigin beles para almacam ;D ;D ;D

uzan arkadas dedigin adamin Ruscasi varsa su sayfayi okusun bir zahmet.http://www.almaz-antey.ru/catalogue/millitary_catalogue/
s-300 sisteminin ureticisi olan Almaz-Antey`in resmi sayfasi.
orda da roketlerden olusan s-300 hava savunma sistemi olarak yaziyor,bazi yazilari okuyamiyorsun biliyorum  ;D ;D ;D
ROKETLERDEN OLUSAN S-300 HAVA SAVUNMA SISTEMI OLARAK GECIYOR.

NOT:at gozuyle bakma,gozunde problem varsa gozluk tak!

İyi de, uzman diye ben sana demiştim. Halen anlayamadın mı?  ;D ;D
S300ün "füzelerden" oluşan bir hava savunma sistemi olmadığını iddia eden yok ki! Aksine bunu söyleyen var.
Dolayısıyla bence sen gözlük takıp okuyuver neler yazılanları.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #25 : 26 Haziran 2012, 00:24:21 »
  O Uzman Arkadaşın Rusca'sı Yok Ama İngilizce , Almanca Ve Endonezce'si Var :)  Ve Defalarca S-300'ü Çooook YakınDan Görme İmkanı Bulmuş Birisi , Sadece S-300 Değil Daha TSK Envanterinde M60 Yokken İçine Girip Dakikalarca ABD Askerleriyle Tank HakkınDa Sohbet Etmiş , Kazakistan'Da Sukhoi Su-27'lerin Bakım Tesislerini Gezmiş , Endonezya'nın F-16 Bakım TesislerinDe Bir Hafta Misafir Olmuş , Azerbaycan'Da Onlarca Mikoyan MiG-29  Pilot Arkadaşı Olan , En Yakın ArkadaşlarınDan Biri Nükleer Fizikci Olan , Genelde Akşamları Hasbihali Ettiği ArkadaşlarınDan Biri Tai TesislerinDe Elektronik Mühendisi Olan Ve O Beğenmediğin Şahıs Sadece Son 5 Ay İçerisinde  3 Adet Projeyi Silah Sanayindeki Çalışanlara Brif Yapmış Kişi ... Susta Daha Çok Batma , Sen Önce Yapacağım Yorumları Okuda Birşeyler Öğren ...
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''