Gönderen Konu: israil hava kuvvetleri envanteri  (Okunma sayısı 40945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ArroWBLooD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
israil hava kuvvetleri envanteri
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2011, 17:18:45 »
İsrail sağlam bir orduya sahip. Özellikle hava kuvvetleri son derece kuvvetli dünyada ilk 5-6 içinde olmalı. F-15 gibi önemli uçak sayıları bile çok fazla. Coğrafyasının büyüklüğüne orantılayacak olursak fazlaca silahlanmış bir ülke olduğu kesin ama çevresi de kendisine göre düşmanla dolu bu da etken. Arapların böyle bir orduya karşılık vermesi için tamamen birleşmeleri gerekir ki birleşseler de yetmeyebilir tıpkı eskiden olduğu gibi.

Katılıyorum  ;)
∂ιzℓєяιмιη üzєяιη∂є уαşαмαктαηѕα αуαкℓαяιмιη üzєяιη∂є öℓмєуι тєя¢ιн є∂єяιм

¢нє

Çevrimdışı 4gokhan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2012, 00:32:17 »
İsrail istikbal göklerdedir diyor ve en iyisini yapıyo şahsen helal olsun diyorum adamlar fena hava kuvvetleri yapmış ama şu gerçek ki. Karadan bir anda yok olabilecek bir ülke buda bir gerçektir. Mesela şuan Türk ordusu bu kadar hava kuvvetleri iyi degil ama taktik lojistik vs derken sarararız etrafını cok cabuk yeriz tabi bu bir hayalimdeki savaş cünkü asla israil abd turkiye savasmayan üçlü sadece bir görüştü benimkisi abd olmasın 2 haftada israil şehir merkezindeyiz :) hatırlarsanız  1500 rus ucagı daha kalkamadan almanlar tarafından vurulmuştu vs vs vs ama ne olursa olsn hava kuvvetleri iyi sadece araplara idda edebilir bunuda bize degil saygılar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2012, 08:12:20 »
İsrail istikbal göklerdedir diyor ve en iyisini yapıyo şahsen helal olsun diyorum adamlar fena hava kuvvetleri yapmış ama şu gerçek ki. Karadan bir anda yok olabilecek bir ülke buda bir gerçektir. Mesela şuan Türk ordusu bu kadar hava kuvvetleri iyi degil ama taktik lojistik vs derken sarararız etrafını cok cabuk yeriz tabi bu bir hayalimdeki savaş cünkü asla israil abd turkiye savasmayan üçlü sadece bir görüştü benimkisi abd olmasın 2 haftada israil şehir merkezindeyiz :) hatırlarsanız  1500 Rus ucagı daha kalkamadan almanlar tarafından vurulmuştu vs vs vs ama ne olursa olsn hava kuvvetleri iyi sadece araplara idda edebilir bunuda bize degil saygılar

Aşırı iyimser bir yorum. İsrail'in sadece hava gücü değil, kara gücü de fena değil. Sürekli sacaş halinde oldukları için tecrübeli askeri  tecrübesi de yüksek ayrıca. İsrail'de epey Arap uçağını daha kalkamadan vurmuştu, hatırlatırım...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Ati

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2012, 19:59:58 »
İsrail istikbal göklerdedir diyor ve en iyisini yapıyo şahsen helal olsun diyorum adamlar fena hava kuvvetleri yapmış ama şu gerçek ki. Karadan bir anda yok olabilecek bir ülke buda bir gerçektir. Mesela şuan Türk ordusu bu kadar hava kuvvetleri iyi degil ama taktik lojistik vs derken sarararız etrafını cok cabuk yeriz tabi bu bir hayalimdeki savaş cünkü asla israil abd turkiye savasmayan üçlü sadece bir görüştü benimkisi abd olmasın 2 haftada israil şehir merkezindeyiz :) hatırlarsanız  1500 Rus ucagı daha kalkamadan almanlar tarafından vurulmuştu vs vs vs ama ne olursa olsn hava kuvvetleri iyi sadece araplara idda edebilir bunuda bize degil saygılar

Olası bir savaşta Türkiye savaş gemileri, ve İsrail komşusu diğer Arap ülkelerinin İsraile uygulayacağı ambargo İsraili çok büyük sıkıntıya sokar. Zaten İsrailde tarım neredeyese hiç yok. Bu adamları birkaç ay yardım gelemeyecek şekilde sarsan çok ciddi sıkıntı içine düşerler.