Gönderen Konu: Ukrayna Silahlı Kuvvetleri:  (Okunma sayısı 28942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ukrayna Silahlı Kuvvetleri:
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2019, 16:10:36 »
Alıntı
Turan Oguz
@TyrannosurusRex

Ukrayna’nin yarim kalan 4 adet Project 58250 (Volodymyr Velykyi sinifi) korvet insasinin tamamlanmasi icin Turkiye’den yardim istedigi iddia edildi.

Geminin tahrik grubu, radar vb. haricindeki ~%70’lik kisminin bati urunlerinden olusmasi hedeflenmekteydi.

(Kaynak: Army Inform)
Alıntı
Ukrayna, ABD tarafindan 2018’de ici bos halde hibe edilen 2 adet karakol gemisinin modernizasyonu, techiz edilmesi ve Turk silah sistemlerinin entegrasyonu icin @STMDefence‘den destek istedi.

(Kaynak:http://c4defence.com/magazines/tr79/40-41/@C4Defence)

Ukrayna gibi bir ülke bile korvete aesa takıyor , bizim bazı arkadaşlar fırkateynde bunu müsriflik görüyor.

Eğer gerçekten böyle bir durum varsa umarım bizimkiler akıllılık edip i sınıfı için geliştirilen s band çafrad-s'in maliyetini bunlarla paylaşır ayrıca hava savunma füzesi geliştiriyorlar sipere ortak ederler. Eminim ki ellerinde sağlam bir booster vardır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2020, 22:17:26 »
Ukrayna ordusu yeni füzelerini teslim aldı

Ukrayna Devleti’ne ait Ukroboronprom’a bağlı Luch Tasarım Bürosu, Ukrayna Ordusu’na 28 adet ALDER Füze Sistemi teslimatı gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak Ukroboronprom’dan yapılan açıklamada, Luch Tasarım Bürosu’nda Korona (COVID-19) Virüsüne yönelik alınan tedbirler ile üretimin devam ettiği ve 28 adet ALDER Füzesinin, Ukrayna Ordusu’na teslim edildiği paylaşıldı.

Ukrayna Devleti’ne ait Ukroboronprom’a bağlı Luch Tasarım Bürosu tarafından Sovyet Smerch Çok Namlulu Roket Atar Sistemi (MLRS) üzerinden geliştirilen ALDER Füzeleri, 120 kilometre menzile ve 300 milimetre çapa sahip. Her bir ALDER Füze Fırlatma Aracı, çeşitli savaş başlıkları ile donatılabilen 12 adet ALDER Füzesini, farklı hedeflere ateşleyebiliyor.

https://www.savunmasanayist.com/ukrayna-ordusu-yeni-fuzelerini-teslim-aldi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2020, 09:19:38 »
Karadeniz'de Jet İhalesi

Rusya ile savaş durumunda olan, bu nedenle de ordusunu yeniden yapılandırarak silahlandıran Ukrayna, muharip jet ihalesine çıkacağını duyurdu.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Askeri Konseyi, Hava Kuvvetleri Vizyon 2035 Programı kapsamında yeni jet tedarik programının başlatılmasına hükmetti. 15 Mayıs'ta imzalanan kararname kapsamında düşman hava akınlarından korunmak, yer unsurlarıyla koordineli biçimde hava savunması sağlanması ve kritik bina ile alt yapıların müdafaa edilmesi gereksinimiyle yeni platformlar tedarik edilecek. Hâlihazırda farklı branşlarda MiG-29, Su-27, Su-24M, Su-25 ve Su-24MR türünde uçaklar bulunan Ukrayna, hava kuvvetlerini tek tip bir muharip jetle donatmayı hedefliyor. Bu kapsamda ihtiyaç, 72 ila 108 uçak olarak belirlendi.

2021-2022 yıllarında anlaşmanın imzalanması ve ilk etapta acil ihtiyaç doğrultusunda 6 ila 12 uçağın teslim alınması planlanıyor. 2023'te başlayacak nihai teslimatların ise 2025'te tamamlanması hedeflenmekte. Programın toplam maliyetinin 7,5 milyar Amerikan Doları olması bekleniyor.

Ayrıca Ukrayna, envanterindeki nakliye uçakları ve genel maksat helikopterleri ile ileri jet eğitim uçaklarının da yenilenmesi için 4,5 milyar Amerikan Doları daha harcama yapılmasını ön görüyor.

https://www.c4defence.com/Gundem/karadeniz-de-jet-ihalesi/9989/1

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2020, 11:26:54 »
İkinci el eurofighter, rafale ve diger nato ucaklari kapisir. İhtiyac acil cunku.

Nakliye ucagi olarak antonovlari var. İyi kalitedeler, is gorur. Helikopter olarak da yine ikinci el nh90, cougar ve diger nato helikopterleri kapisir kanaatindeyim.

Yalniz bazi ic dengeler nedeniyle Ukrayna silahli kuvvetlerini cok ihmal etmisler. Ha deyip ordu modernize etsen 40-45 milyar dolar gider. Kredi mi cekseler acaba?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 26 Mayıs 2020, 16:48:11 »
Bu Batı uçaklarını Rusya için alacaklar...

Tek tip muharip bir Batı uçağı alacaklarına göre Ruslarla boğuşabilecek bu savaş uçağı ne olmalı sizce?

İleri jet eğitim uçağı olarak Çin üretimi L-15 veya Çek üretimi L-39 da olabilir...Motorları ukrayna üretimi Çek,Çin trainer alırlar büyük ihtimal...

Muharip uçak olarak Sayın Uyvar 2.el EF ve Rafale olur demiş ama biraz pahalı ayrıca idamesi zor .

Onları Rusya ayısına karşı asıl koruyacak-destekleyecek güç ABD olacağı için ben ABD uçağı alacaklarını tahmin ediyorum ama hangi ABD uçağı Rus hava kuvvetleriyle birebir boğuşabilir acaba?
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2020, 16:51:52 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 26 Mayıs 2020, 17:39:59 »
Bence Rusya karşıtlığı için f18 veya f15'den aşağısı kurtarmaz ama bence amerika f16'ları gene iteleyecek

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #16 : 26 Mayıs 2020, 17:42:05 »
İkinci el pazarinda pahali diye birsey yok. Hibe bile olabilir.

Orduyu modernize ettikten sonra kime karsi kullanirlar bilemem. Ama ruslarin pak-fa'si hazir olsa belki ondan alirlardi.

Ab pazarinda amerikan ucagi cok zor. Bir tek almanya f18, bulgarlar f16 aldi.(Bana f35 demeyin goreceksiniz hepsi iptal olacak)

Cin uçağı da almaz bunlar. Varyag'i Cin'e satan Porosenko'yu indirdiler. L39 mumkun gorunuyor.

Dipnot: f16 haric tum abd ucaklari ruslari yer.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 26 Mayıs 2020, 18:16:08 »
Bence Rusya karşıtlığı için f18 veya f15'den aşağısı kurtarmaz ama bence amerika f16'ları gene iteleyecek

+1

Dipnot: f16 haric tum abd ucaklari ruslari yer.

F-22 dışında çok zor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 26 Mayıs 2020, 18:40:32 »
F-18 de , F-15 de , F-16 da Rus uçaklarına karşı başarılı olacağına inanıyorum... Kırım'ı geri alabilir mi? 3.Dünya savaşı lazım...

Ama bu saatten sonra Rusya'ya karşı toprak kaybetmeleri mümkün değil... Çünkü bu da 3.Dünya savaşı demektir... Çünkü Baltıklar dahil o sınır hattında ciddi bir NATO desteği var...Ukrayna'ya müthiş ABD silah desteği var ayrıca gevşekliğinin bedelini toprak kaybederek ödeyen Ukrayna tüm gücüyle silahlanmaya başladı....

Gerçi iş işten geçti , Rusya istediğini aldı bu saatten sonra Donets gibi bölgeleri kaşımaları sadece oyalama taktiğidir...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2020, 19:02:11 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 26 Mayıs 2020, 19:58:41 »
Ama bu saatten sonra Rusya'ya karşı toprak kaybetmeleri mümkün değil... Çünkü bu da 3.Dünya savaşı demektir... Çünkü Baltıklar dahil o sınır hattında ciddi bir NATO desteği var...Ukrayna'ya müthiş ABD silah desteği var ayrıca gevşekliğinin bedelini toprak kaybederek ödeyen Ukrayna tüm gücüyle silahlanmaya başladı....

Gerçi iş işten geçti , Rusya istediğini aldı bu saatten sonra Donets gibi bölgeleri kaşımaları sadece oyalama taktiğidir...

Ben bu konuda daha degisik dusunmekteyin Sn Serkan1976.
Konu ile ilgili Rusyanin tutumu ve yapabilecekleri tamamen Ukraynanin takinacagi tutuma bagli olduguna inaniyorum. Yani bir baska deyisle Ukraynanin  yapacagi hareket sayet Rusyanin karadenizdeki cikarlarini etkileyebilecek seviyede , veya Ukraynanin Rusyanin sinir guvenligini etkileyebilecek bir olusuma gidilmesi halinde Rus askeri veya siyasi mudahalesi ile karsi karsiya kalacagina inaniyorum.

Ukrayna her ne kadar da kendi guvenligi icin kendisini batiya yani AB ve Nato ya dahil etmeye calissada bunun yakin gelecekte  gerceklesmesi pek mumkun gorunmuyor. Boyle bir olusum olmadan da her ne kadar batili ulkeler Ukraynanin yanindayiz deseler de  daha once bolgedeki baska ulkelerde olmus oldugu gibi Ukraynanin yari yolda birakilacagina inanmaktayim. Ukrayna su an itibari ile Rus enrjisinden tutun da cogu konuda Rusyaya bagimlidir. Ukraynanin bati silah sistemlerine sahip olmasi Rusya kabusunun ortadan kaldirmaya yeterli olamaz.  " Ukraynanin bati silahlarina sahip olmasi oncelikle kendisini bir miktar guvende hissetmesine yarar ,batili ulkelerin ise kesesine para akisini saglar  "
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2020, 20:06:43 Gönderen: metin62 »