Gönderen Konu: KAYNAK KOD  (Okunma sayısı 39295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
KAYNAK KOD
« Yanıtla #50 : 22 Ekim 2012, 21:15:40 »
skywolf unutma bugün olan bir çok şey hep hayallerin sonucunda olmuştur kusura bakma fakata bizim mühendislerin hayal gücü yok (veya çok az)olmadığı için pek bir şey geliştirmedikleri gibi yapılan işi olduğu gibi kabullenmekteler.herkes kendince bir öz eleştiri yapsın ve gerçeği ama yanlız gerçeği görücektir

Kesinlikle katılmıyorum. Mühendislerimizin hayal gücü oldukça iyi seviyede. Tek eksikleri tecrübe ve para. Yapılan işi kabullenmemek fiye bir şey söz konusu dahi  değil. Yapılan bir iş varsa tabi. Tecrübeli bir araştırma geliştirme mühendisi olarak kabullenemediğim en büyük şeylerden biri, konu hakkında hiç bilgisi olmayan zır cahillerin bu ülkede profesör kesililerek, kendi ulaşamadılkları konumlarda olan insanları yerden yere vurarak egolarını tatmin etme çabalarıdır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
KAYNAK KOD
« Yanıtla #51 : 24 Ekim 2012, 12:47:53 »
F-16'lara artık 'casus' sızamayacak!

Savunma sanayinde kullanılan elektronik sistemlerin içine yerleştirilerek, uzaktan çalışmaz hale getiren casus donanımları yaklayacak yerli ürün yapılması için proje başlatıldı

Özellikle F-16'larla gündeme gelen elektronik sistemlerinin içine çip yerleştirilip uzaktan bir düğmeye basarak çalışamaz hale getirilebileceği endişelerine yerli çözüm bulunması için düğmeye basıldı.

TÜBİTAK, başta savunma sanayi olmak üzere devlet için kritik önem taşıyan elektronik sistemlerin entegre devlerine yerleştirlen casus donanımları bulacak yerli proje geliştirilmesi için çağrıda bulundu. Başlangıç için 5 milyon TL bütçe ayrıldı.

Habertürk'ün haberine göre, özel sektör, üniversiteler ve araştırma enstitülerine açık olan çağrı uyarınca proje geliştiren kuruluşa yüzde 110 destek verilecek. Yani casus donanımın tesptini yerli imkanlarla sağlayan projeyi geliştirene harcadığı rakamın üstüne yüzde 10'luk kaynak aktarılacak.

Devrenin güçlü bir mikroskop yardımı ile incelenerek topoğrafyasının çıkarılması ya da devrenin değişik durumlar altındaki elektromanyetik davranışlarının incelenmesiyle devrede casus donanım olup olmadığı hakkında fikir sahibi olunabiliyor. Bu yöntemlerin zaman alıcı ve zor olduğuna dikkat çekiliyor.

http://www.ekotrent.com/ozel-haber/haber/943826-f-16lara-artik-casus-sizamayacak

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
KAYNAK KOD
« Yanıtla #52 : 24 Ekim 2012, 16:47:19 »

Kesinlikle katılmıyorum. Mühendislerimizin hayal gücü oldukça iyi seviyede. Tek eksikleri tecrübe ve para. Yapılan işi kabullenmemek fiye bir şey söz konusu dahi  değil. Yapılan bir iş varsa tabi. Tecrübeli bir araştırma geliştirme mühendisi olarak kabullenemediğim en büyük şeylerden biri, konu hakkında hiç bilgisi olmayan zır cahillerin bu ülkede profesör kesililerek, kendi ulaşamadılkları konumlarda olan insanları yerden yere vurarak egolarını tatmin etme çabalarıdır.

bu son satırında beni ima ediyorsan kabullenmiyorum fakat son satırındaki ifadenenin bir kısmına katılıyorum zira bu olayı ben TÜBİTAK Gebzede yaşadım.

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
KAYNAK KOD
« Yanıtla #53 : 13 Ocak 2013, 03:52:42 »
Sayın SKYWOLF hani bir zamanlar sizinle bir diyaloğa girmiştik ve arjamtin ingiltere savaşında bu teknoloji kullanılmıştı demiştim ve siz hayır demiştiniz dikkatinizi çekerim KIBRIS SAVAŞINDA KENDİ GEMİMİZİ VURMUŞTUK işte emekli komutanımız bile beni doğruluyor kısaca ben elektronikçiyim ve elektronikte yapabilecekleriniz sadece ve sadece hayallerinizle sınırlıdır tıpkı MÜHENDİSLİK gibi.

Ama emekli komutanımız öyle demiyor. Kıbrıs savaşı için kaynak kodundan hiç bahsetmiyor. Hayallerim sınırlı değil, sadece gerçek bilgiye inanırım, hayallere değil...

Kıbrıs savaşı, kaynak kod ?  ;D