Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 174305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #140 : 08 Kasım 2015, 18:35:14 »
F-16 Dayanıklılık Testleri

Lockheed Martin F-16C Block 50 uçağının uzatılmış yaşam döngüsü uçuş saatlerini belirlemek için testler yürütüyor.

Uçağın tasarımında 8000 saatlik servis ömrü bulunuyor. Teksas Fort Worth'taki Lockheed Martin tesislerinde gerçeklşetirilen testlerde elde edilen verilerle; uçağın servis ömrü sonrasında uçabileceği en yüksek uçuş saati limitlerinin belirlenmesi hedefleniyor.

Tam yükte çalışmayı temsil eden stres testleri, şu ana kadar 27.713 eş değer uçuş saatine ulaştı. Bu testlerin sonuçları; Block 40 sonrası F-16 uçaklarının servis ömrünün modifikasyonlarla 12.000'in üzerine çıkarılabileceğini destekliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #141 : 02 Aralık 2015, 22:39:28 »
Singapur'un F-16 Uçakları Modernize Ediliyor

Lockheed Martin Singapur'un F-16 savaş uçaklarını mdernize etmek için bir 914 milyon $ değerinde bir sözleşme imzaladı.

Singapur Hava Kuvvetleri, 62 F-16C/D Block 52 Fighting Falcon savaş uçağına sahip. 60 uçağın modernizasyonu için ABD Dışişleri bakanlığından bu yılın başlarında onay çıktıktan sonra, modernizasyon çalışmasının Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla gerçekleştirilmesine ABD kongresi izin verdi. Pentagon salı günü sözleşmeyi duyurdu.

Modernizasyon çalışması ile uçaklar DASH-3 kaska monteli görüş sistemi ile bağlantılı Gelişmiş Orta Menzil havadan havaya füzeler (AIM-120) ile donatılacaklar. Kullanılacak silahlar arasında AGM-84 Harpoon anti-gemi füzeleri ve İsrail yapımı Python 4 havadan havaya füzeler de bulunuyor.

Sözleşme kapsamındaki modernizasyon çalışması Fort Worth Texas'ta bulunan Lockheed Martin Havacılık tesisinde yapılacak ve Haziran 2023 yılında tamamlanması bekleniyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #142 : 17 Ocak 2016, 02:07:46 »

Belçika yaşlanan F-16 filosunu modernize edecek.

Belçika Hükümeti Belçika Hava Kuvvetlerinin (Belgische Luchtmacht / Force Aerienne Belge) yaşlanan F-16 filosunu 2030’a kadar uçacak şekilde modernize eden, buna karşılık personel sayısını düşüren planı onayladı. Modernizasyon programının maliyeti 10 milyar doları bulabilir. Buna karşılık personel sayısı 32 binden 25 bin kişiye düşecek. Belçika Hava Kuvvetleri F-16 Savaşan Şahin’in ilk dört uluslararası müşterisinden biriydi.  Kuvvetin elinde kalan uçaklar blok 15 standardındalar.

http://www.c4defence.com/Gundem/belcika-yaslanan-f16-filosunu-modernize-edecek/189/1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #143 : 22 Ocak 2016, 23:40:53 »
Irak F-16'ları İçin Silah Paketi Onaylandı

ABD geçtiğimiz yıllarda Irak'a 36 F-16 Savaşan Şahin uçağı satmıştı. Irak Hükümeti, ABD'den sahip oldukları  F-16 uçaklarına ek silah, mühimmat, teçhizat ve lojistik destek talebinde bulunmuştu. ABD Dışişleri Bakanlığı Irak F-16 uçaklarına silah, mühimmat, teçhizat ve lojistik destek için olası bir Yabancı Askeri Satışı onayladı. Tahmini maliyeti 1,950 $ milyar dolar olan  olası satış için Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı 15 Ocak 2016 tarihinde bu bu satışın onayını bildiren sertifikayı ABD Kongresi'ne teslim etti.

Satıştaki Ana Savunma Ekipmanları (MDE) şunları içerir:
- Yirmi  Müşterek Kaska Monteli İşretleme Sistemi (JHMCS)
- Yirmi dört  AIM-9M Sidewinder füzesi
- Yüz elli  AGM-65D/G/H/K Maverick füzesi
- On dört bin yüz yirmi güdümsüz veya güdümlü ya kullanılmak üzere  500 lb Genel Amaçlı (GP) bomba gövdesi / başlığı. Bunlar MK-82 500-lb ve BLU-111 500-lb bombalarının bir karışımını içerir.
- İki bin dört yüz güdümsüz veya güdümlü ya kullanım için 2.000 pound GP bomba gövdesi/ başlıkları. Bunlar MK-84 2000-lb ve BLU-117 2000-lb bombalarının bir karışımını içerir.
- Sekiz bin Lazer Güdümlü Bomba (LGB) Paveway II kuyruk kitleri. GBU-12 güdümlü bombaları oluşturmak için MK-82 veya BLU-111'leri 500 lb başlıklarla birleştirmek için.
- İki yüz elli LGB Paveway II kuyruk kitleri. GBU-10 güdümlü bombaları oluşturmak için MK-82 ve / veya BLU-117'leri 2000 lb başlıklarla birleştirmek için. için.
- Yüz elli, her LGB Paveway III kuyruk kitleri. GBU-24 güdümlü bombaları oluşturmak için MK-82 ve / veya BLU-117'leri 2000 lb başlıklarla birleştirmek için. için.
- Sekiz bin beş yüz FMU-152 tapa. LGB kuyruk kitleri ve savaş başlığı ile birlikte kullanılacaktır. Yedek OYB-152 fünye birimleri (MDE) için hazırlık içerir.
- Dört  WGU-43CD2/B Güdüm Kontrol Üniteleri
- Bir M61 Vulcan Döner 20mm top
- Altı MK-82 atıl bomba
- Dört MK-84 atıl bomba

Bu Ana Savunma Ekipmanlarının tahmini değerinin 550 milyon dolar olması bekleniyor. Buna ek olarak ilave hizmetler, bakım, tedarik, bileşen onarımı, araçlar ve insan gücünü içeren Havacılık Sözleşmesi Lojistik Hizmetleri  de satışa dahil. Ayrıca Üs Operasyonlar Destek Hizmetleri, tedarik, güvenlik, silah, mühimmat, araç, araçlar, enerji üretimi, gıda, su, moral / sosyal hizmetler, uçak desteği ve toplam işgücü donatım, inşaat da dahil. Bütün bunlarla birlikte satışın toplam tahmini değeri 1,95 milyar dolar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #144 : 27 Ocak 2016, 15:33:55 »
Konuyla ilgili haber zaten bir üst iletide yok mu?   ::) :)

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #145 : 27 Ocak 2016, 15:45:41 »
:) :) :)
Kusura bakmayin 2 milyarlik daha yazinca extra sandim.
Uyari icin tesekkurler...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #146 : 27 Ocak 2016, 15:48:03 »
:) :) :)
Kusura bakmayin 2 milyarlik daha yazinca extra sandim.
Uyari icin tesekkurler...

Senin canın sağolsun Maraşlı. :)

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #147 : 13 Şubat 2016, 20:04:01 »
WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Pakistan'a 699 milyon dolar tutarındaki 8 adet F-16 uçağının satışını onayladığı bildirildi.

Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı'ndan yapılan açıklamada, 8 adet F-16 savaş uçağının yanı sıra bu uçaklara ait teçhizat ve lojistik desteği de kapsayan 699 milyon dolarlık silah satışını ABD Dışişleri Bakanlığı'nın onayladığı kaydedildi.

Kongre'nin satış hakkında bilgilendirildiği belirten açıklamada, satışın, Pakistan hükümetinin daha önce bulunduğu talep üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Onay verilen bu satış, Pakistan'ın mevcut ve gelecekteki güvenlik tehditlerine karşı koymasına yardımcı olacak. Bu ilave F-16 uçakları her türlü hava koşulunda, gün ışığının olmadığı ortamlarda uçabilen, kendini koruma yeteneğine sahiptir ve Pakistan'ın terörle mücadele operasyonlarındaki kapasitesini artıracaktır" değerlendirmesinde bulunuldu.

ABD Kongresi'nin, satışı 30 gün içinde durdurabilme yetkisi bulunuyor.

http://www.haberler.com/abd-pakistan-a-8-adet-f-16-satisini-onayladi-8154362-haberi/
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2016, 20:04:37 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #148 : 23 Şubat 2016, 16:45:55 »
Romanya Daha Fazla F-16 Satın Alacak

Romanya Savunma Bakanı Mihnea Motoc, yaptığı açıklamada,önümüzdeki yıl 12 F-16 savaş uçağı satın almayı düşündüklerini söyledi. NATO üyesi ülkelerden alınacak bu uçakların ikinci el uçak olabileceklerini belirtti.  Uçağın üreticisi ABD ile birlikte 5 Avrupalı kullanıcıdan talepte bulunduklarını ekledi.

Romanya Daha önce elindeki eskimiş Mig-21 uçaklarıyla değiştirmek için Portekiz'den 12 F-16 savaş uçağı satın almıştı. Lockheed Martin tarafından gerçekleştirilen yarı  ömür modernizasyonu ile pilotların eğitimi dahil 680 milyon dolara mal olmuştu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #149 : 29 Mart 2016, 23:00:53 »
ABD Hava Kuvvetlerine ait bir F-16 savaş uçağı Bagram üssünden kalkışından kısa süre sonra yere çakıldı. Uçağın pilotu  fırlatma sistemiyle uçağın düşüşünden kısa süre önce paraşütle atlatarak yara almadan kurtuldu.

Yerel saatle 20.30 sularında Bagram hava üssünden kalkışa geçen askeri jetin kalkıştan kısa süre sonra  havaalanı yakınlarındaki kırsal araziye çakıldı. ABD hava kuvvetleri yetkililerince yapılan resmi açıklamada 455. hava gücüne bağlı Bagram'daki  bir F-16'nın teknik nedenlerden kaynaklanan bir sorun ardından pilotun kontrolünden çıktığı ve hızla düşmeye başladığı, pilotun kısa süre içinde fırlatma koltuğu sistemini çalıştırarak paraşütle yara almadan havaalanı yakınlarındaki araziye indiği belirtildi. Açıklamada kurtarma ekiplerinin kısa sürede düşen uçağın pilotuna ulaşarak Bagram üssündeki hastaneye ulaştırdıkları kaydedildi. Öte yandan yapılan açıklamada uçağın düşüşünde herhangi bir saldırının etkisi olmadığı ve uçağın düşüş nedeninin araştırıldığı vurgulandı.

ABD hava kuvvetlerine bağlı uçaklar Afgan güçlerinin operasyonlarında gözetleme ve gerektiğinde hava desteği amaçlı olarak görev yapıyor.

http://www.milliyet.com.tr/afganistan-da-abd-hava/dunya/detay/2218021/default.htm