Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 166488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #120 : 04 Kasım 2014, 14:47:27 »
Tayvan F-16'ları Modenizasyon Anlaşması

Pentagon Tayvan F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu ile ilgili imzalanan anlaşma ile ilgili bir duyuru yaptı. Lockheed Martin, Tayvan Hava Kuvvetleri'ine ait 142 F-16'nın modernizasyonu kitleri ve montajı için Tayvan Hükümeti ile yapılan daha önceki sözleşmeye 271.815.608 ABD doları sabit fiyat ayarlaması gerçekleştirdi.

%100 yabancı satış olan modernizasyon Tayvan'da gerçekleştirilecek ve 31 Mayıs 2022 tarihinde tamamlanması öngörülüyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #121 : 08 Kasım 2014, 03:04:30 »
Meksika Körfezi'nde F-16 Düştü

ABD Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16, rutin eğitim görevi sırasında Meksika Körfezi'nde düştü. Florida Panhandle'da bulunan Tyndall Hava Üssü'nden havalanan F-16 ile temas sabah 9:15 civarında kayboldu. ABD Sahil Güvenliğine göre, Panama City'nin yaklaşık 60 km güneyinde düştü. Uçağın pilotunun cesedi Meksika Körfezi'nde bulundu.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #122 : 11 Kasım 2014, 14:08:52 »
Iraklı F-16 Pilotlarının Eğitimine Devam Ediliyor

ABD önümüzdeki ay Irak Hava Kuvvetleri için üretilmekte olan 36 F-16 savaş uçağının sekizini Arizona'daki Ulusal Hava Muhafız tesislerine teslim edecek. Aslında geçtiğimiz yaz Irak'daki Balad Üssü'ne gönderilecek olan uçaklar, ülkenin önemli bir bölümünde kontrolü ele geçiren Işid örgütü nedeniyle ABD'de bekletiliyorlar. Bu nedenle Iraklı pilotların eğitimine ABD'de devam ediliyor.

4 Iraklı pilot Arizona'da eğitim uçaklarıyla uçarken 14 pilot da ABD'ye ait F-16 savaş uçaklarıyla eğitimlere başladı. 6 Pilot daha eğitim için beklemede. Iraklı pilotlar şu ana kadar sadece eğitim mühimmatları ile uçtular. Yetkililer Iraklı pilotların eğitim görevlerinin 2016 yılına kadar sürebileceğini belirtiyorlar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #123 : 11 Kasım 2014, 14:11:03 »

Irak Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16D Block 52 ilk uçuşunda...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #124 : 21 Kasım 2014, 01:54:34 »
Pakistan Ürdün'den F-16 Aldı

ABD Savunma Bakanlığı kaynaklı bir habere göre Pakistan Ürdün'nden bir filo F-16 satın aldı. Londra'da IQPC Fighter Konferansı'nda 19 Kasım'da konuşan üst düzey bir Pakistanlı yetkili; Pakistan Hava Kuvvetleri'nin (PAF), Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri'nden (RJAF) Lockheed Martin F-16A/B savaş uçakları aldığını söyledi. Uçakların Afganistan sınırında kontragerilla operasyonlarında kullanılacağını da ekledi.

Pakistan'ın aldığı uçaklar 12 F-16A ve 1 F-16B Block 15 uçakları. Uçaklarının tamamının yarı ömür modernizasyonlarının tamamladığı belirtiliyor. Uçaklar Pakistan Hava Kuvvetleri'nin Mushaf Hava Üssü'ndeki 19. Filo'da görev yapacaklar.

Ürdün'le yapılan bu anlaşma öncesinde Pakistan Hava Kuvvetleri'nin elinde 12 F-16C ve 6 F-16D Block 50/52 uçağı ile 45-50 arası F-16A/B Block 15 savaş uçağı bulunuyordu. Block 15 savaş uçaklarının 41 adedi Türk Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından modernize edilerek Block 52 standartına yükseltilmişti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #125 : 02 Aralık 2014, 01:12:09 »
Amerikan F-16 Uçağı Işid'le Mücadelede Düştü

Pentagon'dan bugün yapılan açıklamaya göre Işid'e karşı hava aoperasyonu görevinin bir parçası olan ABD Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 savaş uçağı, Ortadoğu'daki bir hava üssünden havalandıktan kısa bir süre sonra düştü.

Pentagon sözcüsü Albay Steve Warren, olayda pilotun hayatını kaybettiğini söyledi. Pilotun ailesinin durumdan haberdar edildiğini de sözlerine ekledi. Açıklamada; Irak ve Suriye'de kanlı özellikle sivillere karşı kanlı eylemler gerçekleştien Işid terör örgütüne karşı 8 Ağustos tarihinde başlatılan saldırılarda kaybedilen ilk sabit kanatlı uçak olduğu belirtildi. Açıklamaya göre pilot, arızalanan uçağı ile üsse geri dönmeyi denemiş, ancak başaramamış. Pentagon sözcüsü, uçağın görev yaptığı üssün adını  politik hassasiyetler nedeniyle açıklamadıklarını da söyledi.

ABD Hava Kuvvetleri son üç ay içerisinde üç F-16 savaş uçağını kazalarda kaybetti. Bu kazalarda üç pilt da öldü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #126 : 05 Aralık 2014, 07:23:45 »
Yunan F-16 Uçağı Düştü

Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 savaş uçağı dün Girit adasının güney kıyılarında bir eğitim uçuşu sırasında düştü. Yunan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Mekanik bir arıza nedeniyle düşan uçaktaki pilotlar, fırlatma düzeneğini kullanarak uçağı terk ettiler. Girit sahillerine 6 mil mesafede denize paraşütle inen pilotları sahil güvenlik tekneleri hemen kurtardı. Pilotların sağlık durumu iyi.

Dört yıl önce aynı bölgede, benzer bir eğitim sırasında iki F-16 havada çarpışmış, iki pilot hayatını kaybetmiş ve bir pilot da yaralanmıştı.

Son zamanlarda dünya genelinde F-16 kazaları göze batıyor. Birkaç ay önce ABD Milli Muhafızları'na ait iki F-16 havda çarpışmıştı. Bu kazadan bir sür sonra başka bir ABD F-16'sı Meksika Körfezi'ne düşmüştü. Geçtiğimiz hafta yine bir ABD F-16 savaş uçağı, Işid militanlarını bombalamak için havalandıktan kısa bir süre sonra düşmüştü. Bu olaydan bir gün sonra da Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 teknik bir arıza nedeniyle düşmüştü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 26 Ocak 2015, 21:14:35 »
İspanya’da Yunan F-16 uçağı düştü: 10 ölü
Mehmet ÇİFTÇİ - MADRİD / (DHA)
26 Ocak 2015
Yunan savaş uçağı düştü: 10 ölü

<a href="http://youtu.be/WnulxrMDGg8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/WnulxrMDGg8</a>

NATO çalışmaları kapsamında İspanya'da bulunan Yunanistan'a ait F-16'nın düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 10 yükseldi.

İspanya Savunma Bakanlığı ülkenin güneyinde Albecete kentine bağlı  Los Llenos havaüssünde eğitim uçuşu yaparken düşen Yunan F-16 savaş uçağının yol açtığı kazada ölenlerin sayısının 10’a yükseldiğini duyurdu. Yaralıların sayısınında 13 olduğu belirtilen açıklamada bunların altısının durumunun ise ağır olduğu vurgulandı. Pilotların gelişimi için kullanılan üsteki Yunan askeri uçağının havalandıktan kısa bir süre sonra  park halindeki uçakların bulunduğu bir bölgeye düştüğü açıklanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28055115.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #128 : 27 Ocak 2015, 20:39:31 »
Yunan F-16 Kazası Hakkında Gelişmeler

Bazı kaynaklara göre dün İspanya'da düşen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi. Dün Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16D Block 50 savaş uçağı NATO eğitim görevi için bulunduğu İspanya Albacete'deki üste düşmüştü. Görgü tanıklarına göre uçak kalkıştan bir kısa süre sonra alandaki bir hangara çarparak düştü. Yerel kaynaklara göre ölenlerin sekizi Fransız Hava Kuvvetleri pilotları.

Yunan Savunma Bakanlığı kazanın nedeninin motora yakıt sağlayan sistemin arızalanması olarak belirtti. Ayrıca pilotların hatalı bir manevra yapıp yapmadıkları da araştırılıyor. Açıklamada yardımcı pilotun paraşütle atlamayı denediği ancak başarılı olamadığı da belirtildi. Uçağın pilotları Teğmen Panagiotis Laskaris 35 yaşında, Teğmen  Athanasios Zagas 32 yaşında, her ikisi de evli ve çocuk sahibi pilotlar. Genç yaşlarına rağmen pilotların her ikisinin de 1100 saatten fazla uçuş tecrübeleri var. F-16 uçakları ile 500 saat uçuş gerçekleştirmişler. Düşen uçak Kasım 1997 tarihinde Yunanistan'a gelmiş ve 4000 saate yakın uçuş gerçekleştirmiş.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 20 Şubat 2015, 21:56:11 »
Tayland Hava Kuvvetleri'ne Ait F-16 Düştü

Tayland Hava Kuuvetleri, bir F-16 savaş uçağının Cuma günü Tayland'ın ortalarında bir eğitim sırasında düştüğünü söyledi. Hava Kuvvetleri'nden Mareşal Montol Suchookorn, yaptığı açıklamada tek kişilik savaş uçağının Lopburi' de düştüğünü söyledi. 30 yaşındaki pilotun cesedi de uçak enkazının yakınlarından bulundu.

Tayland Hava Kuvvetleri üç filoda 50 kadar F-16 uçağını aktif olarak kullanıyor. Düşen F-16, 1988 yılında alınan ilk uçaklardan biri ve o tarihten bu yana düzenli olarak bakım işlemleri gerçekleştirilmiş durumda.

2010 yılında başka bir Tayland F-16 uçağı daha düşmüş ve pilotu da hayatını kaybetmişti. 2011 yılında da Tayland'ın kuzeydoğusunda ABD ile ortak gerçekleştirilen bir tatbikatta iki F-16 uçağı daha düşmüş, pilotlar paraşütle atlayarak kurtulmuştu.

DefenceTurk.com