Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 166272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #100 : 28 Aralık 2013, 12:33:48 »
Bak ne güzel söyledin şimdi,böyle konuşsan sıkıntı yok.Ama sanki ben proje ekibinden mişim gibi neden kullanmadılar diye sorarsan kızarım tabi.Neyse seni severim bak yoksa alırdım aklını başkası olsaydı :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #101 : 28 Aralık 2013, 12:39:39 »
Bak ne güzel söyledin şimdi,böyle konuşsan sıkıntı yok.Ama sanki ben proje ekibinden mişim gibi neden kullanmadılar diye sorarsan kızarım tabi.Neyse seni severim bak yoksa alırdım aklını başkası olsaydı :)

Ben sana sormamıştım ki! Sana sorsam alıntıfalan yapardım. Ortaya konuşuyordum. Beyin fırtına dedim ya! Sen nedense gocundun! Yoksa gerçekten proje ekibinden misin? :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #102 : 28 Aralık 2013, 13:10:07 »
Ya sorma bende ekiptenim ama buralarda sürünüyorum işte,naparsın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #103 : 28 Aralık 2013, 13:22:50 »
Ya sorma bende ekiptenim ama buralarda sürünüyorum işte,naparsın.

B-2'nin alıklarını deneyin bence. Tutar.:)
Çinliler de alık alık bakar. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #104 : 28 Aralık 2013, 15:28:45 »
Yeni inletleri kullanmak demek F-16'ları baştan kalifikasyon sürecine sokmayı gerektirirki çok maliyetli ve uzun bir iştir. Böyle bir proje başlatmak istememişlerdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #105 : 28 Aralık 2013, 19:38:55 »
Yeni inletleri kullanmak demek F-16'ları baştan kalifikasyon sürecine sokmayı gerektirirki çok maliyetli ve uzun bir iştir. Böyle bir proje başlatmak istememişlerdir.

Bahsettiğim mevcut F-16'lar değil, yeni üretilecek olanlar. ;)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #106 : 28 Aralık 2013, 19:50:16 »
Yeni üretilecek olanlar farklı mı yani.Belli bir model vardır (Block 50+) seri üretilir,bu arada testler Block 30 üzerinde yapıldı.Sen o modele tamamen yeni bir inleti öyle hemen nasıl ekleyip üretiyorsun anlamadım.Bunun için bir sürü yapısal tasarım değişikliğinin yanında bir o kadarda dokümantasyon değişikliği ve onayları var.Yani ha deyince olmaz o iş.Ha hiç mi olmaz illada yapacağım deyip maliyetleri ve diğer duplikasyonları göze alabilirsen neden olmasın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #107 : 28 Aralık 2013, 19:59:40 »
Yeni üretilecek olanlar farklı mı yani.Belli bir model vardır (Block 50+) seri üretilir,bu arada testler Block 30 üzerinde yapıldı.Sen o modele tamamen yeni bir inleti öyle hemen nasıl ekleyip üretiyorsun anlamadım.Bunun için bir sürü yapısal tasarım değişikliğinin yanında bir o kadarda dokümantasyon değişikliği ve onayları var.Yani ha deyince olmaz o iş.Ha hiç mi olmaz illada yapacağım deyip maliyetleri ve diğer duplikasyonları göze alabilirsen neden olmasın.

Herhalde yani. Daha önce demiştim ya neden Block 60+ olmasın diye. Uçak ilk modelden bu yana epey gelişti. Gelişmeye neden devam etmesin. Gelişmenin maliyeti tabi ki olacak. Her zaman da oldu.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #108 : 29 Aralık 2013, 14:09:31 »
Air inleti değiştirilmş bir F-16 fotosu varmı.? Ben test amaçlı bir F-16 üzerinde görmüştüm fakat hiç seri üretime geçtiğini duymadım.. Akşam eve gidince atarım fotolarını hatta..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #109 : 29 Aralık 2013, 14:13:41 »
Air inleti değiştirilmş bir F-16 fotosu varmı.? Ben test amaçlı bir F-16 üzerinde görmüştüm fakat hiç seri üretime geçtiğini duymadım.. Akşam eve gidince atarım fotolarını hatta..

Bir önceki sayfaya baksaydın tartışmayı daha iyi anlardın. :D

http://www.defenceturk.com/index.php/topic,43.90.html