Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 166396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #290 : 21 Ağustos 2020, 21:49:20 »
Mekanik arıza mı , bujiler meme yapmıştır😏😏😏

Bizim S-400'ler ilk leşini aldı galiba demek isterdim ama diyemiyorum...

S-400 F16'yı çiğ çiğ yer ama bir şey olsa da hem denemiş oluruz :D
S-400 ile F-16'ya kilit attığında F-16 pilotu buna nasıl tepki vericek sence ? Harm füzesi neden geliştirildi ? Dünyanın yuvarlaklığını kullanıp alça irtifadan SEAD görevleri vs

O zaman niye hava savunma sistemleri geliştirildi?
Balistik füze , seyir füzesi, Dron, Savaş uçağına karşıda elbet kullanılabilir ama hava da öyle onlarca uçak varsa yok ederler savunma sistemini. Kilit attığın anda pilot anlıyor. Ve o anda harm füzesini ateşler. Füzenin hedefi radar sinyallerini takip ederek savunma sisteminin Radarına süpersonic hızda dalış yapmak. Yani F-16 hiç öyle boş değil. Onu söylemeye çalıştım
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2020, 21:50:07 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #291 : 21 Ağustos 2020, 21:58:57 »
Ptiside yunan resmi açıklamasına göre yok öyle bi uçak düşmesi demiş.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #292 : 21 Ağustos 2020, 22:07:42 »
Mekanik arıza mı , bujiler meme yapmıştır😏😏😏

Bizim S-400'ler ilk leşini aldı galiba demek isterdim ama diyemiyorum...

S-400 F16'yı çiğ çiğ yer ama bir şey olsa da hem denemiş oluruz :D
S-400 ile F-16'ya kilit attığında F-16 pilotu buna nasıl tepki vericek sence ? Harm füzesi neden geliştirildi ? Dünyanın yuvarlaklığını kullanıp alça irtifadan SEAD görevleri vs

Her uçak Harm taşımaz ki... Bizim S-400 yakaladığı an indirmiştir Yunan F-16'sını...

Pilotlar ne olmuş?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #293 : 22 Ağustos 2020, 08:29:52 »
Benim hatırladığım, s-400'ler mürted hava üssünde çiçek gibi yatıyor arkadaşlar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #294 : 07 Eylül 2020, 19:36:57 »
Yeni Zelanda Savunma Kuvvetleri teknik raporuna göre; Yeni Zelanda Kraliyet Hava Kuvvetleri, 28 adet F-16 savaş uçağı satın almayı planlıyor.

Yeni Zelanda hükümeti, düşük maliyetli olması açısından Amerika’nın kullandığı ikinci el F-16’ları kiralık olarak envanterine katmak istiyor. Bu kapsamda; Amerika Birleşik Devletleri, 28 adet F-16 Fighting Falcon savaş uçağının kiralanması noktasında Yeni Zelanda ile prensipte anlaştı. Kira bedeli 10 yıl için 1 milyar ABD Doları olması planlanan anlaşma kapsamında, uçakların etkin hale getirilmesinin maliyeti ise 217 milyon ABD Doları olacak.

Edinilen bilgiye göre; bu rakamlar, aslında gayet ideal rakamlar olsa da Yeni Zelanda ordusunun bütçesindeki karşılıkları oldukça yüksek.

Ayrıca, Yeni Zelanda’nın F-16’nın yerine Singapur ordusu gibi az miktarda F-35 de alabileceği tahmin ediliyor. F-35’in; Yeni Zelanda Hava Kuvvetleri’ne teknik destek veren Avusturalya tarafından da kullanılıyor olması, bu tahminleri güçlendiriyor.

https://www.savunmasanayist.com/yeni-zelanda-28-adet-ikinci-el-f-16-almayi-planliyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #295 : 16 Eylül 2020, 12:56:57 »
Şu ana kadar genellikle kara ve deniz platformlarında görülen Lazer Silah Sistemleri (LWSs), F-16 Fighting Falcon savaş uçağı üzerinde kanatlanmaya hazırlanıyor.

Halihazırda dünyanın en büyük savunma ve havacılık sanayii şirketi olan ABD’li Lockheed Martin, savaş uçakları için geliştirmekte olduğu Taktik Uçak Lazer Podu (TALWS)’nu yakın gelecekte faaliyete almayı amaçlıyor. Edinilen bilgiye göre; söz konusu pod, savaş uçağını hedef alan hava savunma füzelerinin imha edilmesi için kullanılacak. Hedef füzelerin tespiti ise geniş gövdeli bir uçakta bulunan sensörler aracılığıyla sağlanacak.

Bir nevi savaş uçağının aktif koruma sistemi olacak Taktik Lazer Podu’nun farklı konfigürasyonları, seyir füzesi gibi hedeflerin imhası için de kullanılabilecek.

Bilindiği üzere Lockheed Martin, yüksek enerjili bir lazer sistemi olan HELIOS’u halihazırda ABD Donanması envanterinde bulunan muhriplere entegre ediyor.

<a href="http://youtu.be/rLav0zMHut8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/rLav0zMHut8</a>

https://www.savunmasanayist.com/f-16ya-lazer-silah-podu-geliyor/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #297 : 19 Eylül 2020, 01:01:28 »
Küçük dev.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #298 : 11 Ekim 2020, 10:30:23 »
Bizim hava sahamızın savunmasını bu zamana kadar F16 lar sağladı diye kalıplaşmış bir cümle duyuyorum da hep merak ettim.Bu saldıracak uçakların uzak tutulması veya düşürülmesi mi demek yoksa düşman uçaklardan ve karadan atılan füzelerin vurulması mı demek?
F16 lar AMRAAM veya SİDEWİNDER ile seyir füzesi,balistik füze,gemisavar füzesi avlayabiliyor mu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #299 : 18 Kasım 2020, 13:29:11 »
F-16 savaş uçağı eğitim uçuşu sırasında kayboldu

Tayvan'da hava kuvvetlerine ait F-16 savaş uçağı eğitim uçuşu sırasında kayboldu.
Tayvan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, F-16 savaş uçaklarından birinin, gece eğitim uçuşu sırasında kaybolduğu bildirildi.

Açıklamada, tek kişilik eğitim uçağının kalkıştan yaklaşık 2 dakika sonra radardan çıktığı ve pilottan haber alınamadığı belirtildi.

Kaybolan uçak için Hualien kentindeki hava üssünü çevreleyen alanda kapsamlı havadan ve denizden arama emri verildi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/f-16-savas-ucagi-egitim-ucusu-sirasinda-kayboldu-41665578
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com