Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 176057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #320 : 01 Temmuz 2021, 21:05:03 »
Hollandalılar Yunan F-16'larını kullanıyorlar sanırım.  ::)

Geçmiş olsun.

Habercilik anlayışı işte hocam F-16 resimi olsun da hangisi olursa olsun Belçika F-16'larının resimlerini bulamamışlar üşengeçlikten :)

Buna da şükür. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #321 : 01 Temmuz 2021, 22:15:49 »
Hollandalılar Yunan F-16'larını kullanıyorlar sanırım.  ::)

Geçmiş olsun.

Habercilik anlayışı işte hocam F-16 resimi olsun da hangisi olursa olsun Belçika F-16'larının resimlerini bulamamışlar üşengeçlikten :)

Bosver. Böylesi de güzel.

Yunanlar zahten carpilmis....

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #322 : 11 Temmuz 2021, 10:18:05 »
Bulgaristan’ın ABD’den satın aldığı yeni F-16 savaş uçaklarının teslimatının gecikmesi gündemde.

Yeni platformlar için Graf Ignatievo hava üssünün iniş ve kalkışa hazır edilmesine yönelik yaşanan karışıklık nedeniyle, Bulgaristan farklı bir çözüm yolu arayışına girdi.

Satın alınan yeni F-16 varyantlarının ilk altısı için teslimat tarihi 2023 olarak açıklanmıştı ancak üssün uçaklar için hazırlanamaması nedeniyle teslimat takviminde gecikme yaşanması bekleniyor.

Bulgaristan, F-16’larla icra edilen tatbikatlarda hava uçuş rehberliği ve lojistik destek sağlayan Graf Ignatievo hava üssünün yeni varyantlar için hazırlanmasına yönelik NATO’nun fon ayırmasını bekliyordu ancak örgütten beklenen cevap alınamadı.

Pistin inşası için önceki hükûmetin daha önce herhangi bir fon sağlamadığını belirten Savunma Bakanı Georgi Velikov Panayotov, karışıklık nedeniyle proje takviminde altı ile sekiz ay arasında gecikme yaşanmasını beklediklerini belirtildi.

Panayotov, programa göre inşaat faaliyetlerine şimdiden başlanması gerektiğini ifade etti ve ekledi: “Yaşanan kaotiklik nedeniyle projenin biraz gecikmeyle de olsa tamamlanabilmesi için önlemler alıyoruz.”

https://www.c4defence.com/bulgaristan-pistler-hazir-olmadigi-icin-f-16larini-biraz-daha-bekleyecek/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 04 Ağustos 2021, 14:24:07 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’a 270 milyon ABD Doları değerindeki F-16 Sürdürülebilirlik Malzemesi ve Hizmetleri paketi satışına onay verdi.

ABD Dışişlerine bağlı ABD Savunma Güvenlik İş Birliği Ajansı (DSCA) tarafında yapılan açıklamada Yunan hükümetinin ABD’den F-16 savaş uçakları için:

Yapısal Bütünlük Programı (ASIP), F-16 Hava Mürettebatı Eğitim Cihazı (ATD), Gece Düşük İrtifa Navigasyon ve Kızılötesi Hedefleme (LANTIRN) Podu ve Keşif (RECCE) Podu

Sınıflandırılmış ve sınıflandırılmamış uçak desteği

Çok İşlevli Bilgi Dağıtım Sistemi (MIDS) yazılım desteği

Ortak Görev Planlama Yazılımı (JMPS) desteği

Elektronik Muharebe Uluslararası Güvenlik Yardım Programı (ECISAP)

Uluslararası Motor Yönetim Programı (IEMP) ve teknik koordinasyon gruplarına katılım

Yedek ve onarım/iade parça ve ekipman

Personel eğitimi ve eğitim ekipmanı

Yayınlar, kılavuzlar ve teknik belgeler ve diğer ilgili uçak bakım ve program desteği unsurları alımı için ABD’den istekte bulunduğu kaydedildi.

DSCA açıklamasında önerilen satışın, F-16 programına uçak mürettebatı eğitimi ve uçak bakımını kapsayan lojistik desteği sağlayarak Yunanistan’ın mevcut ve gelecekteki tehditleri karşılama kapasitesini artıracağı not edildi.

F-16 programına bu düzeyde destek sağlamanın, Yunanistan’ın NATO kuvvetleriyle birlikte çalışabilirliğini artıracağı ve sınırlarının güvenliğini sağlama yeteneğini artıracağı vurgulandı.

Aynı zamanda satışın bölgedeki temel askeri dengeyi değiştirmeyeceği de belirtildi.

Satış kapsamında yüklenici firmalar ise şöyle sıralandı: L3/Harris International, Lockheed Martin, Collins Aerospace, Northrop Grumman, Raytheon ve Atec.

https://www.savunmasanayist.com/abdden-yunan-f-16lari-icin-doping-paketine-onay/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #324 : 18 Kasım 2021, 21:37:38 »
Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait F-16 Blok 52+ savaş uçağı kaza kırıma uğradı.

Andravida Hava Üssü'nde düşen uçağın pilotu kurtulmayı başardı.

Kaza, eğitim tatbikatları sırasında meydana geldi.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3163715-son-dakika-haberi-yunanistana-ait-f-16-dustu

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 18 Kasım 2021, 21:49:01 »
Elektronik karıştırma ile bir savaş jetini düşürmek mümkün mü?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 18 Kasım 2021, 21:54:55 »
Elektronik karıştırma ile bir savaş jetini düşürmek mümkün mü?

Eski nesil uçaklarda silah ve radar sistemleri gibi etkisiz hale getirebilirsin fakat uçağın düşeceğini zannetmiyorum. F-35 gibi uçan bilgisayar olarak adlandırılan yeni nesil uçaklarda olabilir tabi bu elektronik harp sistemlerinin ileri teknoloji olması lazım. Bu benim düşüncem.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #327 : 18 Kasım 2021, 22:56:46 »
Aesa radara müdahale edilebilir mi? En azından ABD gibi teknolojisi ileri bir ülke bunu yapabilir mi?
Şunun için sordum. Aesa radar tanıtımlarında hep " Elektronik karıştırma ve müdahaleye dirençli" diyerek tanıtım yapılıyor... Dirençli demek bir miktar karıştırma olasılığı var demek anlamına gelmez mi?
Aesa etkisiz hale getirilmiş modern bir uçak F-100'den hallice iyi olur ancak...

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 19 Kasım 2021, 15:45:00 »
Alıntı

Haber sitesi Danish Post’un haberine göre Danimarka, envanterinde bulunan 43 adet F-16 savaş uçağının 24 adedini satışa çıkarmayı planlıyor. Tanesini 11.3 milyon dolardan satmayı planlayan Danimarka ile ilk temasa geçen ve talip olan ülke Türkiye. Türkiye, Block10 seviyesinde olan bu uçakları satın aldıktan sonra modernize ederek daha uygun maliyet hedefliyor.

24 adet uçağın toplam fiyatı 271.2 milyon dolara denk geliyor. Sudan ucuz.

TSK'nın daha önce elindeki 35 adet Block30 uçağın Özgür projesi ile modernizasyon maliyeti toplam 46 milyon dolar olmuştu. Sözleşme TUSAŞ ve SSB arasında imzalanmıştı.

Danimarka dolar üzerinden değil de kendi para birimi olan Danimarka Kronu üzerinden satış fiyatı belirlemiş. Tanesi 100 milyon Danimarka Kronu yani 11.3 milyon dolar.
https://mobile.twitter.com/pirireiis1/status/1461616901646430210
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2021, 15:47:22 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 19 Kasım 2021, 16:40:51 »
24 uçağı 50 milyon dolara versinler alalım...