Gönderen Konu: F-16 Fighting Falcon  (Okunma sayısı 166123 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F-16 Fighting Falcon
« Yanıtla #150 : 30 Mart 2016, 15:22:42 »
Afganistan'da NATO Savaş Uçağı Düştü! Taliban 'Biz Düşürdük' Dedi

Afganistan'ın Pervan kentinin Bagram ilçesinde NATO güçlerine ait bir savaş uçağı düştü. Taliban Sözcüsü, uçağı kendilerinin düşürdüğünü öne sürdü.

Afganistan'da NATO Savaş Uçağı Düştü! Taliban 'Biz Düşürdük' Dedi, System.String[]

Afganistan'ın Pervan kentinin Bagram ilçesinde ülkedeki NATO güçlerine ait bir savaş uçağının düştüğü bildirildi. Pervan kentinin Bagram İlçesi Kaymakamı Abdul Şükür Kudusi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece geç saatlerde ülkedeki ABD ve NATO güçlerinin en büyük üslerinden olan Bagram Üssü'nden kalkan NATO güçlerine ait bir savaş uçağının, kısa bir süre sonra ilçenin Seh Dokan bölgesine düştüğünü söyledi.

UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ BÖLGE KORDON ALTINA ALINDI

Uçağın düştüğü bölgenin NATO güçleri tarafından kordon altına alındığını belirten Kudusi, pilotların kazadan sağ kurtulduğunu bildirdi.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA NATO ASKERİ SEVK EDİLDİ

Görgü tanıkları da uçak düşmesinin ardından bölgeye çok sayıda NATO askerinin sevk edildiğini ifade etti.

NATO AÇIKLAMA YAPMADI, TALİBAN SÖZCÜSÜ 'BİZ DÜŞÜRDÜK' DEDİ

Afganistan'daki NATO güçleri ise, henüz bu olayla ilgili bir açıklama yapmadı. Taliban Sözcüsü Zabiullah Mücahid, yaptığı açıklamada, Pervan kentinde NATO'ya ait bir savaş uçağını düşürdüklerini iddia etti.

http://www.sondakika.com/haber/haber-afganistan-da-nato-savas-ucagi-dustu-8307704/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #151 : 17 Mayıs 2016, 13:06:32 »
Türkiye Pakistan F-16 Uçaklarını Modernize Edecek

Türkiye Pakistan, Pakistan Hava Kuvvetleri'nde görev yapan F-16  savaş uçaklarının bir bölümünün modernizasyonu konusunda anlaştı. Türk Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu yetkilileri tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamaya göre anlaşma 75 milyon ABD Doları değerinde. Modernize edilecek uçaklarının bazılarının şu an Türkiye'de bulunduğu da açıklamanın notları arasında. Açıklama Pakistan'ın ABD'den 700 milyon ABD Dolarına 8 F-16 uçağı satın alması tartışmalarının ardından geldi.

Ekonomik ilişkiler kurulunun Asya-Pasifik Bölge koordinatörü Volkan YÜZER; "Türkiye'nin zaten F-16 uçaklarının motorları ve yedek parçalarını kendisini üretebildiğini ve Türk-Pakistan ilişkilerinin savunma sektöründe büydüğünü" belirtti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 17 Mayıs 2016, 18:42:37 »
Kaynak yok

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #153 : 17 Mayıs 2016, 21:39:50 »
Var!

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 17 Mayıs 2016, 22:51:28 »
Var da biz goremiyoruz !!!!!!!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #155 : 18 Mayıs 2016, 00:48:38 »
DefenceTurk.com yazıyor ya işte!

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #156 : 18 Mayıs 2016, 12:06:54 »
parkistanın kaç tane uçağı modernize edilecek veya edildi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #158 : 03 Haziran 2016, 08:48:36 »
Tören sırasında uçak düştü

AA02 Haziran 2016 - 23:11Son Güncelleme : 03 Haziran 2016 - 00:21
Tören sırasında uçak düştü

ABD Hava Kuvvetlerinin gösteri ekibindeki F-16 tipi bir savaş uçağının, ABD Başkanı Barack Obama'nın da katıldığı Hava Kuvvetleri Akademisi mezuniyet töreninden sonra düştüğü bildirildi.

ABD medyasındaki haberlere göre, Hava Kuvvetleri akrobasi timi "Thunderbirds", Colorado Springs kentinde düzenlenen ve Obama'nın da katıldığı törende gösteri uçuşu yaptı.

Gösterinin bitiminden kısa bir süre sonra uçaklardan birinin kentin birkaç kilometre dışında boş bir alana düştüğü ifade edildi.
Colorado Springs Havalimanı yetkilileri, pilotun kendini fırlatmayı başardığını açıkladı. Hava Kuvvetleri Akademisi de pilotun sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Akademi, uçağın motorunda düşmeden önce arıza meydana geldiğini açıkladı. Uçağın düşüş sebebinin kesinleştirilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.
Obama, mezuniyet törenine katılarak bu yıl akademiyi tamamlayan 800 öğrenciye bir konuşma yaptı.

http://www.hurriyet.com.tr/toren-sirasinda-ucak-dustu-40112537

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #159 : 08 Haziran 2016, 22:20:03 »
ABD'de faciadan dönüldü
Hürriyet Haber
08 Haziran 2016 - 19:40Son Güncelleme : 08 Haziran 2016 - 19:46
ABD'de faciadan dönüldü

ABD'nin Georgia eyaletinde iki savaş uçağının çarpıştığı, pilotların kendilerini fırlatarak kurtulduğu bildirildi.

Güney Carolina Ulusal Hava Muhafız Birliğinden yapılan açıklamaya göre, gece rutin uçuş görevi yapan iki F-16 uçağı Georgia eyaletinin doğusunda havada çarpıştı.               

Oldukça tecrübeli oldukları belirtilen pilotların çarpışma öncesinde uçaklardan kendilerini fırlatarak hayatta kalmayı başardıkları, durumlarının iyi olduğu ifade edildi.               

ABD ordusuna ait savaş uçakları son haftalarda kazalarla gündeme geliyor.Geçen hafta aynı gün içinde iki ayrı gösteri timinde yer alan biri F/A-18, diğeri F-16 tipi iki savaş uçağı düşmüş, F/A-18 uçağının pilotu ölmüştü.             

Geçen ay sonunda da Kuzey Carolina'da ABD donanmasına ait iki F/A-18 tipi uçak eğitim uçuşu sırasında deniz üzerinde çarpışmış, uçaktaki dört pilot kendilerini fırlatarak kurtulmuştu. 

http://www.hurriyet.com.tr/abdde-faciadan-donuldu-40115112