Gönderen Konu: Hitler hayalet uçağı projesi  (Okunma sayısı 3658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xkumpas

• xkumpas
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Hitler hayalet uçağı projesi
« : 08 Aralık 2011, 23:04:31 »

Nazi diktatörü Hitler'in 1944 yılında "Ho 2-29" adlı hayalet uçağının tasarımını yaptırdığı ortaya çıktı.ABD radara yakalanmayan hayalet uçakları ilk defa 1974 yılında üreterek hava kuvvetlerinin hizmetine sokmuştu. Ancak ondan 30 yıl önce Hitler, 1944 yılında radara yakalanmayan hayalet uçağın tasarımını mühendislerine yaptırmıştı. Hitler 1944 yılında yapımına hız verdiği hayalet uçak projesini hayata geçirmiş olsaydı, belkide İkinci Dünya Savaşı'nın seyri değişmiş olacaktı. Uzmanlar "Ho 2-29" adlı hayalet uçaklarla Hitler'in savaşı kazanma şansının yüksek olduğunu belirtiyor.
"H 2-29" adlı bombardıman uçağı o dönemin en hızlı ve en etkili uçağı olacaktı. Projenin hayata geçirilememesinde Hitler Almanyası'nın artık savaşın gidişatının değiştirilmesinin mümkün olmadığına inanmaları da etkili oldu.

http://www.gedop.org/blog/galeri/horten-ho-229-hitler-in-hayalet-ucagi
http://www.frmesinti.com/forum/bilim-ve-teknik-haberleri/9759-hitlerin-hayalet-ucadhy.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2011, 23:08:12 »
Ortaya çıkmışmış. :)
Ortadaydı zaten. Bende maketi bile var, yanılmıyorsam 18 sene kadar önce almıştım.  ;D ;D
Yeşil kurbağa.  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 08:10:09 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com