Gönderen Konu: İran ABD İnsansız Hava Aracını Ele Geçirdi  (Okunma sayısı 7697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memoli

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İran ABD'ye Ait Bir İnsansız Hava Aracını Daha Ele Geçirdi
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2012, 01:14:44 »
Bu teknolojiler Türkiye'ye karşın istiyerek el altından veriliyor olamaz mı İran'a?Yada Anka sayesinde epey bir kabiliyet kazanmış olduğumuzu düşünmüş olmasınlar?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2012, 09:10:24 »
Hepsini bir tarafa bırakalım  el kadar  uçak  ne kadar uzun menzile sahip  gerçekten  şaşırtıcı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2012, 12:22:59 »
Araç 1.500 km uçuş menziline ve  28 saatden fazla havada kalış süresine sahipmiş. Maşallah.  :o :o
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2012, 14:45:25 »
Ele geçirilen aracın görüntüleri...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IxJD6jAyvBs" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=IxJD6jAyvBs</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2012, 14:48:51 »
Daha önce ele geçirilen İHA gibi bu aracın da hasarsız bir şekilde olduğu görülüyor. Peki havada uçan bu araçları nasıl oluyor da hiç bir hasara uğratmadan yakalıyorlar?  ???

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 09 Aralık 2012, 16:34:30 »
Küçük bir iha nasıl havada 28 saat kalabiliyor , farklı bir teknoloji var galiba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İran ABD İnsansız Hava Aracını Ele Geçirdi
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2012, 18:16:58 »
ABD casusu İran için uçacak
İran, ele geçirip deşifre ettiği Amerikan casusu uçağını seri üretimine hazırlanıyor

12 Aralık 2012 Çarşamba, 14:01:51Güncelleme: 17:10:02   
İran, casus uçağın seri üretimine hazır

İran Meclisi'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Avaz Haydarpur, RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağının tamamen deşifre edildiğini ve tüm parçalarının kopyasının yapıldığını söyledi.

İRAN HAZIR
Elde edilen bilgilerin daha gelişmiş insansız hava aracı (İHA) üretiminde yararlanılacağını belirten Haydarpur, ''İran, RQ-170'in seri üretimini yapmaya hazır'' diye konuştu.

ABD İÇİN CAYDIRICI
ABD'ye ait 'Scan Eagle' adlı insansız diğer bir casus uçağının da bir süre önce Basra Körfezi bölgesinde ele geçirildiğini hatırlatan Haydarpur, elde ettikleri bu başarıların ABD için caydırıcı olduğunu kaydetti.

Haydarpur, Washington yönetiminin, 'RQ-170' ve 'Scan Eagle' olayından ders almasını ve İran aleyhinde casusluk yapmaktan vazgeçmesini de istedi.

İran, 'RQ-170'in 4 Aralık 2011'de ve 'Scan Eagle'in ise ilk uçağın yıl dönümünde ele geçirildiğini açıklamıştı.

AA
http://www.haberturk.com/dunya/haber/802760-abd-casusu-iran-icin-ucacak

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İran ABD İnsansız Hava Aracını Ele Geçirdi
« Yanıtla #17 : 03 Ocak 2013, 15:23:51 »
İran'dan ABD'ye kötü haber
3 Ocak 2013

ABD'ye kötü haber
İran Deniz Kuvvetleri komutan yardımcısı Amiral Emir Restgari, İran hava sahasına giren ABD yapımı iki insansız hava aracını tespit ederek düşürdüklerini açıkladı.

Amiral Emir Restgari, RQ tipi ABD yapımı iki insansız uçağı ülkenin doğusunda ordunun hava savunma birimleri tarafından tespit edilerek düşürüldüğünü söyledi. Restgari, düşürülen insansız hava araçlarından birinin Ağustos 2011'de, diğerinin ise Ekim 2012'de ele geçirdiklerini belirtti.

Söz konusu hava araçlarında birçok bilgiyi de deşifre ettiklerini kaydeden İranlı komutan, incelemelerin devam ettiğini dile getirdi.

İran, geçen ay Basra Körfezi üzerinde uçan Scan Eagle tipi bir ABD insansız casus uçağını kendi hava sahasında düşürdüğünü duyurmuş, Washington yönetimi ise iddiayı yalanlamıştı. İran yönetimi yalanlama üzerine, söz konusu casus uçağının görüntülerini yayınlamıştı.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/22278974.asp