Gönderen Konu: Helikopterlerde Yapay Görüntü Atmak  (Okunma sayısı 5157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Helikopterlerde Yapay Görüntü Atmak
« : 25 Kasım 2011, 15:51:05 »
Geçenlerde kardeşimin Milli Güvenlik hocası T.S.K ile Amerikan Ordusu hakkında yorum yaparken 1989 yılında ki bir tatbikattan bahsetmiş. Söylediğine göre Amerikan ordusu çok teknolojikmiş. Bizim ordumuz yanında ilkel bir ordu gibi kalmış. Ve söylediğine göre helikoperler roket atışından korunmak için çevreye 4 tane yapay görüntü atıyormuş. Baktığın zaman 1 değil 5 helikopter görüyormuşsun. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Merak ettim.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2011, 16:39:35 »
amerikayla  silah teknolojisi  alanında  yarışacak başka bir  ülke olduğunu  sanmıyorum  ,  savunmaya  ayırdıkları  paraya  bakılınca  silah  teknolojisi  konusunda nasıl  en  iyi olduklarını  görürüz ,  yinede  89 da  helikopterin  görüntüsünü   5 tane  yaptıklarına  inanmıyorum  , hatta  bu  teknolojinin bugün  bile  olduğunu  sanmam  ,  eğer  olsaydı  ırakta  yada  afganistanda  bu teknolojiyi  kullanırlardı  ,  kaç tane  helikopterleri  düşürüldü  hatta  afganistanda  koskoca  ağır nakliye helikopteri  bir  rpg  roketine  kurban  gitti.

Çevrimdışı Dragonbjk

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2011, 17:30:21 »
Milli güvelik hocası escape from L.A. seyredip öyle girdi heralde derse

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2011, 18:06:22 »
amerikayla  silah teknolojisi  alanında  yarışacak başka bir  ülke olduğunu  sanmıyorum  ,  savunmaya  ayırdıkları  paraya  bakılınca  silah  teknolojisi  konusunda nasıl  en  iyi olduklarını  görürüz ,  yinede  89 da  helikopterin  görüntüsünü   5 tane  yaptıklarına  inanmıyorum  , hatta  bu  teknolojinin bugün  bile  olduğunu  sanmam  ,  eğer  olsaydı  ırakta  yada  afganistanda  bu teknolojiyi  kullanırlardı  ,  kaç tane  helikopterleri  düşürüldü  hatta  afganistanda  koskoca  ağır nakliye helikopteri  bir  rpg  roketine  kurban  gitti.

Kardeşime söyledim. Pazartesi "tam anlamıyla ne demek istediğini" soracak.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2011, 18:07:15 »
Milli güvelik hocası escape from L.A. seyredip öyle girdi heralde derse

Banada öyle geldi açıkçası.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2011, 18:21:11 »
Bahsettiği şey muhtemelen elektronik karıştırma sistemi. Hani radarda hava araçlarını birden fazlaymış gibi gösterip füzelerin kafasını karıştıran sistem. Bu sistemde sadece radarda fazla sayıdaymış gibi bir görüntü olur. Yani gözle havada birkaç araç göremezsiniz.  Pek çok ordu tarafından kullanılıyor.

NOT: Merak ettiğiniz konular için ilgili bölüme (İstekleriniz, önerileriniz, merak ettikleriniz) konu açınız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com