Gönderen Konu: Türk Silahlı Kuvvetleri Personel mevcutlarını açıkladı  (Okunma sayısı 14264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Silahlı Kuvvetleri Personel mevcutlarını açıkladı
« Yanıtla #20 : 24 Kasım 2011, 14:49:51 »
tekrar  düşündümde , allah koRusun olası bir  iç  savaşta  akla  gelebilecek  her  türlü  teknoloji faydasız  kalıyor  , iç  savaşlarda  tek  kurtarıcı  güç  asker  kalıyor   ,  sanırım  tsk  olası bir  iç  savaş  tehditine  karşı  çok  asker bulunduruyor  , malum  iç  savaş koparmak  isteyen çok  şerefsiz  var ,   kabaca  bir  hesap  yaptım  300 bin  askerin  gideri nereden  baksan   5 milyarı  buluyor   , böyle  fazla miktarda  parayı   devlet  bile bile  çöpe  atacak  değilya  ,  sanırım terör  olmasa  asker  sayımız  yarıya  düşer    ,  tehdite  göre  asker  bulunduruyoruz  ,  terörün  bize  maliyeti  ortada  ,  allah  yardımcımız  olsun.

iç savaş çıksa önceden çıkardı bundan sonrada olmaz Allahın izniyle demokrasi ve ekonomik büyüme terörün en büyük panzehiridir kişibaşı milli gelir artıkça insanları refahı artıkça terörde bitecektir Allahın izniyle. böyle bir düşünceden asker sayısının fazla tutulması bana mantıklı gelmiyor

İyi niyetinizden zerre kadar şüphem yok ancak bu yorumunuz fazlaca iyimser olması nedeniyle gülümsetti beni..

Lütfen alınmayın yorumuma
 :)

belki fazla iyi niyetliyim ama demokrasi derken teröriste bölücülere demokrasi değil demokrasinin yanında devletin demir yumruğuda her zaman bölücülerin üstünde olmalı.ama suan bölücüyede demokrasi var masum halkada biraz ayırmamız lazım bu iki kesimi 90 lardaki gibi halkada baskı ancak terörün beslenmesi için zemin yaratır

Şu anda açıkçası siyasi iradenin ne yaptığı pek belli değil..

Zamanında kelimenin tam anlamıyla yüz verdiler,sınır kapısından davul zurnayla giren teröristlerden tutun da Osman Baydemir'in kameralar önünde devlete hass**tir çekmesi,terörist cenazlerini sizin benim vergilerimle alınan ve işletilen ambulanslarla taşıması ve hükümetin sessiz kalması,terör örgütüyle yapılan doğrudan müzakereler,apo iti'nin bu süreçte sözü geçen bir aktör haline gelmesine izin verilmesi ve daha bir çok örnek gösterdi ki siyasi üstünlüğü bdp'nin elinden alabilmek uğruna (özellikle o bölgede) tüm tavizler verildi..Hatta sayın başbakan norveç gezisinde kendisine kürt sorunu diğerek soru soran roj tv muhabirini fırçaladıktan birkaç ay sonra diyarbakır'da toki'nin toplu konut anahtar teslim törenindeki konuşmasında "illa adını mı koymak lazım..evet kürt sorunudur" diYerek kendiyle çelişti ve olaya bakış açısını belli etti aslında..

Şimdilerde ise her ne olduysa,baştan beri burnunun dibinde fink atan,apo ile dağ kadrosu arasında adeta kuryelik yapan avukatlar başta olmak üzere sözde şehir yapılanmasını üstüne gitmeye karar verildi..Peki ne değişti,açılımın neresindeyiz,dün kck'ya ses edilmiyorken şimdi ne oldu da hükümet-devlet birden aslan kesildi ?

İşte bu nedenlerden ötürü ve daha birçok olay nedeniyle ben ülkemizdeki demokrasi tanımının sağlıklı telaffuz edildiğinden ve sağlıklı işlediğinden hiç emin değilim..
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2011, 14:51:27 Gönderen: Hellfire »

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #21 : 24 Kasım 2011, 15:34:30 »
tekrar  düşündümde , allah koRusun olası bir  iç  savaşta  akla  gelebilecek  her  türlü  teknoloji faydasız  kalıyor  , iç  savaşlarda  tek  kurtarıcı  güç  asker  kalıyor   ,  sanırım  tsk  olası bir  iç  savaş  tehditine  karşı  çok  asker bulunduruyor  , malum  iç  savaş koparmak  isteyen çok  şerefsiz  var ,   kabaca  bir  hesap  yaptım  300 bin  askerin  gideri nereden  baksan   5 milyarı  buluyor   , böyle  fazla miktarda  parayı   devlet  bile bile  çöpe  atacak  değilya  ,  sanırım terör  olmasa  asker  sayımız  yarıya  düşer    ,  tehdite  göre  asker  bulunduruyoruz  ,  terörün  bize  maliyeti  ortada  ,  allah  yardımcımız  olsun.

iç savaş çıksa önceden çıkardı bundan sonrada olmaz Allahın izniyle demokrasi ve ekonomik büyüme terörün en büyük panzehiridir kişibaşı milli gelir artıkça insanları refahı artıkça terörde bitecektir Allahın izniyle. böyle bir düşünceden asker sayısının fazla tutulması bana mantıklı gelmiyor

İyi niyetinizden zerre kadar şüphem yok ancak bu yorumunuz fazlaca iyimser olması nedeniyle gülümsetti beni..

Lütfen alınmayın yorumuma
  :)

belki fazla iyi niyetliyim ama demokrasi derken teröriste bölücülere demokrasi değil demokrasinin yanında devletin demir yumruğuda her zaman bölücülerin üstünde olmalı.ama suan bölücüyede demokrasi var masum halkada biraz ayırmamız lazım bu iki kesimi 90 lardaki gibi halkada baskı ancak terörün beslenmesi için zemin yaratır

Şu anda açıkçası siyasi iradenin ne yaptığı pek belli değil..

Zamanında kelimenin tam anlamıyla yüz verdiler,sınır kapısından davul zurnayla giren teröristlerden tutun da Osman Baydemir'in kameralar önünde devlete hass**tir çekmesi,terörist cenazlerini sizin benim vergilerimle alınan ve işletilen ambulanslarla taşıması ve hükümetin sessiz kalması,terör örgütüyle yapılan doğrudan müzakereler,apo iti'nin bu süreçte sözü geçen bir aktör haline gelmesine izin verilmesi ve daha bir çok örnek gösterdi ki siyasi üstünlüğü bdp'nin elinden alabilmek uğruna (özellikle o bölgede) tüm tavizler verildi..Hatta sayın başbakan norveç gezisinde kendisine kürt sorunu diğerek soru soran roj tv muhabirini fırçaladıktan birkaç ay sonra diyarbakır'da toki'nin toplu konut anahtar teslim törenindeki konuşmasında "illa adını mı koymak lazım..evet kürt sorunudur" diğerek kendiyle çelişti ve olaya bakış açısını belli etti aslında..

Şimdilerde ise her ne olduysa,baştan beri burnunun dibinde fink atan,apo ile dağ kadrosu arasında adeta kuryelik yapan avukatlar başta olmak üzere sözde şehir yapılanmasını üstüne gitmeye karar verildi..Peki ne değişti,açılımın neresindeyiz,dün kck'ya ses edilmiyorken şimdi ne oldu da hükümet-devlet birden aslan kesildi ?

İşte bu nedenlerden ötürü ve daha birçok olay nedeniyle ben ülkemizdeki demokrasi tanımının sağlıklı telaffuz edildiğinden ve sağlıklı işlediğinden hiç emin değilim..

+1

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2011, 16:59:46 »
demograsi çok  partili  döneme  geçildi  geçileli hiç bukadar  düzgün  işlememişti  ,  hükümetin  terör  konusundaki  yalnışları hatta  dahada  ileri  giderek  halkına  zulüm  edenleri  (yahudilik ve hıristiyanlık inancı gereği) insan hakları adı altında korumaya  almasının  demograsiyle  bir  bağlantısı  yok  ,   burada  gercek  sıkıntı  avrupanın ipinde  yürümemiz  ,  avrupada  terör  yok  adamların  kanunları  ona  göre şekillenmiş  ve biz  inatla  bunu kendimize  uygulamaya  çalışıyoruz .  iki arada bir  derede  kalmak  diye  buna  denir  ,  avrupamı yoksa  inkilaplarmı  bocalayıp  duruyoruz  , bugün milliyetciliği , halkcılığı ve en  önemlisi laikliği olduğu gibi uygulasak  birçok  sorunla beraber  ırkcılığı  , dinsizliği  hatta din düşmanlığını  ve  en  önemlisi  terörü bitiririz  ama malesef  inkilaplara  bağlı kalamıyoruz.  halkcıyız  diyen  devlet  halkına  kurşun sıkana  avukat  tutuyorsa  ve  bu  adamları  besliyorsa  hatayı  avrupadaki veya israildeki destekcilerde değil  kendisinde  aramalı  , bizim  ceza sistemimize  bakın  doğrudan  hıristiyanların ve  yahudilerin  değiştirdiği  kitaplarındaki  sistemlerle  aynı  ,  kuran  kısas  diyor  ama adamlar  hãlã  gavur  kanununda  diretiyor  , ben bu devlete  daha ne  söyleyim.

Çevrimdışı Zamane

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2011, 17:17:17 »
demograsi çok  partili  döneme  geçildi  geçileli hiç bukadar  düzgün  işlememişti  ,  hükümetin  terör  konusundaki  yalnışları hatta  dahada  ileri  giderek  halkına  zulüm  edenleri  (yahudilik ve hıristiyanlık inancı gereği) insan hakları adı altında korumaya  almasının  demograsiyle  bir  bağlantısı  yok  ,   burada  gercek  sıkıntı  avrupanın ipinde  yürümemiz  ,  avrupada  terör  yok  adamların  kanunları  ona  göre şekillenmiş  ve biz  inatla  bunu kendimize  uygulamaya  çalışıyoruz .  iki arada bir  derede  kalmak  diye  buna  denir  ,  avrupamı yoksa  inkilaplarmı  bocalayıp  duruyoruz  , bugün milliyetciliği , halkcılığı ve en  önemlisi laikliği olduğu gibi uygulasak  birçok  sorunla beraber  ırkcılığı  , dinsizliği  hatta din düşmanlığını  ve  en  önemlisi  terörü bitiririz  ama malesef  inkilaplara  bağlı kalamıyoruz.  halkcıyız  diyen  devlet  halkına  kurşun sıkana  avukat  tutuyorsa  ve  bu  adamları  besliyorsa  hatayı  avrupadaki veya israildeki destekcilerde değil  kendisinde  aramalı  , bizim  ceza sistemimize  bakın  doğrudan  hıristiyanların ve  yahudilerin  değiştirdiği  kitaplarındaki  sistemlerle  aynı  ,  kuran  kısas  diyor  ama adamlar  hãlã  gavur  kanununda  diretiyor  , ben bu devlete  daha ne  söyleyim.

Ülkeyi Kur'an'da yazanlara göre yönetirsen o bildiğin şeriat olur.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2011, 18:43:09 »
mevlana  ne  güzel  söylemiş  ,  ''nekadar bilirsen bil  , bildiklerin karşıdakinin anladığı kadardır''
evet kardeş tamda onu söyledim  ,  hep incilden emirlere  değil  birazda  kurandan  emirlere  önem  verelim  dedim  , ne  olur  yüce  adalet  sistemimi sarsılır ?  kuran kısas  diyor  yani  idam  diyor  incil ise  idamı  yasaklıyor    , apo piçi  devletin benim vergimle  beslediği  yerden  (askerleri öldürün) emrini  vermemesi  için  tek  çözüm kuranın emridir  yani şeriattır  , daha güzel bir  yol biliyorsan  sen  söyle  onu yapalım   yoksa  allahtan  daha  güzel  hüküm  verebileceğine  inananmı  var?

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 24 Kasım 2011, 18:48:25 »

Ülkeyi Kur'an'da yazanlara göre yönetirsen o bildiğin şeriat olur.
eğer şeriat ı tam anlamıyla uygularsanız deil terör bir tane hain düşünen bile kalmaz.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : 24 Kasım 2011, 18:52:21 »
rahmetli  uğur mumcunun  türk tanımı   
Türk vatandaşı ; İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan (anlamayana  açıklayalım papa) ceza yasasına göre cezalandırılan, Alman ceza mahkemeleri usulü yasasına göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişidir.''

ne güzel  tarif  etmiş.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #27 : 24 Kasım 2011, 20:59:41 »
demograsi çok  partili  döneme  geçildi  geçileli hiç bukadar  düzgün  işlememişti  ,  hükümetin  terör  konusundaki  yalnışları hatta  dahada  ileri  giderek  halkına  zulüm  edenleri  (yahudilik ve hıristiyanlık inancı gereği) insan hakları adı altında korumaya  almasının  demograsiyle  bir  bağlantısı  yok  ,   burada  gercek  sıkıntı  avrupanın ipinde  yürümemiz  ,  avrupada  terör  yok  adamların  kanunları  ona  göre şekillenmiş  ve biz  inatla  bunu kendimize  uygulamaya  çalışıyoruz .  iki arada bir  derede  kalmak  diye  buna  denir  ,  avrupamı yoksa  inkilaplarmı  bocalayıp  duruyoruz  , bugün milliyetciliği , halkcılığı ve en  önemlisi laikliği olduğu gibi uygulasak  birçok  sorunla beraber  ırkcılığı  , dinsizliği  hatta din düşmanlığını  ve  en  önemlisi  terörü bitiririz  ama malesef  inkilaplara  bağlı kalamıyoruz.  halkcıyız  diyen  devlet  halkına  kurşun sıkana  avukat  tutuyorsa  ve  bu  adamları  besliyorsa  hatayı  avrupadaki veya israildeki destekcilerde değil  kendisinde  aramalı  , bizim  ceza sistemimize  bakın  doğrudan  hıristiyanların ve  yahudilerin  değiştirdiği  kitaplarındaki  sistemlerle  aynı  ,  kuran  kısas  diyor  ama adamlar  hãlã  gavur  kanununda  diretiyor  , ben bu devlete  daha ne  söyleyim.

Hangi uygulamadan yola çıkarak demokrasinin düzgün işlediğini söyleyebiliriz bir örnek istesem ?
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2011, 21:01:39 Gönderen: Hellfire »