Anket

Bu modeli beğendinizmi?

Çok beğendim
11 (52.4%)
idare eder
5 (23.8%)
beğenmedim
3 (14.3%)
gerçeğine benzemiyor
0 (0%)
Biraz daha çalışmalısın
2 (9.5%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: MBT-2000 Al-Khalid (yeni modelledim)  (Okunma sayısı 20950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: MBT-2000 Al-Khalid (yeni modelledim)
« Yanıtla #20 : 02 Mayıs 2013, 20:39:59 »
Neresi yanlis? Her yazdigim tipatip dogrudur. ABD Bugünlerde Zirhli Birlikleri icin Hafif, Havadan kolay transport edilen ve Radar/Isi signatürü ufak olan Platformlara kaydirmayi planliyor. Gelecegin Savas Meydani sessiz ve ölümcül olacak. Bugünlerde gibi Gürültüyle atilan Mermilerin yarisi bosa gitmeyecek. Her Atis bir imha edilen Düsman Unsuru olacaktir.

Yanlismis.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2013, 20:41:09 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #21 : 02 Mayıs 2013, 20:56:30 »
Bilmediğiniz konularda yorum yapmamaya özen gösteriniz... Burayı okuyan insanlar yanlış bilgileniyorlar...

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2013, 21:11:21 »
Tamam Arkadaslar. Güzel. Egleniyorsunuz eglenin bakalim.

Ama burda Ispatim var:

M1A3 buna benzer birsey olacak

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #23 : 02 Mayıs 2013, 21:20:35 »
Tamam Arkadaslar. Güzel. Egleniyorsunuz eglenin bakalim.

Ama burda Ispatim var:

M1A3 buna benzer birsey olacak

Nedir bu peki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 02 Mayıs 2013, 21:59:27 »
TTB Test Bed Tank diye adlandirmis Amerikalilar ve Rusyanin o önceki Resimde gösterilen olasi yeni Tank Modeline bir Cevapmis. Bence Eger Rusya o Projeyi gercekten Hayata gecirirse ve Maliyeti düsük ve Vurus Gücü yüksek bir otomatik Kuleli Tank üretmeye baslarsa, ABD bu Prototipi Uygulamaya sokacak. Cünkü Abramsin simdiki Agir Kuleli versiyonunun Maliyeti, büyük bir Cihan Harbi icin cok yüksektir. 3ncü Dünya Savasinda Dünyada Tank Sayilari kolaylikla 50.000ini bulacaktir. O Gün icin hem Rusya hemde ABD Maliyeti ve Agirligi ufak Tanklar üretmek isteyeceklerdir. Ancak böyle uzun süren bir Cihan Harbine kalkisabilirler.

Herkes saniyorku Soguk Savas bitti, ama aslinda Ruslar ve Amerikalilar hala Dünyayi sekillediren iki Süper Güctür. ABDnin her savunma Politikasi sadece Rusyayi hedef almaktadir. Hala sadece Ruslar ABDicin bu Dünyada gercek bir Tehdit unsurudur. Gerisi Hikaye.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #25 : 02 Mayıs 2013, 23:06:35 »
Dünya dahada ağır tanklara yöneliyor... Hafif tanklar'ın amacı hem şehir içi savaştaki etkinliği, hemde o tür zırhlı birliklerinizi havadan hızlıca bir noktadan diğer noktaya intikal ettirebiliyorsunuz... Coğrafik avantajlarıda var fakat ağır tankların yeri başka. Mesela hiç bir hafif tankı düşman şehrine sokamazsınız RPG ile leblebi gibi yerler onları... Ağır tanklara takarsın add-on zırhlarını ve ERA zırhlarını gönder içeriye... 3-4 tane sağlam bir atışa dayanır tank... Özellikle Çin'in projeleri üzerinden konuşayım... Yeni nesil bir ağır tank üzerinde çalışıyorlar tank nerdeyse bir 80 ton olacak... Üzerinde bak sadece savunma sistemi olarak söylüyorum... (Add-on veya ERA'dan hariç) Lazer savunma kulesi olacak, Soft-kill, Hard-kill, 12.7mm' silah birde elektronik aksamları var bunun... Ağır tanklara savaş ortamında her zaman ihtiyaç duyulacaktır... Bir kuvveti sırf hafif tanklar ile donatamazsınız... Hafif tanklar nasıl olur mesela mali örneğini araştırabilirsiniz... Fransa'nın öyle bir transporter gücü yoktu hafif tanklarını gönderebildi oda İngiltere ve Amerika desteği ile...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #26 : 02 Mayıs 2013, 23:09:02 »
Otomatik doldurucunun tercih edilmemesinin sebepleri var Altay'da... Kuvvet manuel'i gerek görmüş... Ki bencede manuel iyidir...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #27 : 03 Mayıs 2013, 00:10:31 »
İyi de bu sistem yeni birşey değil ki?

Mesela Ürdün'ün Challenger 1 şaşisi üzerine yerleştirdiği Falcon insansız kulesi var. Fakat bu geleceğin ana muharebe tankları için olmazsa olmazı olmayacak. Daha ziyade hafif zırhlılar için daha fazla kullanılan bir sistem olacak. Bizim de insansız kulelerimiz var. FNNS ve Otokar'ın bu konuda çalışmaları var. Havadan taşınabilen hafif tanklar, hafif zırhlı muharebe araçları var. Uzunca bir süre var olmaya devam edecekler de...

Günümüzde gelişen füze teknolojisi ve savaşların kent ortamına kayması nedeniyle tankların önemi azaldı. Suriye tanklarının halini görüyoruz son günlerde. Bu nedenle orduların envanterinde tank sayıları eskiye oranla daha da azaldı. Olası bir üçüncü dünya savaşında da tank sayıları artmayacaktır. Buna paralel olarak saldırı helikopterlerinin sayıları artacaktır. Bütün gelişmeler de bunu gösteriyor zaten.

Mesela ALTAY tankında 4 mürettebat var. Komutan, nişancı, doldurucu ve şoför. TSK otomatik doldurucu istemiyor. Kendine göre nedenleri var. Ek ağırlık istemiyor. Otomatik doldurucu bozulunca cephenin ortasında tankın yolunacak kaz gibi kalmasın istiyor belki.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 03 Mayıs 2013, 00:51:08 »
Bu Tanklar yeni bir Fikirin Ürünü degilki. Ta Soguk Savastan kalma bir Fikir. Benim size anlatmaya calistigim Soguk Savas nerden bittiyse, Sicak 3ncü Dünya Savasi oradan devam edecektir. Iki Tarafinda Planlari 20 Senedir Hazir bekliyor. Yarin Uygulamaya sokulacagi bence kesin.

Agir Tanklar sadece Irak gibi, Iran gibi Ülkelere karsi etkili olabilir. Ufak devletleri ezmeye iyidir Abramslar ve Leopardlar. Ama acik bir Dünya harbinde ve karsi tarafin Tank avlama Kabiliyeti yüksek olursa, Bugünün Abrams Tanklari hantal kalir ve cabuk avlanirlar. 8 Milyon Dolarlik bir Tank Modeli ile Dünya Harbine cikilmaz. ABD olasi bir Dünya Savasinda Üretimini otomatik Kuleli, düsük maliyetli Modele yönlendirir. 4 Mürettebat yerine 3 kullanirsan ve bu Tanktan temsil 5.000 - 10.000 tane üretirse, o bos kalan Askeri baska yerde Kullanabilir. Zaten en büyük SIKINTIYI iki tarafta azalan Insan Kaynagindan cekecek. Insanligin büyük muhtemelen SON Cihan Harbi inanilmaz derecede kanli olacaktir. Iki Tarafinda elinde ney varsa kullanilacaktir, öyle Savas Sucuymus felanmis fismanmis kimsenin umrunda bile olmayacak. Soguk Savasin Mimarlari Dünyaya 20 Sene sans tanidi ama Insanlik bu Sansi kullanmadi. Birlesmis Milletlerin sadece Güce taptigini ve Adaleti saglayamadigini herkes görmüstür.

Cinlerin Projesinden daha duymadim ama 80 Tonluk bir Tanki Sehir Savasina sokmak sacmalik gibi geliyor. Ancak kendi Birliklerinin yollarini tikar arizalaninca. Iki büyük Tarafinda Taktigi Vur ve devamli Hareket et olacak. Devamli Hareket icinde birbirlerini harcayacaklar. Sehirlerde Tas üstünde Tas kalmayacak.

Altay Tankina deginmek istemiyorum fazla, ama benim Fikrim ne Stratejik anlamda nede Teknoloji anlamda bu Tank bize gelecek büyük Savaslarda pek birsey katamaz. Buna yetistirecek Yakiti nerden bulcaz? Biz Rusyadan Enerji satin alan bir Nato Uydusuyuz. Bu Savaslar bizi asar.

Tanklarin Önemi azalmaz, sadece Rolleri degisir. ABD Tanklari Bugün Emperyalizmin Planörleridir. Yarin ise basic Asset, yani basit Savas Malzemesi olacaklar yeniden.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #29 : 03 Mayıs 2013, 00:58:32 »
Abramslar Körfez savaşında bile etkili olmadılar ki tankların önemi azalmaz diyorsun. Tank devri kapandı. Ağır ve hantal araçlar günümüz savaşlarında açık hedef olmaktan öteye gidemiyor. 2. dünya savaşındaydı onların önemi. Kütle halinde düşmana saldırıp cepheyi yarıyorlardı. Artık savaşlar otlaklarda, yaylalarda değil. Minik kasabalarda da değil. Binlerce insanın yaşadığı, her köşesinden bir tanksavar roketin fırlatılabileceği büyük kentlerde. 3. dünya savaşı soğuk savaşın bittiği yerden başlayamaz artık. Çünkü soğuk savaş sonrası savaş taktikleri de değişti. Artık tanklar değil, hava üstünlüğü önemli.