Gönderen Konu: ÇAFRAD (Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar) Projesi  (Okunma sayısı 57199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: ÇAFRAD (Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar) Projesi
« Yanıtla #80 : 15 Temmuz 2020, 18:46:08 »
Şunun için sordum hocam , sadece gemiler çin konuşuyorum;

Gemiden soğuk fırlatma yapılan  dikey bir atış sistemi devar mı?
Örneğin Rus P-800 Onyx gemisavar füzesi karadan soğuk fırlatma ile atılıyor. Rus donanmasında gemiden soğuk fırlatma ile de fırlatılan füzeler var mı?
Yani belki biz gemilerimizde Sage'nin atış testlerine başladığı soğuk fırlatma sistemini kullanabilir miyiz?

Yani sıcak ve soğuk fırlatma birbirlerinin alternatifi fırlatma sistemleri diye anladım ben. Yanılıyorsam belirgin.
Ruslar daha çok karada bu soğuk fırlatmayı kullanıyor acaba gemilerde de olur mu diyorum?

Rusa hiç gitme al sana İngiliz camm füzesi , type 23 gemisinden cold launch vls'lerden atılıyor ;

Error 404 (Not Found)!!1
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 15 Temmuz 2020, 23:09:20 »

Örneğin Rus P-800 Onyx gemisavar füzesi karadan soğuk fırlatma ile atılıyor. Rus donanmasında gemiden soğuk fırlatma ile de fırlatılan füzeler var mı?
Yani belki biz gemilerimizde Sage'nin atış testlerine başladığı soğuk fırlatma sistemini kullanabilir miyiz?

Yani sıcak ve soğuk fırlatma birbirlerinin alternatifi fırlatma sistemleri diye anladım ben. Yanılıyorsam belirgin.
Ruslar daha çok karada bu soğuk fırlatmayı kullanıyor acaba gemilerde de olur mu diyorum?

Rusa hiç gitme al sana İngiliz camm füzesi , type 23 gemisinden cold launch vls'lerden atılıyor ;

Error 404 (Not Found)!!1

Hocam tam istediğim video , Teşekkürler.

Mdas prototipi sergilendi dediniz ama sage de milli soğuk atım sistemi için atış testlerine başlamış.

Atmaca zaten yatay seyir izlemesi gereken bir füze soğuk atıma gerek yok dediniz ama acaba ;
bizimkiler Siper,G-40,gezgin,asroc vb. füzeleri gemilerden soğuk atım sistemi ile göndermeyi planlıyor olabilirler mı?

Hocam şunu merak ediyorum , bilmediğimden soruyorum. Milli gemilerimiz de  sıcak fırlatma yerine soğuk atım sistemi kullanmak , gemilerin farklı yerlerinde kullanılmak suretiyle bize avantaj sağlar mı?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 16 Temmuz 2020, 01:11:17 »

Error 404 (Not Found)!!1

Hocam tam istediğim video , Teşekkürler.

Mdas prototipi sergilendi dediniz ama sage de milli soğuk atım sistemi için atış testlerine başlamış.

Atmaca zaten yatay seyir izlemesi gereken bir füze soğuk atıma gerek yok dediniz ama acaba ;
bizimkiler Siper,G-40,gezgin,asroc vb. füzeleri gemilerden soğuk atım sistemi ile göndermeyi planlıyor olabilirler mı?

Hocam şunu merak ediyorum , bilmediğimden soruyorum. Milli gemilerimiz de  sıcak fırlatma yerine soğuk atım sistemi kullanmak , gemilerin farklı yerlerinde kullanılmak suretiyle bize avantaj sağlar mı?

İlk sorduğun şey için bekleyip görmekten başka çare yok.

İkinci sorduğun şey içinde ufak ve sonradan ekleme yapılacak gemiler için evet ama Tf-2000 boyutunda gemiler için hayır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 16 Temmuz 2020, 06:55:52 »
Teşekkür hocam.  Bekleyip göreceğiz o halde.

Ben İ sınıfında mdas'ın kullanılmamasını ve Sage'nin bu kadar önemli proje yürütürken soğuk atım testlerine başlamasından hareketle bizimkilerin bir sürpriz yaparak yerli milgem korvet ve İ sınıfı gemilerde milli soğuk atım sistemini kullanabileceklerini düşünüyorum.  Tıpkı İngiliz type23 fırkateynlerindeki hss füzeleri gibi.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 16 Temmuz 2020, 08:27:45 »
Teşekkür hocam.  Bekleyip göreceğiz o halde.

Ben İ sınıfında mdas'ın kullanılmamasını ve Sage'nin bu kadar önemli proje yürütürken soğuk atım testlerine başlamasından hareketle bizimkilerin bir sürpriz yaparak yerli milgem korvet ve İ sınıfı gemilerde milli soğuk atım sistemini kullanabileceklerini düşünüyorum.  Tıpkı İngiliz type23 fırkateynlerindeki hss füzeleri gibi.

Aman kalsın soğuk atımı, birim alanda 64 füze atabilecekken neden 36-48 füzeye razı olalım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 16 Temmuz 2020, 09:08:23 »
O zaman bu soğuk atım daha çok karadan atılacak füze sistemleri içinĺ düşünülüyor galiba.
%10 menzil artışı az değil gibi

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 16 Temmuz 2020, 09:10:38 »
Sanırım dıcak atımda, bir tüpden farklı boyutlarda füze atma imkanı var. Bu durum soğuk atımda var mı? Ben görmedim.

Bu imkan önemli çünkü en azından, hava savunmada menzile göre büyük küçük füze yerleşiminde küçüklerden fazla füze yerleştirerek savunma kabiliyeti artırılır.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 16 Temmuz 2020, 10:21:10 »
Sanırım dıcak atımda, bir tüpden farklı boyutlarda füze atma imkanı var. Bu durum soğuk atımda var mı? Ben görmedim.

Bu imkan önemli çünkü en azından, hava savunmada menzile göre büyük küçük füze yerleşiminde küçüklerden fazla füze yerleştirerek savunma kabiliyeti artırılır.

Yok ne yazıkki

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 10 Ocak 2021, 00:08:15 »
Alıntı
KunteperCanavarı

ÇAFRAD Faz-2 projesi(üretim) için her şey hazırmış.
https://sadfor.savtera.org/index.php?topic=204.90

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ÇAFRAD Çok Amaçlı Faz Dizinli Radarı.
« Yanıtla #89 : 24 Mart 2021, 18:37:02 »
Alıntı