Gönderen Konu: Heronlar Artık Bakım İçin İsraile Gitmeyecek  (Okunma sayısı 16188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Heronlar Artık Bakım İçin İsraile Gitmeyecek
« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2011, 11:40:35 »
slm ayni zamanda ordumuzda mason da vardir mesela 28 subat doneminde gatanin basindaki komutan da masondu.
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2011, 11:51:24 »
Yukarıda okuduklarım şahsi fikirleriniz mi elinizde kaynak kanıt vs var mı, yoksa belki de hayatınızda görmediğiniz o insanları böyle ağır şeylerle itham mı ediyorsunuz??

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2011, 12:01:09 »
Yukarıda okuduklarım şahsi fikirleriniz mi elinizde kaynak kanıt vs var mı, yoksa belki de hayatınızda görmediğiniz o insanları böyle ağır şeylerle itham mı ediyorsunuz??

+1

8 - Yargıda veya soruşturmada olan bir dava veya konuyla ilgili olarak, adaletin sağlanması çalışmalarını olumsuz yönde etkileyecek, herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddiaların ve söylemlerin site içerisinde dile getirilmesine izin verilmez.

Ayrıca aynı şekilde kişi ve kurumlar hakkında herhangi bir kanıta, belgeye dayandırılmamış iddialara ve söylemlere yer verilmemektedir.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2012, 21:21:20 »
savunma sanayine 5 tl yatirim=istihparata 1 tl yatirim
herhangi kurumda curuk elmalar olabilir o curuk elmalari ihsa etmek o kurumlari karalamak yada asimetrik savas acmak demek degildir.
ornek olarak emniyetde kac tane polis yasa disi islerde(tecavuz uyusturucu dayak) gorevden alindilar simdi emniyet gibi bir kurumda bu curuk elmalari ortaya cikarmak polise karsi asimetrik savas mi? Herhalde diger ulkelerin ajanlari milli egitim bakanligi ve koy isleri genel mudurlugu gibi kurumlarda sizacak hali yok, tsk icinde olmasi gayet normal ama hic hos degil onun icin istihparati kesinlikle boslamamliyiz......

SAYGILAR..........

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2012, 19:06:38 »

Mynet Haber > Güncel Haberler > İsrail'e İHA'lar iade edilecek
Mynet haber bugün 4,925,315 kişi, bu haber 17,383 kişi tarafından okundu.
«Önceki Haber
Sonraki Haber»

İsrail'e İHA'lar iade edilecek
İsrail'e İHA'lar iade edilecek
Terörle mücadelede hayatî önem taşıyan insansız hava araçlarında (İHA) Türkiye’nin yüzü bir türlü gülmüyor.
Güncelleme:27 Ekim 2012 17:07

Terörle mücadelede hayatî önem taşıyan insansız hava araçlarında (İHA) Türkiye’nin yüzü bir türlü gülmüyor.

Heron'lardan yeterli verim alınamamış, ANKA projesindeki gecikme ise Ankara'yı zor duruma düşürmüştü.
Reklam

Şimdi de İsrail'den 2008'de alınan 3 Aerostar geri gönderilecek. İsrail'in yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle 3 aracın sözleşmesi feshedilecek. Aerostar'lardan biri daha önce düşmüştü. Diğer ikisi ise teknik sorunlardan dolayı terörle mücadelede etkin biçimde kullanılamıyor.

Zaman gazetesinden Emre Soncan'ın haberine göre; iç güvelik harekât bölgesinde şu anda terör örgütüne yönelik operasyonlarda istihbarat toplamak için Heron, Aerostar ve Türk yapımı mini İHA'lar kullanılıyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından üretilen ANKA projesinde ise seri üretimin tamamlanmasının 2 yılı bulacağı kaydediliyor. Fakat TUSAŞ'ın elindeki prototiplerin acil ihtiyaç nedeniyle deneme uçuşlarını Batman'da yaparak operasyonlara katılabileceği ifade ediliyor. Yine İsrail'den alınan 10 adet Heron'dan ise yalnızca 3'ü aynı anda uçabiliyor. Çünkü Türkiye'nin elinde yalnızca bir yer kontrol istasyonu var. İsrail'den yenileri talep edildi ancak Mavi Marmara krizinin ardından gerilen ilişkiler, bu isteğin reddedilmesine sebep oldu. Türkiye, Heron'ları almadan önce 2008 yılında İsrail'den 'taktik' kategorisinde üç adet insansız hava aracı istedi. Bu araçlara 15 milyon dolar ödendi. Terörle mücadele için Batman'da konuşlandırılan Aerostar adlı bu araçlar, 18 bin feet (5400 metre) irtifada görev yapıyor, saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyordu.

Zaman'da yer alan habere göre; Aerostar, üzerindeki data link aracılığıyla 200 kilometre uzaklıktaki komuta kontrol merkezine anında görüntü aktarabiliyordu. Fakat bu araçlardan verim alınamıyor. İsrail'den yeterli teknik desteğin gelmediği belirtiliyor. Sözleşmenin feshedilmesi ve İHA'ların İsrail'e geri gönderilmesinin ardından ödenecek cezalarla ilgili henüz net bir bilgi yok.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 30 Ekim 2012, 20:12:58 »
Haber hatalı.İsrailden kiralanan 3 adet Aerostar taktik İHA kira süreleri dolduğu için geri gidiyorlar hepsi o.Heronlarla iligili bir durum yok yani.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 30 Ekim 2012, 20:18:01 »
Hatalı değil, sadece yönlendirmeli. İşlerine nasıl gelirse öyle...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2012, 20:05:32 »
Ben okuduğum haberi olduğu gibi naklettim elçiye zeval olmaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 31 Ekim 2012, 20:09:26 »
Ben okuduğum haberi olduğu gibi naklettim elçiye zeval olmaz.

Forum kuralları gereği eklediğiniz haberlerin kaynağını belirtmek zorundasınız. Bu kaynak bir internet sitesi ise ilgili bağlantının linkini mesajınızda belirtmelisiniz. Bu konuda daha önce defalarca sizi uyarmıştım, bir uyarı daha olmayacak.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 03 Kasım 2012, 10:32:45 »
Yazının başını okudunuzsa yazının mynet haberden alındığını görürsünüz ayrıca uyarmayın gereken ne ise yapın kimseye minnet etmem.