Gönderen Konu: Vatan Gazetesi Yazarı Yiğit Bulut, NATO Genel Sekreteri hakkında ağır konuştu  (Okunma sayısı 3613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
"Şerefsiz Rasmussen!"
Vatan Gazetesi Yazarı Yiğit Bulut, NATO Genel Sekreteri hakkında ağır konuştu

16.04.2009 09:49
HABERTÜRK'te Erdoğan Aktaş yönetimindeki Kim Haklı? programında Türkiye'nin Batı ile ilişkileri tartışıldı.

Karikatür krizi ve Roj TV nedeniyle NATO Genel Sekreterliği'ne karşı çıkılan Rasmussen için Yiğit Bulut sert ifadeler kullandı. Hz. Muhammet'e hakaret içeren karikatürler için "ifade özgürlüğü" yorumu yapıldığını anımsatan Bulut, "Ben de şimdi ifade özgürlüğümü kullanıyorum: Rasmussen gibi şerefsiz NATO Genel Sekreteri oldu. İfade özgürlüğümü kullandım, bana bu hakkı Rasmussen verdi. Batının çifte standardını göstermek için yaptım. " dedi.

Programda ayrıca Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ümit Zileli, Taraf Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ve Canan Barlas söz aldı.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=140892&cat=160&dt=2009/04/16

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yiğit Bulut kime 'şerefsiz' dedi?
16 Nisan 2009 Perşembe 11:17
Vatan gazetesi yazarı Yiğit Bulut canlı yayında öfkesine hakim olamadı. Şerefsiz kelimesi ağzından çıktı! Peki bu laf kimeydi?

GAZETECİLER/ AB müzakereleri Yiğit Bulut ve Rasim Ozan Kütahyalı'yı karşı karşıya getirdi. Kütahyalı'nın bildik tavırlarıyla Bulut'u AB konusunda eleştirmesi, taraflar arasında tartışmayı alevlendirdi. Programda AB'nin Türkiye'ye çifte sıtandart uyguladığını iddia eden Bulut, Rasmussen'e ise "şerefsiz" diye seslendi!

Yiğit Bulut, AB konusunda yine hızını alamadı Rasmussen'e şerefsiz dedi! Habertürk'te Erdoğan Aktaş'ın hazırlayıp sunduğu "Kim Haklı?" adlı programda Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un basın toplantısındaki sözleri tartışıldı.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programındaki sözleri nedeniyle dayak yiyen Taraf gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile Yiğit Bulut arasında yer yer Avrupa Birliği müzakareleri nedeniyle tartışmaların yaşandığı programda bir ara sinirlerine hakim olamayan Bulut, NATO Genel Sekreterliği görevine getirilen Danimarka eski Başbakanı Rasmussen'e kızdı.

BAŞBUĞ'UN SÖZLERİ YETERSİZ

Org. Başbuğ'un konuşmasındaki bazı hususlara katılmadığını açık bir dille dile getiren Bulut, oldukça akademik bir dille yazılmış konuşma metninde yer alan bazı alıntıların kendisini tatmin etmediğini ifade etti.

İşte Bulut'un sözleri şöyle;

"Şu anda Türkiye'de bir etnisite sorunu yoktur. Avrupa Birliği inatla Almanya'nın Fransa'nın tanımadığı etnisiteyi Türkiye'ye dayıyor. Amaç gerçek üyelik değil, amaç Türkiye'ye yukarıdan baskı yapmak, Türkiye'yi dağıtmaktır. Aynı şekilde biz burada etnisiteyle uğraşıyoruz, Kürtler mi var Aleviler mi var diye öte yandan ise Gümrük Birliği adı altında bizim fonlarımızı, mal varlıklarımızı emiyor. Bugün Türkiye bankaların yüzde 51'i Avrupa Birliği menşeeli bankalara geçti.

"PKK'DAN DAHA TEHLİKELİ"

Baktığınız zaman bir ülkenin bankaları o ülkenin genetik kodudur. Bankacılık sektörü eğer para pompalamassa o ülkere reel sektör durur. Bugün Genelkurmay Başkanlığı şunu da söylemesi gerekiyor. Türkiye'de bankacılık sektörünün yüzde 51'in başka ülkelerinin eline geçmesi PKK'dan daha tehlikelidir, orda ve uzun vadede.

Baktığınız zaman ülkede rafineri kalmamış, demik-çelik sektörü kalmamış, ülkede GSM şirketi kalmamış, ülkede telekom sektörü kalmamış hala konuşuyoruz. Biz buradayız biz buradayız diye!

"RASMUSSEN'E KÜFÜR ETTİ"

Bir şey daha söyleyeceğim. Rasmussen Hz. Muhammed'e, Peygamberimize küfür ettikleri zaman ne dedi? İfade özgürlüğü dedi değil mi? Bende şimdi ifade özgürlüğümü kullanıyorum. Rasmussen gibi bir şerefsiz, NATO Genel Sekreteri oldu Türkiye'nin itirazına rağmen. Rasmussen verdi bana bu hakkı. Rasmussen verdi bunu bana. Eğer Hz. Peygambere küfür edene ifade özgürlüğü denildiyse, ben de aynı hakkı kullanıyorum. Bakın Batı'nın çifte standardı bu! Bunu göstermek için yaptım.
http://www.gazeteciler.com/yigit-bulut-kime-serefsiz-dedi-news1252.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
helal olsun yiğit bulut'a

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Yiğit Bulut gibi Vatanseverler çoğalsa sorun olmayacak..

Buyrun Dinleyiniz...

[youtube=640,505]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qylDGdiyxDA&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qylDGdiyxDA&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2009, 23:14:54 Gönderen: Subutay »

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
Gerçekten gerek konuşmalarıyla gerekse fikirleriyle takdir ettiğim biri.Herkes bu kelimeleri canlı yayında kullanamaz diye düşünüyorum.