Gönderen Konu: İngiltere ile savunma işbirliği kapıda  (Okunma sayısı 22575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
Ynt: İngiltere ile savunma işbirliği kapıda
« Yanıtla #160 : 25 Ocak 2023, 00:02:08 »
İngilizlerin o kadar tranche 3a uçağı var mı ki bize satacak ?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #161 : 25 Ocak 2023, 00:33:46 »
Benim bildiğim Türkiye bu kadar uçağı gemiyi bu kadar para verip te alırsa istek listesi ile burnundan getirtir satan adamların.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #162 : 25 Ocak 2023, 04:14:42 »
İngilizlerin o kadar tranche 3a uçağı var mı ki bize satacak ?
Tranche 3A dediğiniz uçak Tranche 4 diğer adıyla. Almanlar ilk partiyi 2025’den sonra almaya başlayacaklar. Yani daha kimsede yok bu uçak. İngilizlerin elinde 40 adet Tranche 3 var en yeni versiyon olarak.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #163 : 25 Ocak 2023, 17:24:52 »
Ben de onu belirtmek istedim, olmayan bir uçak için kendi kendimize gelin güvey oluyoruz, bu versiyondaki uçakları alabilmek için en az blok 70 ler kadarbeklememiz gerkecek, muhtemelen acil alabileceklerimşz modrnize edilmiş tranche 1 ler olur

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #164 : 25 Ocak 2023, 21:36:21 »
Ben de onu belirtmek istedim, olmayan bir uçak için kendi kendimize gelin güvey oluyoruz, bu versiyondaki uçakları alabilmek için en az blok 70 ler kadarbeklememiz gerkecek, muhtemelen acil alabileceklerimşz modrnize edilmiş tranche 1 ler olur
Aynen.
Yeni uçak alımı uzun iş. Tranche 1’leri 2+ ‘a modernize edip üzerine yeni MK2 EScan Aesa radarını da takıp kullanırız. Ellerinde 50+ uçak var emekliye ayrılacak Tranche1 olarak.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #165 : 26 Ocak 2023, 17:32:53 »
Aynen.
Yeni uçak alımı uzun iş. Tranche 1’leri 2+ ‘a modernize edip üzerine yeni MK2 EScan Aesa radarını da takıp kullanırız. Ellerinde 50+ uçak var emekliye ayrılacak Tranche1 olarak.
  Şu an 53 T1 leri mevcut üstad.Elimize çabucak uçak geçmesini istiyorsak bunları açık kaynak koduyla alıp AESA radar ve yerli Göktuğ serisi füzelerle donatırsak işimizi fazlasıyla görür.Ancak bazı kaynaklarda ECRS Mk1 AESA radarının T2 kerden itibaren uygulandığı yazıyor.Captor-E Mk0 uygulanabilirse gene iyidir.Keza bizim Murad AESA! Katar'ın EF-2000 T3 lerinde Captor-E Mk0 mevcut.Aslında Katar'la iyi ilişkiler göz önüne alınırsa sipariş verdikleri 24 uçağın 12 tanesi Türk Hava Kuvvetlerine kaydırılabilir.Yine İngiltere envanterinden bir 12 adet de 2.el T3 istenebilir.Böylece 24 uçaklık yani bir filo modern bir hava gücü acil şekilde oluştuurulmuş olur.Bir tandan 30 kadar T1 alınıp bir kısmı modernize edilirken bir kısmı eğitim için kullanılırken aynı anda 2 filo da son versiyon T4 siparişi verilir.Bakalım gelişmeler nasıl olacak ama bu uçaklar F-16 Block70 den bağımsız şekilde mutlaka alınmak zorunda hava üstünlüğünü MMU gelene kadar kaybetmek istemiyorsak
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2023, 18:15:22 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #166 : 26 Ocak 2023, 19:13:21 »
Aynen.
  Şu an 53 T1 leri mevcut üstad.Elimize çabucak uçak geçmesini istiyorsak bunları açık kaynak koduyla alıp AESA radar ve yerli Göktuğ serisi füzelerle donatırsak işimizi fazlasıyla görür.Ancak bazı kaynaklarda ECRS Mk1 AESA radarının T2 kerden itibaren uygulandığı yazıyor.Captor-E Mk0 uygulanabilirse gene iyidir.Keza bizim Murad AESA! Katar'ın EF-2000 T3 lerinde Captor-E Mk0 mevcut.Aslında Katar'la iyi ilişkiler göz önüne alınırsa sipariş verdikleri 24 uçağın 12 tanesi Türk Hava Kuvvetlerine kaydırılabilir.Yine İngiltere envanterinden bir 12 adet de 2.el T3 istenebilir.Böylece 24 uçaklık yani bir filo modern bir hava gücü acil şekilde oluştuurulmuş olur.Bir tandan 30 kadar T1 alınıp bir kısmı modernize edilirken bir kısmı eğitim için kullanılırken aynı anda 2 filo da son versiyon T4 siparişi verilir.Bakalım gelişmeler nasıl olacak ama bu uçaklar F-16 Block70 den bağımsız şekilde mutlaka alınmak zorunda hava üstünlüğünü MMU gelene kadar kaybetmek istemiyorsak

EF bizim envantere girdikten sonra, çatışma anında Katar uçakları meselesi boyama kadar kolaydır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #167 : 26 Ocak 2023, 22:17:48 »

British Aerospace, Warton'dan 27 Ekim 1985 Pazar günü, EAP (Deneysel Uçak Programı) son montajından çekilen fotoğraflar...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #168 : 27 Ocak 2023, 23:16:20 »
Arda Mevlutoğlu: "Harekât bağımsızlığı" ve "yerli ve milli" diyerek çıktığımız yolda bir ülkeden (ABD) bağımsızlığı kısmen kazanıp (Typhoon'da ABD kaynaklı teknoloji ve sistemler var), dört ülkeye birden bağımlı hale gelmiş oluruz.
Ama uçak çok iyi, ona diyecek bir şey yok. Uçak iyi ama.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #169 : 28 Ocak 2023, 00:12:23 »
    Yahu bunlar biliniyor zaten.Kendin bir silah sistemini üretmediğin sürece bağımlısın bu bir gerçek.Ama ne yapalım üretene kadar ihtiyacını dışardan karşılamak zorundasın.Dışarıya bağımlılık söz konusuysa da kaynakları çeşitlendirmek en mantıklısı.Tek kaynağa bağımlı olduğunda adam sana bir ambargo koydu mu apışıp kalıyorsun ortada.Artık abd hegemonyasını kırmanın zamanı geldi de geçiyor.Üstelik uçak oldukça iyi dediği gibi hava üstünlüğü konusunda F-16 eline su dökemez EF-2000 lerin ve bizim bu tür bir uçağa ihtiyacımız var.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2023, 00:13:14 Gönderen: Hyperspace »