Gönderen Konu: İngiltere ile savunma işbirliği kapıda  (Okunma sayısı 22783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: İngiltere ile savunma işbirliği kapıda
« Yanıtla #70 : 20 Ocak 2023, 10:59:40 »
SKYWOLF Hocam ben yıllardır İngiltere-İtalya-İspanya üzerine yoğunlaşalım diyorum ya... Bize niye övgü yok

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #71 : 20 Ocak 2023, 11:31:37 »
SKYWOLF Hocam ben yıllardır İngiltere-İtalya-İspanya üzerine yoğunlaşalım diyorum ya... Bize niye övgü yok

Sen baş tacımızsın.
Al sana da bir tane daha ateşliyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 20 Ocak 2023, 11:58:29 »
Teşekkürler

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #73 : 20 Ocak 2023, 12:06:36 »
Fransa ile İngiltere arasındaki tarihi yarışın biraz yansımaları var. Fransa Yunanistan ortaklığında Türkiye'yi sıkıştırması üstelikte bunu Doğu Akdeniz'de hakimiyet alanı dayatması olarak yapması meydanı Fransa ya terk edemeyecek İngiltere'yi harekete geçirdi. Fransa Yunanistan'ı denge bozacak şekilde uçak gemi temin ederse İngiltere de buna aynı şekilde uçak ve gemi ile karşılık verir. Üstelik AB yayılmacılığı yanı da var  AB den ayrılmış bir İngiltere hem Fransa ile tarihi kavgasını verirken hem AB ile de benzer menfaat endişesini yaşıyor. Tabi 21 yy ın didişmesi böyle olur bir birlerine dalacak halleri yok. Velhasıl Türkiye büyük mühim bir ülke biri pislik yaparsa başkası tarafımıza geçer. Benzer bir dayanışma kuvvetle İtalya ve kısmen İspanya içinde yakalanabilir. Amarika da burada Türkiye'nin dışlanmışlığına kuşu hepten kaçırmamak adına İngiltere eli ile bir çemberde tutma getirilmesine olumludur mutlaka.

İngiltere yi biz bu güne kadar hiç iyi kullanamadık. Liberal yapısı ile İngiltere çok faydalı olabilecek paylaşıma açık olabilecek faydalı bir ülkededir.

Bir beğeni de ben ateşledim.Bence de yeterince faydalanamadık.Özellikle motorlar konusunda gerekli iş birliği yapılabilirdi.Mesela T929 için RTM322 kullanabilirdik Ukrayna'nın eski sovyet motoru yerine.Ya da Fırtına Obüslerinde Perkins motorları kullanılabilirdi.Altay tankı için de bu 1200 hp'lik motor üzerinden geliştirme masrafları üstlenip birşeyler yapılabilirdi belki...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 12:07:43 Gönderen: Bürküt »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 20 Ocak 2023, 12:54:15 »
Atomum  olsun  depoda dursun istemeyenler gitsin abdye

gelelim konuya  uzun bacakli ingilizlere güven olmaz

fransaya karsi nüklerimiz olmazi gerekir cünkü karsimizda  nükler ülke fransa var

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 20 Ocak 2023, 13:43:15 »
Fransa ile İngiltere arasındaki tarihi yarışın biraz yansımaları var. Fransa Yunanistan ortaklığında Türkiye'yi sıkıştırması üstelikte bunu Doğu Akdeniz'de hakimiyet alanı dayatması olarak yapması meydanı Fransa ya terk edemeyecek İngiltere'yi harekete geçirdi. Fransa Yunanistan'ı denge bozacak şekilde uçak gemi temin ederse İngiltere de buna aynı şekilde uçak ve gemi ile karşılık verir. Üstelik AB yayılmacılığı yanı da var  AB den ayrılmış bir İngiltere hem Fransa ile tarihi kavgasını verirken hem AB ile de benzer menfaat endişesini yaşıyor. Tabi 21 yy ın didişmesi böyle olur bir birlerine dalacak halleri yok. Velhasıl Türkiye büyük mühim bir ülke biri pislik yaparsa başkası tarafımıza geçer. Benzer bir dayanışma kuvvetle İtalya ve kısmen İspanya içinde yakalanabilir. Amarika da burada Türkiye'nin dışlanmışlığına kuşu hepten kaçırmamak adına İngiltere eli ile bir çemberde tutma getirilmesine olumludur mutlaka.

İngiltere yi biz bu güne kadar hiç iyi kullanamadık. Liberal yapısı ile İngiltere çok faydalı olabilecek paylaşıma açık olabilecek faydalı bir ülkededir.
+1

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 20 Ocak 2023, 17:04:35 »
Atomum  olsun  depoda dursun istemeyenler gitsin abdye

gelelim konuya  uzun bacakli ingilizlere güven olmaz

fransaya karsi nüklerimiz olmazi gerekir cünkü karsimizda  nükler ülke fransa var

Fransa önce içindeki Müslüman Fransız sorunuyla başetsin. Adamlarda hızla müslümanlık etkisi artıyor tabi paralelinde de yabancı düşmanlığı

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 20 Ocak 2023, 18:24:57 »
Fransada müslümanlar cok olsada yok ederler

bunlar cezayirde isledikleri suclari bir zaman kabül  etmediler

avrupanin cogu ülkesi sömürücüdür  bunlara karsi silah sanayin güclü olmasi gerekir

bunlar silahdan anlar baska bir seyden degil

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 20 Ocak 2023, 20:42:32 »
https://www.navyrecognition.com/index.php/naval-news/naval-news-archive/2023/january/12732-tuerkiye-reportedly-in-talks-to-acquire-3-type-23-duke-class-frigates-from-uk.html

Bu habere göre en az 3 adet istiyormuşuz. Hadi hayırlısı diyelim. Bu ihtiyaçları önceden öngörmüş ve ona göre hareket etmişlerdir. Değil mi ???

https://www.middleeasteye.net/news/turkey-uk-massive-arms-deal-planes-ships-tank-engines

Eski ne varsa işte... Arada da tank motoru vb ortaya karışık.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 20:44:11 Gönderen: Türkay »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 20 Ocak 2023, 20:55:47 »
Türkiye, İngiltere ile 10 milyar dolarlık silah alımı için masada

Masada müzakere edilen sistemler şöyle:

💢Eurofighter Typhoon savaş uçakları
💢C-130J nakliye uçakları
💢Type 23 firkateynleri
💢M60 muharebe tankı modernizasyonu

Bu alımlar eğer ki arkasından MMU motoru müjdesi
gelmezse ihanet olur.
Ben inanmıyorum bu habere...

Ben hâlâ RR'nin motor vereceğine inanmıyorum sadece zaman kaybediyoruz...Bu Type-23 işi de diğer alımlarda bu oylamanın bir parçası

Bu motor işi oligarşik bir yapının kontrolünde ..Batı uygarlığı onaylamazsa ki onaylamayacak Türkiye'ye RR'nin motor teknolojisi satmasına asla izin vermeyeceklerdir İngilizlerin.

Umarım yanılırım...

Biz Tf-6000 ailesinden motor üretmeye mecburuz ...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 21:26:29 Gönderen: serkan1976 »