Gönderen Konu: Project 955A Borei-A Sınıfı Denizaltılar  (Okunma sayısı 15620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Alexander Nevsky, en tehlikeli Rus denizaltısı hazır!
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2013, 20:24:31 »
Rus Deniz Kuvvetlerine Borei sinifi Yuri Dolgorukiy nukleer denizlatisi teslim edildi.2008`de uretilen bu denizlati 4 senedir test asamasindaydi ve basarili oldu.Ilk uretildiginde fiyati 180 mln $ olan gemi test asamalari ve  eksiklerinin tamamlanmasiyla birlikte fiyati 860mln $ oldu.Yukarida bazi ozellikleri yazilmis bende eklenti yapiyim 450 m deniz dibine kadar dalabiliyor ve 16 nukleer baslikli Bulava fuzesini tasiyacak.Akula(Typhoon) sinifi denizlatilarin yerini alacak bu denizlatilardan 2020`ye kadar 8 tane uretilecek.Aleksandr Nevskiy denizaltisi hala test asamasinda bu sene sonunda deniz kuvvetlerine kabul edilecek.

Kaynak:http://vz.ru/top/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2013, 20:59:59 »
Desene derin denizlerin dev savaşçıları Typhoonlar artık emekli oluyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #12 : 10 Ocak 2013, 21:21:40 »
bu ruslar harbiden de psikopat

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2013, 21:39:00 »
Typhoonlar cok iyi denizaltilar ama Borei sinifiniyla karsilastiracak olursak daha gurultuluydu,Boreiler cok sessiz.Typhoonlardan 6 tane uretildi ilki 1980`de en sonuncusu 1988`de.5tanesini yok edecek 1 tanesini de modernize edecek ve Bulava fuzeleriyle donatilmis olacak.6 tanesini de modernize ederek kullanmayi dusunduler ama harcanan para nerdeyse Borei sinifi denizlatsinin fiyati kadar olacakti,yeni denizlati insa edelim dusuncesi agir basti ne kadar modernize etse de Borei kadar olamazdi artik eskiydi onlar.Borei 16 tane balistik fuze tasiyabiliyordu Taphoonlar 20 tane ama Boreil Bulava`yi tasiyabiliyor o acidan Typhoonlardan daha etkili.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2013, 21:54:13 »
Doğrudur, daha etkilidir. Öyle olmasa zaten değiştirilmezlerdi. :)
Tayphoonlar Rusların efsanevi silahlarından. Kızıl Ekim filmini izleyenler bilirler o denizaltıların ne kadar önemli olduklarını. 200.000 beygir gücüyle hareket eden bu devlere bayılıyorum ben. :D
Bizim de bu şekilde birkaç denizaltımız olsa ordumuzun caydırıcılığı iki katına çıkardı.  8)

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2013, 22:02:00 »
Kuzey okyanusu senenin 9 ayi buzla kaplidir onun icin Typhoonlari torpidolarini ve butun silah techizatini sokerek yuk denizlatisi icin kullanmayi da dusunduler ama  nukleer motorla calisan denizalti sivil kullanim icin cok tehlikelidir diye diye parcalamayi ongordu.Perde arkasinda Hindistan da satin almayi cok istedi ama satmadilar biraz da aralari bozulunca Hindistan Rus silahlarini satin almayi azaltti.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 22:03:02 Gönderen: picasso »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2013, 22:32:50 »
Picasso, anlaşılan sen de seviyorsun Typhoonları. :D

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 10 Ocak 2013, 22:53:48 »
boyle denizaltiyi sevmemek gunah olur  ;D.bir sinifarkadasim Dolphin sinifi nukller denizlatisnda gorev yapti.cay icerken bana anlatiklari buydu:sefere ciktik Atlantik okyanusuna git gide su sucak oluyor ve okyanustaki Portekiz adalarina cok yaklastik ve kaptan suya girelim burasi Kuzey denizi degil plaj burasi diyerek hepimiz suya girdik,sunun sicakligi nerdeyse 30 dereceydi.1 saat gecmeden uzerimizden ucak ucuyor ve bizi takip etmeye basladi ardindan Portekiz botlari geldi selam verdik o sekilde suya dalarak yolumuza devam ettik diyor.Ruslar icin sicak deniz cennettir hemen suya dalarlar  :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Project 955A Borei-A Sınıfı Denizaltılar
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2016, 15:27:42 »
bu sınıfın ikinci denizaltısı olan Knyaz Oleg, hidrolik basınç testlerini tamamlamış.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Project 955A Borei-A Sınıfı Denizaltılar
« Yanıtla #19 : 01 Kasım 2018, 10:35:05 »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''