Gönderen Konu: İsrail'in Elinde Uzun Menzilli Füze Var mı?  (Okunma sayısı 10471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
İsrail'in Elinde Uzun Menzilli Füze Var mı?
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2011, 19:34:41 »
bu alanda bence patriotu seçmiyecekler sizin söylediğiniz yahudi emrindeki firmayı inşallah başımızdakilerde düşüyordur yani  :)

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2011, 14:43:06 »
Bizde ki sistemler neler? Bizde adam akıllı hava savunma sistemi yok diye biliyorum. Stinger-Rapier-Dünya Kültür Tarih mirasının en önemli parçası Nike Hercules :D

Ancak 5-10 seneye baya sağlam bir hava savunma şemsiyesine sahip olacağız ...
nedense  buna  hiç  inanasım  gelmiyor  ,  alınacak  sistem  yine  yahudi  emrindeki  abd  üretimi  patriot  olur , zaten  toplamda  13  batarya  düşünülüyorki  bunların  abartmıyorum  en  az  5~6  bataryasını  sadece  ankara  için  ayırırlar  geriye  kalanlarlada  havaalanları  korunur , kısacası  çook  sağlam  bir  hava  savunma  tezine  kesinlikle  katılmıyorum  ,  tek  umutum  hükümetin  yerli  sanayiye  verdiği  desteği  arttırıp  yüksek  irtifa  hava  savunma  sistemini yerli  imkanlarla  üretmesi  ve  daha fazla  sayıda  hava  savunma  bataryasına  sahip  olmamız  , aksi  halde  abd  nin  yahudi  emrinden  çıkabilecek  bir  yönetim  kadrosuna  sahip  olmadığını  düşünüyorum...  ayrıca  10  sene  ne  demek  biz  o  şemsiyeyi  kurana  kadar  israil  daha  ne  silahlara  sahip  olacak  , en  basiti  f-35  teknolojisine  sahip  olacak , buda  hayalet  füze  için  israile  çok   güzel bir  kaynak  sunacak.

5-10 sene içinde alçak ve orta irtifa biter . Daha sonra pac-3 ün yerine geçecek yüksek irtifa (MİLLİ) için çalışmalar başlar ve böylece avrupa ya gayet rahat kafa tutan bir hava savunmamız olur ;) israil 20 tane f-35 alıcak niye abarttın ki bu kadar ?

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2011, 14:52:13 »
benim bildiğim israil 80 tane f35 alımı planlıyor 20 tane ilk part olmasın yada benmi yanılıyorum?

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2011, 14:56:09 »
benim bildiğim israil 80 tane f35 alımı planlıyor 20 tane ilk part olmasın yada benmi yanılıyorum?

Muhtemelen yanlış biliyorsunuz anlaşma 20 adet ile yapıldı bile

http://www.milligazete.com.tr/haber/israil-20-adet-f-35-ucagi-alacak-173726.htm

Çevrimdışı nexfox

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
    • Türk Savunma Sanayi
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2011, 04:11:55 »

ilk parti 20 diye bir yerde gördum bende hem gazeteler iyi birer kaynak deil onlara aldırmayın ilk parti yerine 20 f35 alıyo demişlerdir bu kadar hata onların yaptıgı hatalar arasında göze batmaz :)    ilerde israil f356 alımlarına devam edicegini 20 tane ile kalmayacagını çok iyi hatırlıyorum uyuz olmustum okuyunca çünkü :D

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 10 Ekim 2011, 21:22:33 »

ilk parti 20 diye bir yerde gördum bende hem gazeteler iyi birer kaynak deil onlara aldırmayın ilk parti yerine 20 f35 alıyo demişlerdir bu kadar hata onların yaptıgı hatalar arasında göze batmaz :)    ilerde israil f356 alımlarına devam edicegini 20 tane ile kalmayacagını çok iyi hatırlıyorum uyuz olmustum okuyunca çünkü :D

Benim sadece gazeteden değil genel bilgim de o yönde yani 20 ile sınırlı ....