Gönderen Konu: Ankara'nın göbeğinde büyük patlama  (Okunma sayısı 5708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ankara'nın göbeğinde büyük patlama
« : 20 Eylül 2011, 12:30:15 »

DHA20 Eylül 2011

Ankara'nın Kızılay Kumrular Caddesi'nde Çankaya Kaymakamlığı önünde bir patlama sonucu yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye aracı sevkedildi. İtfaiye yetkilerinin verdiği bilgiye göre patlama nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti, 3'ü ağır çok sayıda kişi de yaralandı. Polis patlamanın nedeninin bomba olduğunu belirtti. Patlamanın meydana geldiği bölgede, şüpheli bir kadın da gözaltına alındı. Şüpheli kadının slogan attığı bildirildi.

Büyük paniğe neden olan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Büyük patlama nedeniyle bir minibüs ve 6 aracın yandığı öğrenildi.  Polis ekipleri olay yerinde çok sayıda yaralı olduğunu ve bomba ihtimalinin de değerlendirildiğini belirtti.

Ankara Emniyet Müdürü de olay yerine gelirken, polis ekipleri olay yerinde güvenlik çemberi oluşturdu. Patlamada çok sayıda kişi yaralanırken 2 kişinin hayatını kaybettiği öne sürüldü. Patlama olduğu sırada yakındaki okulda da öğrenciler ders yapıyordu.

POLİSE GÖRE BOMBA

Polis kaynakları patlamanın bombadan kaynaklandığının belirlendiğini belirtti. Bölge yeni bir bomba ihtimaline karşı boşaltılıyor.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Patlamanın meydana geldiği bölgede, şüpheli bir kadın gözaltına alındı. Şüpheli kadının slogan attığı bildirildi.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/21998/18778286/1/muhabir-o-dehset-anlarini-boyle-anlatti.aspx

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18777919.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2011, 13:27:28 »
israil  köpeklerinin  işidir ,  pkk  yine  taptığı  yahudilerden   emir  almıştır.  >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2011, 14:58:24 »
israil  köpeklerinin  işidir ,  pkk  yine  taptığı  yahudilerden   emir  almıştır.  >:(

Çak çabuk gaza geliyorsun Casper. Bir dur bakalım...

Ankara'da patlama!
Ankara Kızılay Kumrular'da şiddetli bir patlama gerçekleşti
20 Eylül 2011 Salı, 11:18:41

İlgili Haberler
Patlamanın yeri Devlet mahallesi!
Ankara'daki patlamayla ilgili hükümetten ilk açıklama
İlk detaylı değerlendirme Ankara Valisi'nden geldi!

Ankara'daki patlamadan ilk görüntüler!
Galeriye gitmek için tıklayınız
Patlama Çankaya Kaymakamlığı önünde meydana geldi. Olay sonrası yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevkedildi...

Sağlık Bakanlığı ilk bilgilere göre patlama sonrasında 10 yaralı olduğunu bildirdi. Daha sonra yaralı sayısı 15 olarak açıklandı.

Patlama park halindeki 6 aracın yanmasında neden oldu.

Şüpheli kadın böyle gözaltına alındı!

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI TANIK: "ÖLÜ YOK"
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın açıklamalarına göre patlama sonrasında ölü yok. Yaralılar ise hastaneye kaldırıldı. Tanık, patlama sonrasında hastaneye kaldırılan yaralılardan 3 tanesinin ağır olduğunu da sözlerine ekledi.

HABERTÜRK olay yerinde...

Belediye Başkanı Tanık, bazı tanık ifadelerine göre yanan bir tüpün dışarıya atılması ve bu tüpün de bir aracı patlatması sonucu oluştuğunu da söyledi. Ancak patlamanın terör saldırısı mı yoksa bir tüp kazası sonucu mu oluştuğunun henüz kesinleşmediğini belirtti.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/671275-ankarada-patlama
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2011, 15:03:50 »
Ankara'daki patlamayla ilgili hükümetten ilk açıklama
Ankara'da meydana gelen patlamanın ardından Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay açıklamalarda bulundu
20 Eylül 2011 Salı, 12:10:33

İlgili Haberler
Ankara'da patlama!
İlk detaylı değerlendirme Ankara Valisi'nden geldi!
Tüm ilgili haberler
Ankara'da Kumrular Caddesi'ndeki Çankaya Kaymakamlığı önünde gerçekleşen patlamaya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcılarından Bülent Arınç, "Patlama hakkında bomba olduğu bilgisi var" derken, Beşir Atalay ise "Can kaybı yok, 15 yaralı var" bilgisini verdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise "Umarım terör saldırıs değildir" diye konuştu.

ARINÇ: "BOMBA OLDUĞU BİLGİSİ VAR"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç konu hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Arınç, "Bir haberde ölü bir haberde de yaralı olduğu bilgisi var. Olay yerine gideceğim ve arkadaşlardan gerekli bilgileri alacağım.

Bir araçta bomba olduğu ve onun patladığı bilgisi var. Beşir Atalay gerekli açıklamaları yapacak" diye konuştu.

ATALAY: "CAN KAYBI YOK, 5 KİŞİ AMELİYATTA"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise yaptığı açıklamada patlama sonucunda can kaybı olmadığını belirtti. Atalay, "Kızılay'daki patlamada şu an can kaybı yok, 5 kişi ameliyatta 15 de yaralımız var" dedi.

GÜNAY: "UMARIM TERÖR EYLEMİ DEĞİLDİR"
Türk Dili Konuşan Ülkeler (TÜRKSOY) Kültür Bakanları Daimi Konseyi'nin 29. Dönem toplantısına katılmak üzere Astana'da bulunan Günay, Ankara'da meydana gelen patlama ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları belirtti:

''Ben de haberi yeni öğrendim, ayrıntılı bilgim yok. Aldığım bilgiye göre, bir araçta patlama olmuş. 1 ya da 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Yaralılar varmış. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Umarım bu bir terör eylemi değildir. Ankara'da böyle bir olayın olması, bizleri de tüm milletimizi de üzer.''

ÇİÇEK: "ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Çiçek, "Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve arkadaşlarımız orada. Açıklama yapma noktasında değiliz. Araştırmalar devam ediyor. Araştırmalar yapıldıktan sonra açıklamalar yapılır, o yüzden birşey söyleyemiyoruz. Bu tür olaylar her yönüyle değerlendirilir. Bir açıklama olursa işin içerisinde olan Bakanlar açıklama yapar. Bekleyip göreceğiz. Bu safhada ancak bu kadar açıklama yapılır. İnşallah üzüntü verici birşey olmaz. Patlama olunca yaralanmalar oluyor" dedi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/671307-ankaradaki-patlamayla-ilgili-hukumetten-ilk-aciklama

Sayın arınç bilgi almaya gideceğim deyip şunun bilgisi var bunun bilgisi var diye konuşmuş her zamanki gibi. Bilgiyi al gel öyle konuş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor.

Yararlılara acil şifalar diliyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2011, 22:04:27 »
Savcılıktan patlama açıklaması!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır toplam 34 vatandaşımız yaralanmıştır
20 Eylül 2011 Salı, 15:51:30
Savcılıktan patlama açıklaması!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'da bugün meydana gelen patlamanın, terör eylemi olarak değerlendirildiğini bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bugün saat 11.00-11.30 sularında Ankara ili Çankaya ilçesi Kumrular Caddesi üzerinde bir araç içerisine yerleştirilen parça tesirli bir bombanın patlatılması sonucu henüz kimlikleri tespit edilemeyen birisi bayan 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır toplam 34 vatandaşımız yaralanmıştır. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan araç ve binalar zarar görmüştür.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bir bölgede parça tesirli bir bombanın patlatılması suretiyle büyük can ve mal kaybına neden olacak bir eylemin yapılması, terör eylemi olarak değerlendirilmiştir.''

Açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmaya başlandığı, soruşturmanın CMK'nın 250. maddesi kapsamında görevli Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütüldüğü belirtildi.

HAYATINI KAYBEDEN 3 KİŞİNİN KİMLİĞİ
Hayatın kaybedenlerin isimlerinin Mustafa Bingöl, Orhan Güzel ve Dürdane Beyan olduğu tespit edildi.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemelerin ardından patlamada hayatını kaybedenlerin cenazelerinin yarın ailelerine teslim edileceği belirtildi. Kumrular Sokak'ta bir telefon bayisinde çalışan 22 yaşındaki Mustafa Bingöl'ün kimliği tespit edilmişti. Devam etmekte olan çalışmalar sırasında ise Orhan Güzel, babası Mustafa Güzel tarafından teşhis edildi. Oğlunun kimliğini tespit eden baba Mustafa Güzel fenalık geçirdi. Bu arada 18 yaşında hayatını kaybeden Orhan Güzel'in Kumrular sokakta bulunan kuruyemiş dükkanında okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı öğrenildi.

AJANSLAR

http://www.haberturk.com/gundem/haber/671388-savciliktan-patlama-aciklamasi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2011, 08:36:18 »
Bombacının görüntüleri yayınlandı

Emniyetten vatandaşlara önemli uyarı!
23 Eylül 2011 Cuma, 15:27:32

Ankara'da geçtiğimiz hafta Kumrular Sokak'ta meydana gelen patlamaya ilişkin şüphelinin görüntüleri basına dağıtıldı.

Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları bu görüntülerdeki kişiyi gördükleri taktirde en yakın polis noktalarına haber vermeleri konusunda uyardı.

BOMBACININ GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ>>> http://video.haberturk.com/haber/video/bombacinin-goruntuleri-yayinlandi/54229

http://www.haberturk.com/yasam/haber/672397-bombacinin-goruntuleri-yayinlandi

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2011, 13:47:12 »
Mossad dünyanın en büyük istihbarat birimi gerçekten hele ki şehirlerimizi "bomba dolduran" bir maşası varken ....

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ankara’da saldırıya uğrayan Belaruslu diplomat.
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2019, 23:54:40 »
Alıntı
Ankara’da saldırıya uğrayan Belaruslu diplomat, 4 kurşun yedi. Yanında bulunan oğlu zarar görmedi:

Türk polisi olaya yönelik soruşturma başlattı.

Belarus Dışişleri saldırıya uğrayan diplomatın akli dengesi yerinde olmayan eski bir asker tarafından vurulduğu ve diplomatın durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Saldırgan aynı zamanda kendisini de vurmuş.

https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1154115409563586560
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2019, 23:55:34 Gönderen: カメせ »